Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: foircheas · folmhas · mórmheas · fochras · fómhas
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

formheas

▪
VERB

VERBAL NOUN

formheas

VERBAL ADJECTIVE

formheasta

SINGULAR

1
d'fhormheas mé
▪ar fhormheas mé?
▪níor fhormheas mé
2
d'fhormheas tú
▪ar fhormheas tú?
▪níor fhormheas tú
3
d'fhormheas sé (MASC.)
▪ar fhormheas sé?
▪níor fhormheas sé
d'fhormheas sí (FEM.)
▪ar fhormheas sí?
▪níor fhormheas sí

PLURAL

1
d'fhormheasamar
▪ar fhormheasamar?
▪níor fhormheasamar
d'fhormheas muid
▪ar fhormheas muid?
▪níor fhormheas muid
2
d'fhormheas sibh
▪ar fhormheas sibh?
▪níor fhormheas sibh
3
d'fhormheas siad
▪ar fhormheas siad?
▪níor fhormheas siad
d'fhormheasadar
▪ar fhormheasadar?
▪níor fhormheasadar

PASSIVE

formheasadh
▪ar formheasadh?
▪níor formheasadh

SINGULAR

1
formheasaim
▪an bhformheasaim?
▪ní fhormheasaim
2
formheasann tú
▪an bhformheasann tú?
▪ní fhormheasann tú
3
formheasann sé (MASC.)
▪an bhformheasann sé?
▪ní fhormheasann sé
formheasann sí (FEM.)
▪an bhformheasann sí?
▪ní fhormheasann sí

PLURAL

1
formheasaimid
▪an bhformheasaimid?
▪ní fhormheasaimid
formheasann muid
▪an bhformheasann muid?
▪ní fhormheasann muid
2
formheasann sibh
▪an bhformheasann sibh?
▪ní fhormheasann sibh
3
formheasann siad
▪an bhformheasann siad?
▪ní fhormheasann siad

PASSIVE

formheastar
▪an bhformheastar?
▪ní fhormheastar

SINGULAR

1
formheasfaidh mé
▪an bhformheasfaidh mé?
▪ní fhormheasfaidh mé
2
formheasfaidh tú
▪an bhformheasfaidh tú?
▪ní fhormheasfaidh tú
3
formheasfaidh sé (MASC.)
▪an bhformheasfaidh sé?
▪ní fhormheasfaidh sé
formheasfaidh sí (FEM.)
▪an bhformheasfaidh sí?
▪ní fhormheasfaidh sí

PLURAL

1
formheasfaimid
▪an bhformheasfaimid?
▪ní fhormheasfaimid
formheasfaidh muid
▪an bhformheasfaidh muid?
▪ní fhormheasfaidh muid
2
formheasfaidh sibh
▪an bhformheasfaidh sibh?
▪ní fhormheasfaidh sibh
3
formheasfaidh siad
▪an bhformheasfaidh siad?
▪ní fhormheasfaidh siad

PASSIVE

formheasfar
▪an bhformheasfar?
▪ní fhormheasfar

SINGULAR

1
d'fhormheasfainn
▪an bhformheasfainn?
▪ní fhormheasfainn
2
d'fhormheasfá
▪an bhformheasfá?
▪ní fhormheasfá
3
d'fhormheasfadh sé (MASC.)
▪an bhformheasfadh sé?
▪ní fhormheasfadh sé
d'fhormheasfadh sí (FEM.)
▪an bhformheasfadh sí?
▪ní fhormheasfadh sí

PLURAL

1
d'fhormheasfaimis
▪an bhformheasfaimis?
▪ní fhormheasfaimis
d'fhormheasfadh muid
▪an bhformheasfadh muid?
▪ní fhormheasfadh muid
2
d'fhormheasfadh sibh
▪an bhformheasfadh sibh?
▪ní fhormheasfadh sibh
3
d'fhormheasfaidís
▪an bhformheasfaidís?
▪ní fhormheasfaidís
d'fhormheasfadh siad
▪an bhformheasfadh siad?
▪ní fhormheasfadh siad

PASSIVE

d'fhormheasfaí
▪an bhformheasfaí?
▪ní fhormheasfaí

SINGULAR

1
d'fhormheasainn
▪an bhformheasainn?
▪ní fhormheasainn
2
d'fhormheastá
▪an bhformheastá?
▪ní fhormheastá
3
d'fhormheasadh sé (MASC.)
▪an bhformheasadh sé?
▪ní fhormheasadh sé
d'fhormheasadh sí (FEM.)
▪an bhformheasadh sí?
▪ní fhormheasadh sí

PLURAL

1
d'fhormheasaimis
▪an bhformheasaimis?
▪ní fhormheasaimis
d'fhormheasadh muid
▪an bhformheasadh muid?
▪ní fhormheasadh muid
2
d'fhormheasadh sibh
▪an bhformheasadh sibh?
▪ní fhormheasadh sibh
3
d'fhormheasaidís
▪an bhformheasaidís?
▪ní fhormheasaidís
d'fhormheasadh siad
▪an bhformheasadh siad?
▪ní fhormheasadh siad

PASSIVE

d'fhormheastaí
▪an bhformheastaí?
▪ní fhormheastaí

SINGULAR

1
formheasaim!
▪ná formheasaim!
2
formheas!
▪ná formheas!
3
formheasadh sé! (MASC.)
▪ná formheasadh sé!
formheasadh sí! (FEM.)
▪ná formheasadh sí!

PLURAL

1
formheasaimis!
▪ná formheasaimis!
formheasadh muid!
▪ná formheasadh muid!
2
formheasaigí!
▪ná formheasaigí!
3
formheasaidís!
▪ná formheasaidís!
formheasadh siad!
▪ná formheasadh siad!

PASSIVE

formheastar!
▪ná formheastar!

SINGULAR

1
go bhformheasa mé
▪nár fhormheasa mé
2
go bhformheasa tú
▪nár fhormheasa tú
3
go bhformheasa sé (MASC.)
▪nár fhormheasa sé
go bhformheasa sí (FEM.)
▪nár fhormheasa sí

PLURAL

1
go bhformheasaimid
▪nár fhormheasaimid
go bhformheasa muid
▪nár fhormheasa muid
2
go bhformheasa sibh
▪nár fhormheasa sibh
3
go bhformheasa siad
▪nár fhormheasa siad

PASSIVE

go bhformheastar
▪nár fhormheastar

formheas

▪
NOUN
▪
MASCULINE
▪
3rd DECLENSION

Singular

NOMINATIVE

formheas
▪an formheas

GENITIVE

formheasa
▪an fhormheasa
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News