Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: foroinn · foroinnt · coróinn · faoinn · feorainn
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

foroinn

▪
VERB

VERBAL NOUN

foroinnt

VERBAL ADJECTIVE

foroinnte

SINGULAR

1
d'fhoroinn mé
▪ar fhoroinn mé?
▪níor fhoroinn mé
2
d'fhoroinn tú
▪ar fhoroinn tú?
▪níor fhoroinn tú
3
d'fhoroinn sé (MASC.)
▪ar fhoroinn sé?
▪níor fhoroinn sé
d'fhoroinn sí (FEM.)
▪ar fhoroinn sí?
▪níor fhoroinn sí

PLURAL

1
d'fhoroinneamar
▪ar fhoroinneamar?
▪níor fhoroinneamar
d'fhoroinn muid
▪ar fhoroinn muid?
▪níor fhoroinn muid
2
d'fhoroinn sibh
▪ar fhoroinn sibh?
▪níor fhoroinn sibh
3
d'fhoroinn siad
▪ar fhoroinn siad?
▪níor fhoroinn siad
d'fhoroinneadar
▪ar fhoroinneadar?
▪níor fhoroinneadar

PASSIVE

foroinneadh
▪ar foroinneadh?
▪níor foroinneadh

SINGULAR

1
foroinnim
▪an bhforoinnim?
▪ní fhoroinnim
2
foroinneann tú
▪an bhforoinneann tú?
▪ní fhoroinneann tú
3
foroinneann sé (MASC.)
▪an bhforoinneann sé?
▪ní fhoroinneann sé
foroinneann sí (FEM.)
▪an bhforoinneann sí?
▪ní fhoroinneann sí

PLURAL

1
foroinnimid
▪an bhforoinnimid?
▪ní fhoroinnimid
foroinneann muid
▪an bhforoinneann muid?
▪ní fhoroinneann muid
2
foroinneann sibh
▪an bhforoinneann sibh?
▪ní fhoroinneann sibh
3
foroinneann siad
▪an bhforoinneann siad?
▪ní fhoroinneann siad

PASSIVE

foroinntear
▪an bhforoinntear?
▪ní fhoroinntear

SINGULAR

1
foroinnfidh mé
▪an bhforoinnfidh mé?
▪ní fhoroinnfidh mé
2
foroinnfidh tú
▪an bhforoinnfidh tú?
▪ní fhoroinnfidh tú
3
foroinnfidh sé (MASC.)
▪an bhforoinnfidh sé?
▪ní fhoroinnfidh sé
foroinnfidh sí (FEM.)
▪an bhforoinnfidh sí?
▪ní fhoroinnfidh sí

PLURAL

1
foroinnfimid
▪an bhforoinnfimid?
▪ní fhoroinnfimid
foroinnfidh muid
▪an bhforoinnfidh muid?
▪ní fhoroinnfidh muid
2
foroinnfidh sibh
▪an bhforoinnfidh sibh?
▪ní fhoroinnfidh sibh
3
foroinnfidh siad
▪an bhforoinnfidh siad?
▪ní fhoroinnfidh siad

PASSIVE

foroinnfear
▪an bhforoinnfear?
▪ní fhoroinnfear

SINGULAR

1
d'fhoroinnfinn
▪an bhforoinnfinn?
▪ní fhoroinnfinn
2
d'fhoroinnfeá
▪an bhforoinnfeá?
▪ní fhoroinnfeá
3
d'fhoroinnfeadh sé (MASC.)
▪an bhforoinnfeadh sé?
▪ní fhoroinnfeadh sé
d'fhoroinnfeadh sí (FEM.)
▪an bhforoinnfeadh sí?
▪ní fhoroinnfeadh sí

PLURAL

1
d'fhoroinnfimis
▪an bhforoinnfimis?
▪ní fhoroinnfimis
d'fhoroinnfeadh muid
▪an bhforoinnfeadh muid?
▪ní fhoroinnfeadh muid
2
d'fhoroinnfeadh sibh
▪an bhforoinnfeadh sibh?
▪ní fhoroinnfeadh sibh
3
d'fhoroinnfidís
▪an bhforoinnfidís?
▪ní fhoroinnfidís
d'fhoroinnfeadh siad
▪an bhforoinnfeadh siad?
▪ní fhoroinnfeadh siad

PASSIVE

d'fhoroinnfí
▪an bhforoinnfí?
▪ní fhoroinnfí

SINGULAR

1
d'fhoroinninn
▪an bhforoinninn?
▪ní fhoroinninn
2
d'fhoroinnteá
▪an bhforoinnteá?
▪ní fhoroinnteá
3
d'fhoroinneadh sé (MASC.)
▪an bhforoinneadh sé?
▪ní fhoroinneadh sé
d'fhoroinneadh sí (FEM.)
▪an bhforoinneadh sí?
▪ní fhoroinneadh sí

PLURAL

1
d'fhoroinnimis
▪an bhforoinnimis?
▪ní fhoroinnimis
d'fhoroinneadh muid
▪an bhforoinneadh muid?
▪ní fhoroinneadh muid
2
d'fhoroinneadh sibh
▪an bhforoinneadh sibh?
▪ní fhoroinneadh sibh
3
d'fhoroinnidís
▪an bhforoinnidís?
▪ní fhoroinnidís
d'fhoroinneadh siad
▪an bhforoinneadh siad?
▪ní fhoroinneadh siad

PASSIVE

d'fhoroinntí
▪an bhforoinntí?
▪ní fhoroinntí

SINGULAR

1
foroinnim!
▪ná foroinnim!
2
foroinn!
▪ná foroinn!
3
foroinneadh sé! (MASC.)
▪ná foroinneadh sé!
foroinneadh sí! (FEM.)
▪ná foroinneadh sí!

PLURAL

1
foroinnimis!
▪ná foroinnimis!
foroinneadh muid!
▪ná foroinneadh muid!
2
foroinnigí!
▪ná foroinnigí!
3
foroinnidís!
▪ná foroinnidís!
foroinneadh siad!
▪ná foroinneadh siad!

PASSIVE

foroinntear!
▪ná foroinntear!

SINGULAR

1
go bhforoinne mé
▪nár fhoroinne mé
2
go bhforoinne tú
▪nár fhoroinne tú
3
go bhforoinne sé (MASC.)
▪nár fhoroinne sé
go bhforoinne sí (FEM.)
▪nár fhoroinne sí

PLURAL

1
go bhforoinnimid
▪nár fhoroinnimid
go bhforoinne muid
▪nár fhoroinne muid
2
go bhforoinne sibh
▪nár fhoroinne sibh
3
go bhforoinne siad
▪nár fhoroinne siad

PASSIVE

go bhforoinntear
▪nár fhoroinntear

foroinn

▪
NOUN
▪
FEMININE

Singular

NOMINATIVE

foroinn
▪an fhoroinn

GENITIVE

foroinne
▪na foroinne

Plural

NOMINATIVE

foranna
▪na foranna

GENITIVE

foranna
▪na bhforanna
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News