Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: crosphailniú

crosphailnigh

VERB

VERBAL NOUN

crosphailniú

VERBAL ADJECTIVE

crosphailnithe

SINGULAR

1
chrosphailnigh mé
ar chrosphailnigh mé?
níor chrosphailnigh mé
2
chrosphailnigh tú
ar chrosphailnigh tú?
níor chrosphailnigh tú
3
chrosphailnigh sé (MASC.)
ar chrosphailnigh sé?
níor chrosphailnigh sé
chrosphailnigh sí (FEM.)
ar chrosphailnigh sí?
níor chrosphailnigh sí

PLURAL

1
chrosphailníomar
ar chrosphailníomar?
níor chrosphailníomar
chrosphailnigh muid
ar chrosphailnigh muid?
níor chrosphailnigh muid
2
chrosphailnigh sibh
ar chrosphailnigh sibh?
níor chrosphailnigh sibh
3
chrosphailnigh siad
ar chrosphailnigh siad?
níor chrosphailnigh siad
chrosphailníodar
ar chrosphailníodar?
níor chrosphailníodar

PASSIVE

crosphailníodh
ar crosphailníodh?
níor crosphailníodh

SINGULAR

1
crosphailním
an gcrosphailním?
ní chrosphailním
2
crosphailníonn tú
an gcrosphailníonn tú?
ní chrosphailníonn tú
3
crosphailníonn sé (MASC.)
an gcrosphailníonn sé?
ní chrosphailníonn sé
crosphailníonn sí (FEM.)
an gcrosphailníonn sí?
ní chrosphailníonn sí

PLURAL

1
crosphailnímid
an gcrosphailnímid?
ní chrosphailnímid
crosphailníonn muid
an gcrosphailníonn muid?
ní chrosphailníonn muid
2
crosphailníonn sibh
an gcrosphailníonn sibh?
ní chrosphailníonn sibh
3
crosphailníonn siad
an gcrosphailníonn siad?
ní chrosphailníonn siad

PASSIVE

crosphailnítear
an gcrosphailnítear?
ní chrosphailnítear

SINGULAR

1
crosphailneoidh mé
an gcrosphailneoidh mé?
ní chrosphailneoidh mé
2
crosphailneoidh tú
an gcrosphailneoidh tú?
ní chrosphailneoidh tú
3
crosphailneoidh sé (MASC.)
an gcrosphailneoidh sé?
ní chrosphailneoidh sé
crosphailneoidh sí (FEM.)
an gcrosphailneoidh sí?
ní chrosphailneoidh sí

PLURAL

1
crosphailneoimid
an gcrosphailneoimid?
ní chrosphailneoimid
crosphailneoidh muid
an gcrosphailneoidh muid?
ní chrosphailneoidh muid
2
crosphailneoidh sibh
an gcrosphailneoidh sibh?
ní chrosphailneoidh sibh
3
crosphailneoidh siad
an gcrosphailneoidh siad?
ní chrosphailneoidh siad

PASSIVE

crosphailneofar
an gcrosphailneofar?
ní chrosphailneofar

SINGULAR

1
chrosphailneoinn
an gcrosphailneoinn?
ní chrosphailneoinn
2
chrosphailneofá
an gcrosphailneofá?
ní chrosphailneofá
3
chrosphailneodh sé (MASC.)
an gcrosphailneodh sé?
ní chrosphailneodh sé
chrosphailneodh sí (FEM.)
an gcrosphailneodh sí?
ní chrosphailneodh sí

PLURAL

1
chrosphailneoimis
an gcrosphailneoimis?
ní chrosphailneoimis
chrosphailneodh muid
an gcrosphailneodh muid?
ní chrosphailneodh muid
2
chrosphailneodh sibh
an gcrosphailneodh sibh?
ní chrosphailneodh sibh
3
chrosphailneoidís
an gcrosphailneoidís?
ní chrosphailneoidís
chrosphailneodh siad
an gcrosphailneodh siad?
ní chrosphailneodh siad

PASSIVE

chrosphailneofaí
an gcrosphailneofaí?
ní chrosphailneofaí

SINGULAR

1
chrosphailnínn
an gcrosphailnínn?
ní chrosphailnínn
2
chrosphailníteá
an gcrosphailníteá?
ní chrosphailníteá
3
chrosphailníodh sé (MASC.)
an gcrosphailníodh sé?
ní chrosphailníodh sé
chrosphailníodh sí (FEM.)
an gcrosphailníodh sí?
ní chrosphailníodh sí

PLURAL

1
chrosphailnímis
an gcrosphailnímis?
ní chrosphailnímis
chrosphailníodh muid
an gcrosphailníodh muid?
ní chrosphailníodh muid
2
chrosphailníodh sibh
an gcrosphailníodh sibh?
ní chrosphailníodh sibh
3
chrosphailnídís
an gcrosphailnídís?
ní chrosphailnídís
chrosphailníodh siad
an gcrosphailníodh siad?
ní chrosphailníodh siad

PASSIVE

chrosphailnítí
an gcrosphailnítí?
ní chrosphailnítí

SINGULAR

1
crosphailním!
ná crosphailním!
2
crosphailnigh!
ná crosphailnigh!
3
crosphailníodh sé! (MASC.)
ná crosphailníodh sé!
crosphailníodh sí! (FEM.)
ná crosphailníodh sí!

PLURAL

1
crosphailnímis!
ná crosphailnímis!
crosphailníodh muid!
ná crosphailníodh muid!
2
crosphailnígí!
ná crosphailnígí!
3
crosphailnídís!
ná crosphailnídís!
crosphailníodh siad!
ná crosphailníodh siad!

PASSIVE

crosphailnítear!
ná crosphailnítear!

SINGULAR

1
go gcrosphailní mé
nár chrosphailní mé
2
go gcrosphailní tú
nár chrosphailní tú
3
go gcrosphailní sé (MASC.)
nár chrosphailní sé
go gcrosphailní sí (FEM.)
nár chrosphailní sí

PLURAL

1
go gcrosphailnímid
nár chrosphailnímid
go gcrosphailní muid
nár chrosphailní muid
2
go gcrosphailní sibh
nár chrosphailní sibh
3
go gcrosphailní siad
nár chrosphailní siad

PASSIVE

go gcrosphailnítear
nár chrosphailnítear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News