Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

athdheilbhigh

▪
VERB

VERBAL NOUN

athdheilbhiú

VERBAL ADJECTIVE

athdheilbhithe

SINGULAR

1
d'athdheilbhigh mé
▪ar athdheilbhigh mé?
▪níor athdheilbhigh mé
2
d'athdheilbhigh tú
▪ar athdheilbhigh tú?
▪níor athdheilbhigh tú
3
d'athdheilbhigh sé (MASC.)
▪ar athdheilbhigh sé?
▪níor athdheilbhigh sé
d'athdheilbhigh sí (FEM.)
▪ar athdheilbhigh sí?
▪níor athdheilbhigh sí

PLURAL

1
d'athdheilbhíomar
▪ar athdheilbhíomar?
▪níor athdheilbhíomar
d'athdheilbhigh muid
▪ar athdheilbhigh muid?
▪níor athdheilbhigh muid
2
d'athdheilbhigh sibh
▪ar athdheilbhigh sibh?
▪níor athdheilbhigh sibh
3
d'athdheilbhigh siad
▪ar athdheilbhigh siad?
▪níor athdheilbhigh siad
d'athdheilbhíodar
▪ar athdheilbhíodar?
▪níor athdheilbhíodar

PASSIVE

athdheilbhíodh
▪ar athdheilbhíodh?
▪níor athdheilbhíodh

SINGULAR

1
athdheilbhím
▪an athdheilbhím?
▪ní athdheilbhím
2
athdheilbhíonn tú
▪an athdheilbhíonn tú?
▪ní athdheilbhíonn tú
3
athdheilbhíonn sé (MASC.)
▪an athdheilbhíonn sé?
▪ní athdheilbhíonn sé
athdheilbhíonn sí (FEM.)
▪an athdheilbhíonn sí?
▪ní athdheilbhíonn sí

PLURAL

1
athdheilbhímid
▪an athdheilbhímid?
▪ní athdheilbhímid
athdheilbhíonn muid
▪an athdheilbhíonn muid?
▪ní athdheilbhíonn muid
2
athdheilbhíonn sibh
▪an athdheilbhíonn sibh?
▪ní athdheilbhíonn sibh
3
athdheilbhíonn siad
▪an athdheilbhíonn siad?
▪ní athdheilbhíonn siad

PASSIVE

athdheilbhítear
▪an athdheilbhítear?
▪ní athdheilbhítear

SINGULAR

1
athdheilbheoidh mé
▪an athdheilbheoidh mé?
▪ní athdheilbheoidh mé
2
athdheilbheoidh tú
▪an athdheilbheoidh tú?
▪ní athdheilbheoidh tú
3
athdheilbheoidh sé (MASC.)
▪an athdheilbheoidh sé?
▪ní athdheilbheoidh sé
athdheilbheoidh sí (FEM.)
▪an athdheilbheoidh sí?
▪ní athdheilbheoidh sí

PLURAL

1
athdheilbheoimid
▪an athdheilbheoimid?
▪ní athdheilbheoimid
athdheilbheoidh muid
▪an athdheilbheoidh muid?
▪ní athdheilbheoidh muid
2
athdheilbheoidh sibh
▪an athdheilbheoidh sibh?
▪ní athdheilbheoidh sibh
3
athdheilbheoidh siad
▪an athdheilbheoidh siad?
▪ní athdheilbheoidh siad

PASSIVE

athdheilbheofar
▪an athdheilbheofar?
▪ní athdheilbheofar

SINGULAR

1
d'athdheilbheoinn
▪an athdheilbheoinn?
▪ní athdheilbheoinn
2
d'athdheilbheofá
▪an athdheilbheofá?
▪ní athdheilbheofá
3
d'athdheilbheodh sé (MASC.)
▪an athdheilbheodh sé?
▪ní athdheilbheodh sé
d'athdheilbheodh sí (FEM.)
▪an athdheilbheodh sí?
▪ní athdheilbheodh sí

PLURAL

1
d'athdheilbheoimis
▪an athdheilbheoimis?
▪ní athdheilbheoimis
d'athdheilbheodh muid
▪an athdheilbheodh muid?
▪ní athdheilbheodh muid
2
d'athdheilbheodh sibh
▪an athdheilbheodh sibh?
▪ní athdheilbheodh sibh
3
d'athdheilbheoidís
▪an athdheilbheoidís?
▪ní athdheilbheoidís
d'athdheilbheodh siad
▪an athdheilbheodh siad?
▪ní athdheilbheodh siad

PASSIVE

d'athdheilbheofaí
▪an athdheilbheofaí?
▪ní athdheilbheofaí

SINGULAR

1
d'athdheilbhínn
▪an athdheilbhínn?
▪ní athdheilbhínn
2
d'athdheilbhíteá
▪an athdheilbhíteá?
▪ní athdheilbhíteá
3
d'athdheilbhíodh sé (MASC.)
▪an athdheilbhíodh sé?
▪ní athdheilbhíodh sé
d'athdheilbhíodh sí (FEM.)
▪an athdheilbhíodh sí?
▪ní athdheilbhíodh sí

PLURAL

1
d'athdheilbhímis
▪an athdheilbhímis?
▪ní athdheilbhímis
d'athdheilbhíodh muid
▪an athdheilbhíodh muid?
▪ní athdheilbhíodh muid
2
d'athdheilbhíodh sibh
▪an athdheilbhíodh sibh?
▪ní athdheilbhíodh sibh
3
d'athdheilbhídís
▪an athdheilbhídís?
▪ní athdheilbhídís
d'athdheilbhíodh siad
▪an athdheilbhíodh siad?
▪ní athdheilbhíodh siad

PASSIVE

d'athdheilbhítí
▪an athdheilbhítí?
▪ní athdheilbhítí

SINGULAR

1
athdheilbhím!
▪ná hathdheilbhím!
2
athdheilbhigh!
▪ná hathdheilbhigh!
3
athdheilbhíodh sé! (MASC.)
▪ná hathdheilbhíodh sé!
athdheilbhíodh sí! (FEM.)
▪ná hathdheilbhíodh sí!

PLURAL

1
athdheilbhímis!
▪ná hathdheilbhímis!
athdheilbhíodh muid!
▪ná hathdheilbhíodh muid!
2
athdheilbhígí!
▪ná hathdheilbhígí!
3
athdheilbhídís!
▪ná hathdheilbhídís!
athdheilbhíodh siad!
▪ná hathdheilbhíodh siad!

PASSIVE

athdheilbhítear!
▪ná hathdheilbhítear!

SINGULAR

1
go n-athdheilbhí mé
▪nár athdheilbhí mé
2
go n-athdheilbhí tú
▪nár athdheilbhí tú
3
go n-athdheilbhí sé (MASC.)
▪nár athdheilbhí sé
go n-athdheilbhí sí (FEM.)
▪nár athdheilbhí sí

PLURAL

1
go n-athdheilbhímid
▪nár athdheilbhímid
go n-athdheilbhí muid
▪nár athdheilbhí muid
2
go n-athdheilbhí sibh
▪nár athdheilbhí sibh
3
go n-athdheilbhí siad
▪nár athdheilbhí siad

PASSIVE

go n-athdheilbhítear
▪nár athdheilbhítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News