Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: buaidhrigh · caidrigh · fóidrigh · fuadaigh · fuirigh

fuaidrigh

VERB

VERBAL NOUN

fuaidreamh

VERBAL ADJECTIVE

fuaidrithe

SINGULAR

1
d'fhuaidrigh mé
ar fhuaidrigh mé?
níor fhuaidrigh mé
2
d'fhuaidrigh tú
ar fhuaidrigh tú?
níor fhuaidrigh tú
3
d'fhuaidrigh sé (MASC.)
ar fhuaidrigh sé?
níor fhuaidrigh sé
d'fhuaidrigh sí (FEM.)
ar fhuaidrigh sí?
níor fhuaidrigh sí

PLURAL

1
d'fhuaidríomar
ar fhuaidríomar?
níor fhuaidríomar
d'fhuaidrigh muid
ar fhuaidrigh muid?
níor fhuaidrigh muid
2
d'fhuaidrigh sibh
ar fhuaidrigh sibh?
níor fhuaidrigh sibh
3
d'fhuaidrigh siad
ar fhuaidrigh siad?
níor fhuaidrigh siad
d'fhuaidríodar
ar fhuaidríodar?
níor fhuaidríodar

PASSIVE

fuaidríodh
ar fuaidríodh?
níor fuaidríodh

SINGULAR

1
fuaidrím
an bhfuaidrím?
ní fhuaidrím
2
fuaidríonn tú
an bhfuaidríonn tú?
ní fhuaidríonn tú
3
fuaidríonn sé (MASC.)
an bhfuaidríonn sé?
ní fhuaidríonn sé
fuaidríonn sí (FEM.)
an bhfuaidríonn sí?
ní fhuaidríonn sí

PLURAL

1
fuaidrímid
an bhfuaidrímid?
ní fhuaidrímid
fuaidríonn muid
an bhfuaidríonn muid?
ní fhuaidríonn muid
2
fuaidríonn sibh
an bhfuaidríonn sibh?
ní fhuaidríonn sibh
3
fuaidríonn siad
an bhfuaidríonn siad?
ní fhuaidríonn siad

PASSIVE

fuaidrítear
an bhfuaidrítear?
ní fhuaidrítear

SINGULAR

1
fuaidreoidh mé
an bhfuaidreoidh mé?
ní fhuaidreoidh mé
2
fuaidreoidh tú
an bhfuaidreoidh tú?
ní fhuaidreoidh tú
3
fuaidreoidh sé (MASC.)
an bhfuaidreoidh sé?
ní fhuaidreoidh sé
fuaidreoidh sí (FEM.)
an bhfuaidreoidh sí?
ní fhuaidreoidh sí

PLURAL

1
fuaidreoimid
an bhfuaidreoimid?
ní fhuaidreoimid
fuaidreoidh muid
an bhfuaidreoidh muid?
ní fhuaidreoidh muid
2
fuaidreoidh sibh
an bhfuaidreoidh sibh?
ní fhuaidreoidh sibh
3
fuaidreoidh siad
an bhfuaidreoidh siad?
ní fhuaidreoidh siad

PASSIVE

fuaidreofar
an bhfuaidreofar?
ní fhuaidreofar

SINGULAR

1
d'fhuaidreoinn
an bhfuaidreoinn?
ní fhuaidreoinn
2
d'fhuaidreofá
an bhfuaidreofá?
ní fhuaidreofá
3
d'fhuaidreodh sé (MASC.)
an bhfuaidreodh sé?
ní fhuaidreodh sé
d'fhuaidreodh sí (FEM.)
an bhfuaidreodh sí?
ní fhuaidreodh sí

PLURAL

1
d'fhuaidreoimis
an bhfuaidreoimis?
ní fhuaidreoimis
d'fhuaidreodh muid
an bhfuaidreodh muid?
ní fhuaidreodh muid
2
d'fhuaidreodh sibh
an bhfuaidreodh sibh?
ní fhuaidreodh sibh
3
d'fhuaidreoidís
an bhfuaidreoidís?
ní fhuaidreoidís
d'fhuaidreodh siad
an bhfuaidreodh siad?
ní fhuaidreodh siad

PASSIVE

d'fhuaidreofaí
an bhfuaidreofaí?
ní fhuaidreofaí

SINGULAR

1
d'fhuaidrínn
an bhfuaidrínn?
ní fhuaidrínn
2
d'fhuaidríteá
an bhfuaidríteá?
ní fhuaidríteá
3
d'fhuaidríodh sé (MASC.)
an bhfuaidríodh sé?
ní fhuaidríodh sé
d'fhuaidríodh sí (FEM.)
an bhfuaidríodh sí?
ní fhuaidríodh sí

PLURAL

1
d'fhuaidrímis
an bhfuaidrímis?
ní fhuaidrímis
d'fhuaidríodh muid
an bhfuaidríodh muid?
ní fhuaidríodh muid
2
d'fhuaidríodh sibh
an bhfuaidríodh sibh?
ní fhuaidríodh sibh
3
d'fhuaidrídís
an bhfuaidrídís?
ní fhuaidrídís
d'fhuaidríodh siad
an bhfuaidríodh siad?
ní fhuaidríodh siad

PASSIVE

d'fhuaidrítí
an bhfuaidrítí?
ní fhuaidrítí

SINGULAR

1
fuaidrím!
ná fuaidrím!
2
fuaidrigh!
ná fuaidrigh!
3
fuaidríodh sé! (MASC.)
ná fuaidríodh sé!
fuaidríodh sí! (FEM.)
ná fuaidríodh sí!

PLURAL

1
fuaidrímis!
ná fuaidrímis!
fuaidríodh muid!
ná fuaidríodh muid!
2
fuaidrígí!
ná fuaidrígí!
3
fuaidrídís!
ná fuaidrídís!
fuaidríodh siad!
ná fuaidríodh siad!

PASSIVE

fuaidrítear!
ná fuaidrítear!

SINGULAR

1
go bhfuaidrí mé
nár fhuaidrí mé
2
go bhfuaidrí tú
nár fhuaidrí tú
3
go bhfuaidrí sé (MASC.)
nár fhuaidrí sé
go bhfuaidrí sí (FEM.)
nár fhuaidrí sí

PLURAL

1
go bhfuaidrímid
nár fhuaidrímid
go bhfuaidrí muid
nár fhuaidrí muid
2
go bhfuaidrí sibh
nár fhuaidrí sibh
3
go bhfuaidrí siad
nár fhuaidrí siad

PASSIVE

go bhfuaidrítear
nár fhuaidrítear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News