Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

frithbhuail

▪
VERB

VERBAL NOUN

frithbhualadh

VERBAL ADJECTIVE

frithbhuailte

SINGULAR

1
d'fhrithbhuail mé
▪ar fhrithbhuail mé?
▪níor fhrithbhuail mé
2
d'fhrithbhuail tú
▪ar fhrithbhuail tú?
▪níor fhrithbhuail tú
3
d'fhrithbhuail sé (MASC.)
▪ar fhrithbhuail sé?
▪níor fhrithbhuail sé
d'fhrithbhuail sí (FEM.)
▪ar fhrithbhuail sí?
▪níor fhrithbhuail sí

PLURAL

1
d'fhrithbhuaileamar
▪ar fhrithbhuaileamar?
▪níor fhrithbhuaileamar
d'fhrithbhuail muid
▪ar fhrithbhuail muid?
▪níor fhrithbhuail muid
2
d'fhrithbhuail sibh
▪ar fhrithbhuail sibh?
▪níor fhrithbhuail sibh
3
d'fhrithbhuail siad
▪ar fhrithbhuail siad?
▪níor fhrithbhuail siad
d'fhrithbhuaileadar
▪ar fhrithbhuaileadar?
▪níor fhrithbhuaileadar

PASSIVE

frithbhuaileadh
▪ar frithbhuaileadh?
▪níor frithbhuaileadh

SINGULAR

1
frithbhuailim
▪an bhfrithbhuailim?
▪ní fhrithbhuailim
2
frithbhuaileann tú
▪an bhfrithbhuaileann tú?
▪ní fhrithbhuaileann tú
3
frithbhuaileann sé (MASC.)
▪an bhfrithbhuaileann sé?
▪ní fhrithbhuaileann sé
frithbhuaileann sí (FEM.)
▪an bhfrithbhuaileann sí?
▪ní fhrithbhuaileann sí

PLURAL

1
frithbhuailimid
▪an bhfrithbhuailimid?
▪ní fhrithbhuailimid
frithbhuaileann muid
▪an bhfrithbhuaileann muid?
▪ní fhrithbhuaileann muid
2
frithbhuaileann sibh
▪an bhfrithbhuaileann sibh?
▪ní fhrithbhuaileann sibh
3
frithbhuaileann siad
▪an bhfrithbhuaileann siad?
▪ní fhrithbhuaileann siad

PASSIVE

frithbhuailtear
▪an bhfrithbhuailtear?
▪ní fhrithbhuailtear

SINGULAR

1
frithbhuailfidh mé
▪an bhfrithbhuailfidh mé?
▪ní fhrithbhuailfidh mé
2
frithbhuailfidh tú
▪an bhfrithbhuailfidh tú?
▪ní fhrithbhuailfidh tú
3
frithbhuailfidh sé (MASC.)
▪an bhfrithbhuailfidh sé?
▪ní fhrithbhuailfidh sé
frithbhuailfidh sí (FEM.)
▪an bhfrithbhuailfidh sí?
▪ní fhrithbhuailfidh sí

PLURAL

1
frithbhuailfimid
▪an bhfrithbhuailfimid?
▪ní fhrithbhuailfimid
frithbhuailfidh muid
▪an bhfrithbhuailfidh muid?
▪ní fhrithbhuailfidh muid
2
frithbhuailfidh sibh
▪an bhfrithbhuailfidh sibh?
▪ní fhrithbhuailfidh sibh
3
frithbhuailfidh siad
▪an bhfrithbhuailfidh siad?
▪ní fhrithbhuailfidh siad

PASSIVE

frithbhuailfear
▪an bhfrithbhuailfear?
▪ní fhrithbhuailfear

SINGULAR

1
d'fhrithbhuailfinn
▪an bhfrithbhuailfinn?
▪ní fhrithbhuailfinn
2
d'fhrithbhuailfeá
▪an bhfrithbhuailfeá?
▪ní fhrithbhuailfeá
3
d'fhrithbhuailfeadh sé (MASC.)
▪an bhfrithbhuailfeadh sé?
▪ní fhrithbhuailfeadh sé
d'fhrithbhuailfeadh sí (FEM.)
▪an bhfrithbhuailfeadh sí?
▪ní fhrithbhuailfeadh sí

PLURAL

1
d'fhrithbhuailfimis
▪an bhfrithbhuailfimis?
▪ní fhrithbhuailfimis
d'fhrithbhuailfeadh muid
▪an bhfrithbhuailfeadh muid?
▪ní fhrithbhuailfeadh muid
2
d'fhrithbhuailfeadh sibh
▪an bhfrithbhuailfeadh sibh?
▪ní fhrithbhuailfeadh sibh
3
d'fhrithbhuailfidís
▪an bhfrithbhuailfidís?
▪ní fhrithbhuailfidís
d'fhrithbhuailfeadh siad
▪an bhfrithbhuailfeadh siad?
▪ní fhrithbhuailfeadh siad

PASSIVE

d'fhrithbhuailfí
▪an bhfrithbhuailfí?
▪ní fhrithbhuailfí

SINGULAR

1
d'fhrithbhuailinn
▪an bhfrithbhuailinn?
▪ní fhrithbhuailinn
2
d'fhrithbhuailteá
▪an bhfrithbhuailteá?
▪ní fhrithbhuailteá
3
d'fhrithbhuaileadh sé (MASC.)
▪an bhfrithbhuaileadh sé?
▪ní fhrithbhuaileadh sé
d'fhrithbhuaileadh sí (FEM.)
▪an bhfrithbhuaileadh sí?
▪ní fhrithbhuaileadh sí

PLURAL

1
d'fhrithbhuailimis
▪an bhfrithbhuailimis?
▪ní fhrithbhuailimis
d'fhrithbhuaileadh muid
▪an bhfrithbhuaileadh muid?
▪ní fhrithbhuaileadh muid
2
d'fhrithbhuaileadh sibh
▪an bhfrithbhuaileadh sibh?
▪ní fhrithbhuaileadh sibh
3
d'fhrithbhuailidís
▪an bhfrithbhuailidís?
▪ní fhrithbhuailidís
d'fhrithbhuaileadh siad
▪an bhfrithbhuaileadh siad?
▪ní fhrithbhuaileadh siad

PASSIVE

d'fhrithbhuailtí
▪an bhfrithbhuailtí?
▪ní fhrithbhuailtí

SINGULAR

1
frithbhuailim!
▪ná frithbhuailim!
2
frithbhuail!
▪ná frithbhuail!
3
frithbhuaileadh sé! (MASC.)
▪ná frithbhuaileadh sé!
frithbhuaileadh sí! (FEM.)
▪ná frithbhuaileadh sí!

PLURAL

1
frithbhuailimis!
▪ná frithbhuailimis!
frithbhuaileadh muid!
▪ná frithbhuaileadh muid!
2
frithbhuailigí!
▪ná frithbhuailigí!
3
frithbhuailidís!
▪ná frithbhuailidís!
frithbhuaileadh siad!
▪ná frithbhuaileadh siad!

PASSIVE

frithbhuailtear!
▪ná frithbhuailtear!

SINGULAR

1
go bhfrithbhuaile mé
▪nár fhrithbhuaile mé
2
go bhfrithbhuaile tú
▪nár fhrithbhuaile tú
3
go bhfrithbhuaile sé (MASC.)
▪nár fhrithbhuaile sé
go bhfrithbhuaile sí (FEM.)
▪nár fhrithbhuaile sí

PLURAL

1
go bhfrithbhuailimid
▪nár fhrithbhuailimid
go bhfrithbhuaile muid
▪nár fhrithbhuaile muid
2
go bhfrithbhuaile sibh
▪nár fhrithbhuaile sibh
3
go bhfrithbhuaile siad
▪nár fhrithbhuaile siad

PASSIVE

go bhfrithbhuailtear
▪nár fhrithbhuailtear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News