Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: bachlaigh · barrchaol

barrchaolaigh

VERB

VERBAL NOUN

barrchaolú

VERBAL ADJECTIVE

barrchaolaithe

SINGULAR

1
bharrchaolaigh mé
ar bharrchaolaigh mé?
níor bharrchaolaigh mé
2
bharrchaolaigh tú
ar bharrchaolaigh tú?
níor bharrchaolaigh tú
3
bharrchaolaigh sé (MASC.)
ar bharrchaolaigh sé?
níor bharrchaolaigh sé
bharrchaolaigh sí (FEM.)
ar bharrchaolaigh sí?
níor bharrchaolaigh sí

PLURAL

1
bharrchaolaíomar
ar bharrchaolaíomar?
níor bharrchaolaíomar
bharrchaolaigh muid
ar bharrchaolaigh muid?
níor bharrchaolaigh muid
2
bharrchaolaigh sibh
ar bharrchaolaigh sibh?
níor bharrchaolaigh sibh
3
bharrchaolaigh siad
ar bharrchaolaigh siad?
níor bharrchaolaigh siad
bharrchaolaíodar
ar bharrchaolaíodar?
níor bharrchaolaíodar

PASSIVE

barrchaolaíodh
ar barrchaolaíodh?
níor barrchaolaíodh

SINGULAR

1
barrchaolaím
an mbarrchaolaím?
ní bharrchaolaím
2
barrchaolaíonn tú
an mbarrchaolaíonn tú?
ní bharrchaolaíonn tú
3
barrchaolaíonn sé (MASC.)
an mbarrchaolaíonn sé?
ní bharrchaolaíonn sé
barrchaolaíonn sí (FEM.)
an mbarrchaolaíonn sí?
ní bharrchaolaíonn sí

PLURAL

1
barrchaolaímid
an mbarrchaolaímid?
ní bharrchaolaímid
barrchaolaíonn muid
an mbarrchaolaíonn muid?
ní bharrchaolaíonn muid
2
barrchaolaíonn sibh
an mbarrchaolaíonn sibh?
ní bharrchaolaíonn sibh
3
barrchaolaíonn siad
an mbarrchaolaíonn siad?
ní bharrchaolaíonn siad

PASSIVE

barrchaolaítear
an mbarrchaolaítear?
ní bharrchaolaítear

SINGULAR

1
barrchaolóidh mé
an mbarrchaolóidh mé?
ní bharrchaolóidh mé
2
barrchaolóidh tú
an mbarrchaolóidh tú?
ní bharrchaolóidh tú
3
barrchaolóidh sé (MASC.)
an mbarrchaolóidh sé?
ní bharrchaolóidh sé
barrchaolóidh sí (FEM.)
an mbarrchaolóidh sí?
ní bharrchaolóidh sí

PLURAL

1
barrchaolóimid
an mbarrchaolóimid?
ní bharrchaolóimid
barrchaolóidh muid
an mbarrchaolóidh muid?
ní bharrchaolóidh muid
2
barrchaolóidh sibh
an mbarrchaolóidh sibh?
ní bharrchaolóidh sibh
3
barrchaolóidh siad
an mbarrchaolóidh siad?
ní bharrchaolóidh siad

PASSIVE

barrchaolófar
an mbarrchaolófar?
ní bharrchaolófar

SINGULAR

1
bharrchaolóinn
an mbarrchaolóinn?
ní bharrchaolóinn
2
bharrchaolófá
an mbarrchaolófá?
ní bharrchaolófá
3
bharrchaolódh sé (MASC.)
an mbarrchaolódh sé?
ní bharrchaolódh sé
bharrchaolódh sí (FEM.)
an mbarrchaolódh sí?
ní bharrchaolódh sí

PLURAL

1
bharrchaolóimis
an mbarrchaolóimis?
ní bharrchaolóimis
bharrchaolódh muid
an mbarrchaolódh muid?
ní bharrchaolódh muid
2
bharrchaolódh sibh
an mbarrchaolódh sibh?
ní bharrchaolódh sibh
3
bharrchaolóidís
an mbarrchaolóidís?
ní bharrchaolóidís
bharrchaolódh siad
an mbarrchaolódh siad?
ní bharrchaolódh siad

PASSIVE

bharrchaolófaí
an mbarrchaolófaí?
ní bharrchaolófaí

SINGULAR

1
bharrchaolaínn
an mbarrchaolaínn?
ní bharrchaolaínn
2
bharrchaolaíteá
an mbarrchaolaíteá?
ní bharrchaolaíteá
3
bharrchaolaíodh sé (MASC.)
an mbarrchaolaíodh sé?
ní bharrchaolaíodh sé
bharrchaolaíodh sí (FEM.)
an mbarrchaolaíodh sí?
ní bharrchaolaíodh sí

PLURAL

1
bharrchaolaímis
an mbarrchaolaímis?
ní bharrchaolaímis
bharrchaolaíodh muid
an mbarrchaolaíodh muid?
ní bharrchaolaíodh muid
2
bharrchaolaíodh sibh
an mbarrchaolaíodh sibh?
ní bharrchaolaíodh sibh
3
bharrchaolaídís
an mbarrchaolaídís?
ní bharrchaolaídís
bharrchaolaíodh siad
an mbarrchaolaíodh siad?
ní bharrchaolaíodh siad

PASSIVE

bharrchaolaítí
an mbarrchaolaítí?
ní bharrchaolaítí

SINGULAR

1
barrchaolaím!
ná barrchaolaím!
2
barrchaolaigh!
ná barrchaolaigh!
3
barrchaolaíodh sé! (MASC.)
ná barrchaolaíodh sé!
barrchaolaíodh sí! (FEM.)
ná barrchaolaíodh sí!

PLURAL

1
barrchaolaímis!
ná barrchaolaímis!
barrchaolaíodh muid!
ná barrchaolaíodh muid!
2
barrchaolaígí!
ná barrchaolaígí!
3
barrchaolaídís!
ná barrchaolaídís!
barrchaolaíodh siad!
ná barrchaolaíodh siad!

PASSIVE

barrchaolaítear!
ná barrchaolaítear!

SINGULAR

1
go mbarrchaolaí mé
nár bharrchaolaí mé
2
go mbarrchaolaí tú
nár bharrchaolaí tú
3
go mbarrchaolaí sé (MASC.)
nár bharrchaolaí sé
go mbarrchaolaí sí (FEM.)
nár bharrchaolaí sí

PLURAL

1
go mbarrchaolaímid
nár bharrchaolaímid
go mbarrchaolaí muid
nár bharrchaolaí muid
2
go mbarrchaolaí sibh
nár bharrchaolaí sibh
3
go mbarrchaolaí siad
nár bharrchaolaí siad

PASSIVE

go mbarrchaolaítear
nár bharrchaolaítear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News