Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: díchruthaigh · sruthaigh · imshuigh · sruthlaigh
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

imshruthaigh

▪
VERB

VERBAL NOUN

imshruthú

VERBAL ADJECTIVE

imshruthaithe

SINGULAR

1
d'imshruthaigh mé
▪ar imshruthaigh mé?
▪níor imshruthaigh mé
2
d'imshruthaigh tú
▪ar imshruthaigh tú?
▪níor imshruthaigh tú
3
d'imshruthaigh sé (MASC.)
▪ar imshruthaigh sé?
▪níor imshruthaigh sé
d'imshruthaigh sí (FEM.)
▪ar imshruthaigh sí?
▪níor imshruthaigh sí

PLURAL

1
d'imshruthaíomar
▪ar imshruthaíomar?
▪níor imshruthaíomar
d'imshruthaigh muid
▪ar imshruthaigh muid?
▪níor imshruthaigh muid
2
d'imshruthaigh sibh
▪ar imshruthaigh sibh?
▪níor imshruthaigh sibh
3
d'imshruthaigh siad
▪ar imshruthaigh siad?
▪níor imshruthaigh siad
d'imshruthaíodar
▪ar imshruthaíodar?
▪níor imshruthaíodar

PASSIVE

imshruthaíodh
▪ar imshruthaíodh?
▪níor imshruthaíodh

SINGULAR

1
imshruthaím
▪an imshruthaím?
▪ní imshruthaím
2
imshruthaíonn tú
▪an imshruthaíonn tú?
▪ní imshruthaíonn tú
3
imshruthaíonn sé (MASC.)
▪an imshruthaíonn sé?
▪ní imshruthaíonn sé
imshruthaíonn sí (FEM.)
▪an imshruthaíonn sí?
▪ní imshruthaíonn sí

PLURAL

1
imshruthaímid
▪an imshruthaímid?
▪ní imshruthaímid
imshruthaíonn muid
▪an imshruthaíonn muid?
▪ní imshruthaíonn muid
2
imshruthaíonn sibh
▪an imshruthaíonn sibh?
▪ní imshruthaíonn sibh
3
imshruthaíonn siad
▪an imshruthaíonn siad?
▪ní imshruthaíonn siad

PASSIVE

imshruthaítear
▪an imshruthaítear?
▪ní imshruthaítear

SINGULAR

1
imshruthóidh mé
▪an imshruthóidh mé?
▪ní imshruthóidh mé
2
imshruthóidh tú
▪an imshruthóidh tú?
▪ní imshruthóidh tú
3
imshruthóidh sé (MASC.)
▪an imshruthóidh sé?
▪ní imshruthóidh sé
imshruthóidh sí (FEM.)
▪an imshruthóidh sí?
▪ní imshruthóidh sí

PLURAL

1
imshruthóimid
▪an imshruthóimid?
▪ní imshruthóimid
imshruthóidh muid
▪an imshruthóidh muid?
▪ní imshruthóidh muid
2
imshruthóidh sibh
▪an imshruthóidh sibh?
▪ní imshruthóidh sibh
3
imshruthóidh siad
▪an imshruthóidh siad?
▪ní imshruthóidh siad

PASSIVE

imshruthófar
▪an imshruthófar?
▪ní imshruthófar

SINGULAR

1
d'imshruthóinn
▪an imshruthóinn?
▪ní imshruthóinn
2
d'imshruthófá
▪an imshruthófá?
▪ní imshruthófá
3
d'imshruthódh sé (MASC.)
▪an imshruthódh sé?
▪ní imshruthódh sé
d'imshruthódh sí (FEM.)
▪an imshruthódh sí?
▪ní imshruthódh sí

PLURAL

1
d'imshruthóimis
▪an imshruthóimis?
▪ní imshruthóimis
d'imshruthódh muid
▪an imshruthódh muid?
▪ní imshruthódh muid
2
d'imshruthódh sibh
▪an imshruthódh sibh?
▪ní imshruthódh sibh
3
d'imshruthóidís
▪an imshruthóidís?
▪ní imshruthóidís
d'imshruthódh siad
▪an imshruthódh siad?
▪ní imshruthódh siad

PASSIVE

d'imshruthófaí
▪an imshruthófaí?
▪ní imshruthófaí

SINGULAR

1
d'imshruthaínn
▪an imshruthaínn?
▪ní imshruthaínn
2
d'imshruthaíteá
▪an imshruthaíteá?
▪ní imshruthaíteá
3
d'imshruthaíodh sé (MASC.)
▪an imshruthaíodh sé?
▪ní imshruthaíodh sé
d'imshruthaíodh sí (FEM.)
▪an imshruthaíodh sí?
▪ní imshruthaíodh sí

PLURAL

1
d'imshruthaímis
▪an imshruthaímis?
▪ní imshruthaímis
d'imshruthaíodh muid
▪an imshruthaíodh muid?
▪ní imshruthaíodh muid
2
d'imshruthaíodh sibh
▪an imshruthaíodh sibh?
▪ní imshruthaíodh sibh
3
d'imshruthaídís
▪an imshruthaídís?
▪ní imshruthaídís
d'imshruthaíodh siad
▪an imshruthaíodh siad?
▪ní imshruthaíodh siad

PASSIVE

d'imshruthaítí
▪an imshruthaítí?
▪ní imshruthaítí

SINGULAR

1
imshruthaím!
▪ná himshruthaím!
2
imshruthaigh!
▪ná himshruthaigh!
3
imshruthaíodh sé! (MASC.)
▪ná himshruthaíodh sé!
imshruthaíodh sí! (FEM.)
▪ná himshruthaíodh sí!

PLURAL

1
imshruthaímis!
▪ná himshruthaímis!
imshruthaíodh muid!
▪ná himshruthaíodh muid!
2
imshruthaígí!
▪ná himshruthaígí!
3
imshruthaídís!
▪ná himshruthaídís!
imshruthaíodh siad!
▪ná himshruthaíodh siad!

PASSIVE

imshruthaítear!
▪ná himshruthaítear!

SINGULAR

1
go n-imshruthaí mé
▪nár imshruthaí mé
2
go n-imshruthaí tú
▪nár imshruthaí tú
3
go n-imshruthaí sé (MASC.)
▪nár imshruthaí sé
go n-imshruthaí sí (FEM.)
▪nár imshruthaí sí

PLURAL

1
go n-imshruthaímid
▪nár imshruthaímid
go n-imshruthaí muid
▪nár imshruthaí muid
2
go n-imshruthaí sibh
▪nár imshruthaí sibh
3
go n-imshruthaí siad
▪nár imshruthaí siad

PASSIVE

go n-imshruthaítear
▪nár imshruthaítear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News