Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: croscheistiú · croscheist · croscheisteoir

croscheistigh

VERB

VERBAL NOUN

croscheistiú

VERBAL ADJECTIVE

croscheistithe

SINGULAR

1
chroscheistigh mé
ar chroscheistigh mé?
níor chroscheistigh mé
2
chroscheistigh tú
ar chroscheistigh tú?
níor chroscheistigh tú
3
chroscheistigh sé (MASC.)
ar chroscheistigh sé?
níor chroscheistigh sé
chroscheistigh sí (FEM.)
ar chroscheistigh sí?
níor chroscheistigh sí

PLURAL

1
chroscheistíomar
ar chroscheistíomar?
níor chroscheistíomar
chroscheistigh muid
ar chroscheistigh muid?
níor chroscheistigh muid
2
chroscheistigh sibh
ar chroscheistigh sibh?
níor chroscheistigh sibh
3
chroscheistigh siad
ar chroscheistigh siad?
níor chroscheistigh siad
chroscheistíodar
ar chroscheistíodar?
níor chroscheistíodar

PASSIVE

croscheistíodh
ar croscheistíodh?
níor croscheistíodh

SINGULAR

1
croscheistím
an gcroscheistím?
ní chroscheistím
2
croscheistíonn tú
an gcroscheistíonn tú?
ní chroscheistíonn tú
3
croscheistíonn sé (MASC.)
an gcroscheistíonn sé?
ní chroscheistíonn sé
croscheistíonn sí (FEM.)
an gcroscheistíonn sí?
ní chroscheistíonn sí

PLURAL

1
croscheistímid
an gcroscheistímid?
ní chroscheistímid
croscheistíonn muid
an gcroscheistíonn muid?
ní chroscheistíonn muid
2
croscheistíonn sibh
an gcroscheistíonn sibh?
ní chroscheistíonn sibh
3
croscheistíonn siad
an gcroscheistíonn siad?
ní chroscheistíonn siad

PASSIVE

croscheistítear
an gcroscheistítear?
ní chroscheistítear

SINGULAR

1
croscheisteoidh mé
an gcroscheisteoidh mé?
ní chroscheisteoidh mé
2
croscheisteoidh tú
an gcroscheisteoidh tú?
ní chroscheisteoidh tú
3
croscheisteoidh sé (MASC.)
an gcroscheisteoidh sé?
ní chroscheisteoidh sé
croscheisteoidh sí (FEM.)
an gcroscheisteoidh sí?
ní chroscheisteoidh sí

PLURAL

1
croscheisteoimid
an gcroscheisteoimid?
ní chroscheisteoimid
croscheisteoidh muid
an gcroscheisteoidh muid?
ní chroscheisteoidh muid
2
croscheisteoidh sibh
an gcroscheisteoidh sibh?
ní chroscheisteoidh sibh
3
croscheisteoidh siad
an gcroscheisteoidh siad?
ní chroscheisteoidh siad

PASSIVE

croscheisteofar
an gcroscheisteofar?
ní chroscheisteofar

SINGULAR

1
chroscheisteoinn
an gcroscheisteoinn?
ní chroscheisteoinn
2
chroscheisteofá
an gcroscheisteofá?
ní chroscheisteofá
3
chroscheisteodh sé (MASC.)
an gcroscheisteodh sé?
ní chroscheisteodh sé
chroscheisteodh sí (FEM.)
an gcroscheisteodh sí?
ní chroscheisteodh sí

PLURAL

1
chroscheisteoimis
an gcroscheisteoimis?
ní chroscheisteoimis
chroscheisteodh muid
an gcroscheisteodh muid?
ní chroscheisteodh muid
2
chroscheisteodh sibh
an gcroscheisteodh sibh?
ní chroscheisteodh sibh
3
chroscheisteoidís
an gcroscheisteoidís?
ní chroscheisteoidís
chroscheisteodh siad
an gcroscheisteodh siad?
ní chroscheisteodh siad

PASSIVE

chroscheisteofaí
an gcroscheisteofaí?
ní chroscheisteofaí

SINGULAR

1
chroscheistínn
an gcroscheistínn?
ní chroscheistínn
2
chroscheistíteá
an gcroscheistíteá?
ní chroscheistíteá
3
chroscheistíodh sé (MASC.)
an gcroscheistíodh sé?
ní chroscheistíodh sé
chroscheistíodh sí (FEM.)
an gcroscheistíodh sí?
ní chroscheistíodh sí

PLURAL

1
chroscheistímis
an gcroscheistímis?
ní chroscheistímis
chroscheistíodh muid
an gcroscheistíodh muid?
ní chroscheistíodh muid
2
chroscheistíodh sibh
an gcroscheistíodh sibh?
ní chroscheistíodh sibh
3
chroscheistídís
an gcroscheistídís?
ní chroscheistídís
chroscheistíodh siad
an gcroscheistíodh siad?
ní chroscheistíodh siad

PASSIVE

chroscheistítí
an gcroscheistítí?
ní chroscheistítí

SINGULAR

1
croscheistím!
ná croscheistím!
2
croscheistigh!
ná croscheistigh!
3
croscheistíodh sé! (MASC.)
ná croscheistíodh sé!
croscheistíodh sí! (FEM.)
ná croscheistíodh sí!

PLURAL

1
croscheistímis!
ná croscheistímis!
croscheistíodh muid!
ná croscheistíodh muid!
2
croscheistígí!
ná croscheistígí!
3
croscheistídís!
ná croscheistídís!
croscheistíodh siad!
ná croscheistíodh siad!

PASSIVE

croscheistítear!
ná croscheistítear!

SINGULAR

1
go gcroscheistí mé
nár chroscheistí mé
2
go gcroscheistí tú
nár chroscheistí tú
3
go gcroscheistí sé (MASC.)
nár chroscheistí sé
go gcroscheistí sí (FEM.)
nár chroscheistí sí

PLURAL

1
go gcroscheistímid
nár chroscheistímid
go gcroscheistí muid
nár chroscheistí muid
2
go gcroscheistí sibh
nár chroscheistí sibh
3
go gcroscheistí siad
nár chroscheistí siad

PASSIVE

go gcroscheistítear
nár chroscheistítear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News