Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: fíorscoth · forshéis
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

forsceith

▪
VERB

VERBAL NOUN

forsceitheadh

VERBAL ADJECTIVE

forsceite

SINGULAR

1
d'fhorsceith mé
▪ar fhorsceith mé?
▪níor fhorsceith mé
2
d'fhorsceith tú
▪ar fhorsceith tú?
▪níor fhorsceith tú
3
d'fhorsceith sé (MASC.)
▪ar fhorsceith sé?
▪níor fhorsceith sé
d'fhorsceith sí (FEM.)
▪ar fhorsceith sí?
▪níor fhorsceith sí

PLURAL

1
d'fhorsceitheamar
▪ar fhorsceitheamar?
▪níor fhorsceitheamar
d'fhorsceith muid
▪ar fhorsceith muid?
▪níor fhorsceith muid
2
d'fhorsceith sibh
▪ar fhorsceith sibh?
▪níor fhorsceith sibh
3
d'fhorsceith siad
▪ar fhorsceith siad?
▪níor fhorsceith siad
d'fhorsceitheadar
▪ar fhorsceitheadar?
▪níor fhorsceitheadar

PASSIVE

forsceitheadh
▪ar forsceitheadh?
▪níor forsceitheadh

SINGULAR

1
forsceithim
▪an bhforsceithim?
▪ní fhorsceithim
2
forsceitheann tú
▪an bhforsceitheann tú?
▪ní fhorsceitheann tú
3
forsceitheann sé (MASC.)
▪an bhforsceitheann sé?
▪ní fhorsceitheann sé
forsceitheann sí (FEM.)
▪an bhforsceitheann sí?
▪ní fhorsceitheann sí

PLURAL

1
forsceithimid
▪an bhforsceithimid?
▪ní fhorsceithimid
forsceitheann muid
▪an bhforsceitheann muid?
▪ní fhorsceitheann muid
2
forsceitheann sibh
▪an bhforsceitheann sibh?
▪ní fhorsceitheann sibh
3
forsceitheann siad
▪an bhforsceitheann siad?
▪ní fhorsceitheann siad

PASSIVE

forsceitear
▪an bhforsceitear?
▪ní fhorsceitear

SINGULAR

1
forsceithfidh mé
▪an bhforsceithfidh mé?
▪ní fhorsceithfidh mé
2
forsceithfidh tú
▪an bhforsceithfidh tú?
▪ní fhorsceithfidh tú
3
forsceithfidh sé (MASC.)
▪an bhforsceithfidh sé?
▪ní fhorsceithfidh sé
forsceithfidh sí (FEM.)
▪an bhforsceithfidh sí?
▪ní fhorsceithfidh sí

PLURAL

1
forsceithfimid
▪an bhforsceithfimid?
▪ní fhorsceithfimid
forsceithfidh muid
▪an bhforsceithfidh muid?
▪ní fhorsceithfidh muid
2
forsceithfidh sibh
▪an bhforsceithfidh sibh?
▪ní fhorsceithfidh sibh
3
forsceithfidh siad
▪an bhforsceithfidh siad?
▪ní fhorsceithfidh siad

PASSIVE

forsceithfear
▪an bhforsceithfear?
▪ní fhorsceithfear

SINGULAR

1
d'fhorsceithfinn
▪an bhforsceithfinn?
▪ní fhorsceithfinn
2
d'fhorsceithfeá
▪an bhforsceithfeá?
▪ní fhorsceithfeá
3
d'fhorsceithfeadh sé (MASC.)
▪an bhforsceithfeadh sé?
▪ní fhorsceithfeadh sé
d'fhorsceithfeadh sí (FEM.)
▪an bhforsceithfeadh sí?
▪ní fhorsceithfeadh sí

PLURAL

1
d'fhorsceithfimis
▪an bhforsceithfimis?
▪ní fhorsceithfimis
d'fhorsceithfeadh muid
▪an bhforsceithfeadh muid?
▪ní fhorsceithfeadh muid
2
d'fhorsceithfeadh sibh
▪an bhforsceithfeadh sibh?
▪ní fhorsceithfeadh sibh
3
d'fhorsceithfidís
▪an bhforsceithfidís?
▪ní fhorsceithfidís
d'fhorsceithfeadh siad
▪an bhforsceithfeadh siad?
▪ní fhorsceithfeadh siad

PASSIVE

d'fhorsceithfí
▪an bhforsceithfí?
▪ní fhorsceithfí

SINGULAR

1
d'fhorsceithinn
▪an bhforsceithinn?
▪ní fhorsceithinn
2
d'fhorsceiteá
▪an bhforsceiteá?
▪ní fhorsceiteá
3
d'fhorsceitheadh sé (MASC.)
▪an bhforsceitheadh sé?
▪ní fhorsceitheadh sé
d'fhorsceitheadh sí (FEM.)
▪an bhforsceitheadh sí?
▪ní fhorsceitheadh sí

PLURAL

1
d'fhorsceithimis
▪an bhforsceithimis?
▪ní fhorsceithimis
d'fhorsceitheadh muid
▪an bhforsceitheadh muid?
▪ní fhorsceitheadh muid
2
d'fhorsceitheadh sibh
▪an bhforsceitheadh sibh?
▪ní fhorsceitheadh sibh
3
d'fhorsceithidís
▪an bhforsceithidís?
▪ní fhorsceithidís
d'fhorsceitheadh siad
▪an bhforsceitheadh siad?
▪ní fhorsceitheadh siad

PASSIVE

d'fhorsceití
▪an bhforsceití?
▪ní fhorsceití

SINGULAR

1
forsceithim!
▪ná forsceithim!
2
forsceith!
▪ná forsceith!
3
forsceitheadh sé! (MASC.)
▪ná forsceitheadh sé!
forsceitheadh sí! (FEM.)
▪ná forsceitheadh sí!

PLURAL

1
forsceithimis!
▪ná forsceithimis!
forsceitheadh muid!
▪ná forsceitheadh muid!
2
forsceithigí!
▪ná forsceithigí!
3
forsceithidís!
▪ná forsceithidís!
forsceitheadh siad!
▪ná forsceitheadh siad!

PASSIVE

forsceitear!
▪ná forsceitear!

SINGULAR

1
go bhforsceithe mé
▪nár fhorsceithe mé
2
go bhforsceithe tú
▪nár fhorsceithe tú
3
go bhforsceithe sé (MASC.)
▪nár fhorsceithe sé
go bhforsceithe sí (FEM.)
▪nár fhorsceithe sí

PLURAL

1
go bhforsceithimid
▪nár fhorsceithimid
go bhforsceithe muid
▪nár fhorsceithe muid
2
go bhforsceithe sibh
▪nár fhorsceithe sibh
3
go bhforsceithe siad
▪nár fhorsceithe siad

PASSIVE

go bhforsceitear
▪nár fhorsceitear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News