Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: diamhaslach · damascaigh · damhsaigh · diamhasla · diamhraigh
diamhaslaigh could be a grammatical form of: diamhaslach »

diamhaslaigh

VERB

VERBAL NOUN

diamhaslú

VERBAL ADJECTIVE

diamhaslaithe

SINGULAR

1
dhiamhaslaigh mé
ar dhiamhaslaigh mé?
níor dhiamhaslaigh mé
2
dhiamhaslaigh tú
ar dhiamhaslaigh tú?
níor dhiamhaslaigh tú
3
dhiamhaslaigh sé (MASC.)
ar dhiamhaslaigh sé?
níor dhiamhaslaigh sé
dhiamhaslaigh sí (FEM.)
ar dhiamhaslaigh sí?
níor dhiamhaslaigh sí

PLURAL

1
dhiamhaslaíomar
ar dhiamhaslaíomar?
níor dhiamhaslaíomar
dhiamhaslaigh muid
ar dhiamhaslaigh muid?
níor dhiamhaslaigh muid
2
dhiamhaslaigh sibh
ar dhiamhaslaigh sibh?
níor dhiamhaslaigh sibh
3
dhiamhaslaigh siad
ar dhiamhaslaigh siad?
níor dhiamhaslaigh siad
dhiamhaslaíodar
ar dhiamhaslaíodar?
níor dhiamhaslaíodar

PASSIVE

diamhaslaíodh
ar diamhaslaíodh?
níor diamhaslaíodh

SINGULAR

1
diamhaslaím
an ndiamhaslaím?
ní dhiamhaslaím
2
diamhaslaíonn tú
an ndiamhaslaíonn tú?
ní dhiamhaslaíonn tú
3
diamhaslaíonn sé (MASC.)
an ndiamhaslaíonn sé?
ní dhiamhaslaíonn sé
diamhaslaíonn sí (FEM.)
an ndiamhaslaíonn sí?
ní dhiamhaslaíonn sí

PLURAL

1
diamhaslaímid
an ndiamhaslaímid?
ní dhiamhaslaímid
diamhaslaíonn muid
an ndiamhaslaíonn muid?
ní dhiamhaslaíonn muid
2
diamhaslaíonn sibh
an ndiamhaslaíonn sibh?
ní dhiamhaslaíonn sibh
3
diamhaslaíonn siad
an ndiamhaslaíonn siad?
ní dhiamhaslaíonn siad

PASSIVE

diamhaslaítear
an ndiamhaslaítear?
ní dhiamhaslaítear

SINGULAR

1
diamhaslóidh mé
an ndiamhaslóidh mé?
ní dhiamhaslóidh mé
2
diamhaslóidh tú
an ndiamhaslóidh tú?
ní dhiamhaslóidh tú
3
diamhaslóidh sé (MASC.)
an ndiamhaslóidh sé?
ní dhiamhaslóidh sé
diamhaslóidh sí (FEM.)
an ndiamhaslóidh sí?
ní dhiamhaslóidh sí

PLURAL

1
diamhaslóimid
an ndiamhaslóimid?
ní dhiamhaslóimid
diamhaslóidh muid
an ndiamhaslóidh muid?
ní dhiamhaslóidh muid
2
diamhaslóidh sibh
an ndiamhaslóidh sibh?
ní dhiamhaslóidh sibh
3
diamhaslóidh siad
an ndiamhaslóidh siad?
ní dhiamhaslóidh siad

PASSIVE

diamhaslófar
an ndiamhaslófar?
ní dhiamhaslófar

SINGULAR

1
dhiamhaslóinn
an ndiamhaslóinn?
ní dhiamhaslóinn
2
dhiamhaslófá
an ndiamhaslófá?
ní dhiamhaslófá
3
dhiamhaslódh sé (MASC.)
an ndiamhaslódh sé?
ní dhiamhaslódh sé
dhiamhaslódh sí (FEM.)
an ndiamhaslódh sí?
ní dhiamhaslódh sí

PLURAL

1
dhiamhaslóimis
an ndiamhaslóimis?
ní dhiamhaslóimis
dhiamhaslódh muid
an ndiamhaslódh muid?
ní dhiamhaslódh muid
2
dhiamhaslódh sibh
an ndiamhaslódh sibh?
ní dhiamhaslódh sibh
3
dhiamhaslóidís
an ndiamhaslóidís?
ní dhiamhaslóidís
dhiamhaslódh siad
an ndiamhaslódh siad?
ní dhiamhaslódh siad

PASSIVE

dhiamhaslófaí
an ndiamhaslófaí?
ní dhiamhaslófaí

SINGULAR

1
dhiamhaslaínn
an ndiamhaslaínn?
ní dhiamhaslaínn
2
dhiamhaslaíteá
an ndiamhaslaíteá?
ní dhiamhaslaíteá
3
dhiamhaslaíodh sé (MASC.)
an ndiamhaslaíodh sé?
ní dhiamhaslaíodh sé
dhiamhaslaíodh sí (FEM.)
an ndiamhaslaíodh sí?
ní dhiamhaslaíodh sí

PLURAL

1
dhiamhaslaímis
an ndiamhaslaímis?
ní dhiamhaslaímis
dhiamhaslaíodh muid
an ndiamhaslaíodh muid?
ní dhiamhaslaíodh muid
2
dhiamhaslaíodh sibh
an ndiamhaslaíodh sibh?
ní dhiamhaslaíodh sibh
3
dhiamhaslaídís
an ndiamhaslaídís?
ní dhiamhaslaídís
dhiamhaslaíodh siad
an ndiamhaslaíodh siad?
ní dhiamhaslaíodh siad

PASSIVE

dhiamhaslaítí
an ndiamhaslaítí?
ní dhiamhaslaítí

SINGULAR

1
diamhaslaím!
ná diamhaslaím!
2
diamhaslaigh!
ná diamhaslaigh!
3
diamhaslaíodh sé! (MASC.)
ná diamhaslaíodh sé!
diamhaslaíodh sí! (FEM.)
ná diamhaslaíodh sí!

PLURAL

1
diamhaslaímis!
ná diamhaslaímis!
diamhaslaíodh muid!
ná diamhaslaíodh muid!
2
diamhaslaígí!
ná diamhaslaígí!
3
diamhaslaídís!
ná diamhaslaídís!
diamhaslaíodh siad!
ná diamhaslaíodh siad!

PASSIVE

diamhaslaítear!
ná diamhaslaítear!

SINGULAR

1
go ndiamhaslaí mé
nár dhiamhaslaí mé
2
go ndiamhaslaí tú
nár dhiamhaslaí tú
3
go ndiamhaslaí sé (MASC.)
nár dhiamhaslaí sé
go ndiamhaslaí sí (FEM.)
nár dhiamhaslaí sí

PLURAL

1
go ndiamhaslaímid
nár dhiamhaslaímid
go ndiamhaslaí muid
nár dhiamhaslaí muid
2
go ndiamhaslaí sibh
nár dhiamhaslaí sibh
3
go ndiamhaslaí siad
nár dhiamhaslaí siad

PASSIVE

go ndiamhaslaítear
nár dhiamhaslaítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News