Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: fleath · forlaith · forleatach · forleathad · forleathan
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

forleath

▪
VERB

VERBAL NOUN

forleathadh

VERBAL ADJECTIVE

forleata

SINGULAR

1
d'fhorleath mé
▪ar fhorleath mé?
▪níor fhorleath mé
2
d'fhorleath tú
▪ar fhorleath tú?
▪níor fhorleath tú
3
d'fhorleath sé (MASC.)
▪ar fhorleath sé?
▪níor fhorleath sé
d'fhorleath sí (FEM.)
▪ar fhorleath sí?
▪níor fhorleath sí

PLURAL

1
d'fhorleathamar
▪ar fhorleathamar?
▪níor fhorleathamar
d'fhorleath muid
▪ar fhorleath muid?
▪níor fhorleath muid
2
d'fhorleath sibh
▪ar fhorleath sibh?
▪níor fhorleath sibh
3
d'fhorleath siad
▪ar fhorleath siad?
▪níor fhorleath siad
d'fhorleathadar
▪ar fhorleathadar?
▪níor fhorleathadar

PASSIVE

forleathadh
▪ar forleathadh?
▪níor forleathadh

SINGULAR

1
forleathaim
▪an bhforleathaim?
▪ní fhorleathaim
2
forleathann tú
▪an bhforleathann tú?
▪ní fhorleathann tú
3
forleathann sé (MASC.)
▪an bhforleathann sé?
▪ní fhorleathann sé
forleathann sí (FEM.)
▪an bhforleathann sí?
▪ní fhorleathann sí

PLURAL

1
forleathaimid
▪an bhforleathaimid?
▪ní fhorleathaimid
forleathann muid
▪an bhforleathann muid?
▪ní fhorleathann muid
2
forleathann sibh
▪an bhforleathann sibh?
▪ní fhorleathann sibh
3
forleathann siad
▪an bhforleathann siad?
▪ní fhorleathann siad

PASSIVE

forleatar
▪an bhforleatar?
▪ní fhorleatar

SINGULAR

1
forleathfaidh mé
▪an bhforleathfaidh mé?
▪ní fhorleathfaidh mé
2
forleathfaidh tú
▪an bhforleathfaidh tú?
▪ní fhorleathfaidh tú
3
forleathfaidh sé (MASC.)
▪an bhforleathfaidh sé?
▪ní fhorleathfaidh sé
forleathfaidh sí (FEM.)
▪an bhforleathfaidh sí?
▪ní fhorleathfaidh sí

PLURAL

1
forleathfaimid
▪an bhforleathfaimid?
▪ní fhorleathfaimid
forleathfaidh muid
▪an bhforleathfaidh muid?
▪ní fhorleathfaidh muid
2
forleathfaidh sibh
▪an bhforleathfaidh sibh?
▪ní fhorleathfaidh sibh
3
forleathfaidh siad
▪an bhforleathfaidh siad?
▪ní fhorleathfaidh siad

PASSIVE

forleathfar
▪an bhforleathfar?
▪ní fhorleathfar

SINGULAR

1
d'fhorleathfainn
▪an bhforleathfainn?
▪ní fhorleathfainn
2
d'fhorleathfá
▪an bhforleathfá?
▪ní fhorleathfá
3
d'fhorleathfadh sé (MASC.)
▪an bhforleathfadh sé?
▪ní fhorleathfadh sé
d'fhorleathfadh sí (FEM.)
▪an bhforleathfadh sí?
▪ní fhorleathfadh sí

PLURAL

1
d'fhorleathfaimis
▪an bhforleathfaimis?
▪ní fhorleathfaimis
d'fhorleathfadh muid
▪an bhforleathfadh muid?
▪ní fhorleathfadh muid
2
d'fhorleathfadh sibh
▪an bhforleathfadh sibh?
▪ní fhorleathfadh sibh
3
d'fhorleathfaidís
▪an bhforleathfaidís?
▪ní fhorleathfaidís
d'fhorleathfadh siad
▪an bhforleathfadh siad?
▪ní fhorleathfadh siad

PASSIVE

d'fhorleathfaí
▪an bhforleathfaí?
▪ní fhorleathfaí

SINGULAR

1
d'fhorleathainn
▪an bhforleathainn?
▪ní fhorleathainn
2
d'fhorleatá
▪an bhforleatá?
▪ní fhorleatá
3
d'fhorleathadh sé (MASC.)
▪an bhforleathadh sé?
▪ní fhorleathadh sé
d'fhorleathadh sí (FEM.)
▪an bhforleathadh sí?
▪ní fhorleathadh sí

PLURAL

1
d'fhorleathaimis
▪an bhforleathaimis?
▪ní fhorleathaimis
d'fhorleathadh muid
▪an bhforleathadh muid?
▪ní fhorleathadh muid
2
d'fhorleathadh sibh
▪an bhforleathadh sibh?
▪ní fhorleathadh sibh
3
d'fhorleathaidís
▪an bhforleathaidís?
▪ní fhorleathaidís
d'fhorleathadh siad
▪an bhforleathadh siad?
▪ní fhorleathadh siad

PASSIVE

d'fhorleataí
▪an bhforleataí?
▪ní fhorleataí

SINGULAR

1
forleathaim!
▪ná forleathaim!
2
forleath!
▪ná forleath!
3
forleathadh sé! (MASC.)
▪ná forleathadh sé!
forleathadh sí! (FEM.)
▪ná forleathadh sí!

PLURAL

1
forleathaimis!
▪ná forleathaimis!
forleathadh muid!
▪ná forleathadh muid!
2
forleathaigí!
▪ná forleathaigí!
3
forleathaidís!
▪ná forleathaidís!
forleathadh siad!
▪ná forleathadh siad!

PASSIVE

forleatar!
▪ná forleatar!

SINGULAR

1
go bhforleatha mé
▪nár fhorleatha mé
2
go bhforleatha tú
▪nár fhorleatha tú
3
go bhforleatha sé (MASC.)
▪nár fhorleatha sé
go bhforleatha sí (FEM.)
▪nár fhorleatha sí

PLURAL

1
go bhforleathaimid
▪nár fhorleathaimid
go bhforleatha muid
▪nár fhorleatha muid
2
go bhforleatha sibh
▪nár fhorleatha sibh
3
go bhforleatha siad
▪nár fhorleatha siad

PASSIVE

go bhforleatar
▪nár fhorleatar
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News