Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: cló-eagraí · cló-eagar · eagraigh
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

cló-eagraigh

▪
VERB

VERBAL NOUN

cló-eagrú

VERBAL ADJECTIVE

cló-eagraithe

SINGULAR

1
chló-eagraigh mé
▪ar chló-eagraigh mé?
▪níor chló-eagraigh mé
2
chló-eagraigh tú
▪ar chló-eagraigh tú?
▪níor chló-eagraigh tú
3
chló-eagraigh sé (MASC.)
▪ar chló-eagraigh sé?
▪níor chló-eagraigh sé
chló-eagraigh sí (FEM.)
▪ar chló-eagraigh sí?
▪níor chló-eagraigh sí

PLURAL

1
chló-eagraíomar
▪ar chló-eagraíomar?
▪níor chló-eagraíomar
chló-eagraigh muid
▪ar chló-eagraigh muid?
▪níor chló-eagraigh muid
2
chló-eagraigh sibh
▪ar chló-eagraigh sibh?
▪níor chló-eagraigh sibh
3
chló-eagraigh siad
▪ar chló-eagraigh siad?
▪níor chló-eagraigh siad
chló-eagraíodar
▪ar chló-eagraíodar?
▪níor chló-eagraíodar

PASSIVE

cló-eagraíodh
▪ar cló-eagraíodh?
▪níor cló-eagraíodh

SINGULAR

1
cló-eagraím
▪an gcló-eagraím?
▪ní chló-eagraím
2
cló-eagraíonn tú
▪an gcló-eagraíonn tú?
▪ní chló-eagraíonn tú
3
cló-eagraíonn sé (MASC.)
▪an gcló-eagraíonn sé?
▪ní chló-eagraíonn sé
cló-eagraíonn sí (FEM.)
▪an gcló-eagraíonn sí?
▪ní chló-eagraíonn sí

PLURAL

1
cló-eagraímid
▪an gcló-eagraímid?
▪ní chló-eagraímid
cló-eagraíonn muid
▪an gcló-eagraíonn muid?
▪ní chló-eagraíonn muid
2
cló-eagraíonn sibh
▪an gcló-eagraíonn sibh?
▪ní chló-eagraíonn sibh
3
cló-eagraíonn siad
▪an gcló-eagraíonn siad?
▪ní chló-eagraíonn siad

PASSIVE

cló-eagraítear
▪an gcló-eagraítear?
▪ní chló-eagraítear

SINGULAR

1
cló-eagróidh mé
▪an gcló-eagróidh mé?
▪ní chló-eagróidh mé
2
cló-eagróidh tú
▪an gcló-eagróidh tú?
▪ní chló-eagróidh tú
3
cló-eagróidh sé (MASC.)
▪an gcló-eagróidh sé?
▪ní chló-eagróidh sé
cló-eagróidh sí (FEM.)
▪an gcló-eagróidh sí?
▪ní chló-eagróidh sí

PLURAL

1
cló-eagróimid
▪an gcló-eagróimid?
▪ní chló-eagróimid
cló-eagróidh muid
▪an gcló-eagróidh muid?
▪ní chló-eagróidh muid
2
cló-eagróidh sibh
▪an gcló-eagróidh sibh?
▪ní chló-eagróidh sibh
3
cló-eagróidh siad
▪an gcló-eagróidh siad?
▪ní chló-eagróidh siad

PASSIVE

cló-eagrófar
▪an gcló-eagrófar?
▪ní chló-eagrófar

SINGULAR

1
chló-eagróinn
▪an gcló-eagróinn?
▪ní chló-eagróinn
2
chló-eagrófá
▪an gcló-eagrófá?
▪ní chló-eagrófá
3
chló-eagródh sé (MASC.)
▪an gcló-eagródh sé?
▪ní chló-eagródh sé
chló-eagródh sí (FEM.)
▪an gcló-eagródh sí?
▪ní chló-eagródh sí

PLURAL

1
chló-eagróimis
▪an gcló-eagróimis?
▪ní chló-eagróimis
chló-eagródh muid
▪an gcló-eagródh muid?
▪ní chló-eagródh muid
2
chló-eagródh sibh
▪an gcló-eagródh sibh?
▪ní chló-eagródh sibh
3
chló-eagróidís
▪an gcló-eagróidís?
▪ní chló-eagróidís
chló-eagródh siad
▪an gcló-eagródh siad?
▪ní chló-eagródh siad

PASSIVE

chló-eagrófaí
▪an gcló-eagrófaí?
▪ní chló-eagrófaí

SINGULAR

1
chló-eagraínn
▪an gcló-eagraínn?
▪ní chló-eagraínn
2
chló-eagraíteá
▪an gcló-eagraíteá?
▪ní chló-eagraíteá
3
chló-eagraíodh sé (MASC.)
▪an gcló-eagraíodh sé?
▪ní chló-eagraíodh sé
chló-eagraíodh sí (FEM.)
▪an gcló-eagraíodh sí?
▪ní chló-eagraíodh sí

PLURAL

1
chló-eagraímis
▪an gcló-eagraímis?
▪ní chló-eagraímis
chló-eagraíodh muid
▪an gcló-eagraíodh muid?
▪ní chló-eagraíodh muid
2
chló-eagraíodh sibh
▪an gcló-eagraíodh sibh?
▪ní chló-eagraíodh sibh
3
chló-eagraídís
▪an gcló-eagraídís?
▪ní chló-eagraídís
chló-eagraíodh siad
▪an gcló-eagraíodh siad?
▪ní chló-eagraíodh siad

PASSIVE

chló-eagraítí
▪an gcló-eagraítí?
▪ní chló-eagraítí

SINGULAR

1
cló-eagraím!
▪ná cló-eagraím!
2
cló-eagraigh!
▪ná cló-eagraigh!
3
cló-eagraíodh sé! (MASC.)
▪ná cló-eagraíodh sé!
cló-eagraíodh sí! (FEM.)
▪ná cló-eagraíodh sí!

PLURAL

1
cló-eagraímis!
▪ná cló-eagraímis!
cló-eagraíodh muid!
▪ná cló-eagraíodh muid!
2
cló-eagraígí!
▪ná cló-eagraígí!
3
cló-eagraídís!
▪ná cló-eagraídís!
cló-eagraíodh siad!
▪ná cló-eagraíodh siad!

PASSIVE

cló-eagraítear!
▪ná cló-eagraítear!

SINGULAR

1
go gcló-eagraí mé
▪nár chló-eagraí mé
2
go gcló-eagraí tú
▪nár chló-eagraí tú
3
go gcló-eagraí sé (MASC.)
▪nár chló-eagraí sé
go gcló-eagraí sí (FEM.)
▪nár chló-eagraí sí

PLURAL

1
go gcló-eagraímid
▪nár chló-eagraímid
go gcló-eagraí muid
▪nár chló-eagraí muid
2
go gcló-eagraí sibh
▪nár chló-eagraí sibh
3
go gcló-eagraí siad
▪nár chló-eagraí siad

PASSIVE

go gcló-eagraítear
▪nár chló-eagraítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News