Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: anbhruith · cnagbhruith · aolbhrugh · gabhrúil · galbhrú
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

galbhruith

▪
VERB

VERBAL NOUN

galbhruith

VERBAL ADJECTIVE

galbhruite

SINGULAR

1
ghalbhruith mé
▪ar ghalbhruith mé?
▪níor ghalbhruith mé
2
ghalbhruith tú
▪ar ghalbhruith tú?
▪níor ghalbhruith tú
3
ghalbhruith sé (MASC.)
▪ar ghalbhruith sé?
▪níor ghalbhruith sé
ghalbhruith sí (FEM.)
▪ar ghalbhruith sí?
▪níor ghalbhruith sí

PLURAL

1
ghalbhruitheamar
▪ar ghalbhruitheamar?
▪níor ghalbhruitheamar
ghalbhruith muid
▪ar ghalbhruith muid?
▪níor ghalbhruith muid
2
ghalbhruith sibh
▪ar ghalbhruith sibh?
▪níor ghalbhruith sibh
3
ghalbhruith siad
▪ar ghalbhruith siad?
▪níor ghalbhruith siad
ghalbhruitheadar
▪ar ghalbhruitheadar?
▪níor ghalbhruitheadar

PASSIVE

galbhruitheadh
▪ar galbhruitheadh?
▪níor galbhruitheadh

SINGULAR

1
galbhruithim
▪an ngalbhruithim?
▪ní ghalbhruithim
2
galbhruitheann tú
▪an ngalbhruitheann tú?
▪ní ghalbhruitheann tú
3
galbhruitheann sé (MASC.)
▪an ngalbhruitheann sé?
▪ní ghalbhruitheann sé
galbhruitheann sí (FEM.)
▪an ngalbhruitheann sí?
▪ní ghalbhruitheann sí

PLURAL

1
galbhruithimid
▪an ngalbhruithimid?
▪ní ghalbhruithimid
galbhruitheann muid
▪an ngalbhruitheann muid?
▪ní ghalbhruitheann muid
2
galbhruitheann sibh
▪an ngalbhruitheann sibh?
▪ní ghalbhruitheann sibh
3
galbhruitheann siad
▪an ngalbhruitheann siad?
▪ní ghalbhruitheann siad

PASSIVE

galbhruitear
▪an ngalbhruitear?
▪ní ghalbhruitear

SINGULAR

1
galbhruithfidh mé
▪an ngalbhruithfidh mé?
▪ní ghalbhruithfidh mé
2
galbhruithfidh tú
▪an ngalbhruithfidh tú?
▪ní ghalbhruithfidh tú
3
galbhruithfidh sé (MASC.)
▪an ngalbhruithfidh sé?
▪ní ghalbhruithfidh sé
galbhruithfidh sí (FEM.)
▪an ngalbhruithfidh sí?
▪ní ghalbhruithfidh sí

PLURAL

1
galbhruithfimid
▪an ngalbhruithfimid?
▪ní ghalbhruithfimid
galbhruithfidh muid
▪an ngalbhruithfidh muid?
▪ní ghalbhruithfidh muid
2
galbhruithfidh sibh
▪an ngalbhruithfidh sibh?
▪ní ghalbhruithfidh sibh
3
galbhruithfidh siad
▪an ngalbhruithfidh siad?
▪ní ghalbhruithfidh siad

PASSIVE

galbhruithfear
▪an ngalbhruithfear?
▪ní ghalbhruithfear

SINGULAR

1
ghalbhruithfinn
▪an ngalbhruithfinn?
▪ní ghalbhruithfinn
2
ghalbhruithfeá
▪an ngalbhruithfeá?
▪ní ghalbhruithfeá
3
ghalbhruithfeadh sé (MASC.)
▪an ngalbhruithfeadh sé?
▪ní ghalbhruithfeadh sé
ghalbhruithfeadh sí (FEM.)
▪an ngalbhruithfeadh sí?
▪ní ghalbhruithfeadh sí

PLURAL

1
ghalbhruithfimis
▪an ngalbhruithfimis?
▪ní ghalbhruithfimis
ghalbhruithfeadh muid
▪an ngalbhruithfeadh muid?
▪ní ghalbhruithfeadh muid
2
ghalbhruithfeadh sibh
▪an ngalbhruithfeadh sibh?
▪ní ghalbhruithfeadh sibh
3
ghalbhruithfidís
▪an ngalbhruithfidís?
▪ní ghalbhruithfidís
ghalbhruithfeadh siad
▪an ngalbhruithfeadh siad?
▪ní ghalbhruithfeadh siad

PASSIVE

ghalbhruithfí
▪an ngalbhruithfí?
▪ní ghalbhruithfí

SINGULAR

1
ghalbhruithinn
▪an ngalbhruithinn?
▪ní ghalbhruithinn
2
ghalbhruiteá
▪an ngalbhruiteá?
▪ní ghalbhruiteá
3
ghalbhruitheadh sé (MASC.)
▪an ngalbhruitheadh sé?
▪ní ghalbhruitheadh sé
ghalbhruitheadh sí (FEM.)
▪an ngalbhruitheadh sí?
▪ní ghalbhruitheadh sí

PLURAL

1
ghalbhruithimis
▪an ngalbhruithimis?
▪ní ghalbhruithimis
ghalbhruitheadh muid
▪an ngalbhruitheadh muid?
▪ní ghalbhruitheadh muid
2
ghalbhruitheadh sibh
▪an ngalbhruitheadh sibh?
▪ní ghalbhruitheadh sibh
3
ghalbhruithidís
▪an ngalbhruithidís?
▪ní ghalbhruithidís
ghalbhruitheadh siad
▪an ngalbhruitheadh siad?
▪ní ghalbhruitheadh siad

PASSIVE

ghalbhruití
▪an ngalbhruití?
▪ní ghalbhruití

SINGULAR

1
galbhruithim!
▪ná galbhruithim!
2
galbhruith!
▪ná galbhruith!
3
galbhruitheadh sé! (MASC.)
▪ná galbhruitheadh sé!
galbhruitheadh sí! (FEM.)
▪ná galbhruitheadh sí!

PLURAL

1
galbhruithimis!
▪ná galbhruithimis!
galbhruitheadh muid!
▪ná galbhruitheadh muid!
2
galbhruithigí!
▪ná galbhruithigí!
3
galbhruithidís!
▪ná galbhruithidís!
galbhruitheadh siad!
▪ná galbhruitheadh siad!

PASSIVE

galbhruitear!
▪ná galbhruitear!

SINGULAR

1
go ngalbhruithe mé
▪nár ghalbhruithe mé
2
go ngalbhruithe tú
▪nár ghalbhruithe tú
3
go ngalbhruithe sé (MASC.)
▪nár ghalbhruithe sé
go ngalbhruithe sí (FEM.)
▪nár ghalbhruithe sí

PLURAL

1
go ngalbhruithimid
▪nár ghalbhruithimid
go ngalbhruithe muid
▪nár ghalbhruithe muid
2
go ngalbhruithe sibh
▪nár ghalbhruithe sibh
3
go ngalbhruithe siad
▪nár ghalbhruithe siad

PASSIVE

go ngalbhruitear
▪nár ghalbhruitear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News