Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: imghoin · indeirm
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

inghreim

▪
VERB

VERBAL NOUN

inghreim

VERBAL ADJECTIVE

inghreimthe

SINGULAR

1
d'inghreim mé
▪ar inghreim mé?
▪níor inghreim mé
2
d'inghreim tú
▪ar inghreim tú?
▪níor inghreim tú
3
d'inghreim sé (MASC.)
▪ar inghreim sé?
▪níor inghreim sé
d'inghreim sí (FEM.)
▪ar inghreim sí?
▪níor inghreim sí

PLURAL

1
d'inghreimeamar
▪ar inghreimeamar?
▪níor inghreimeamar
d'inghreim muid
▪ar inghreim muid?
▪níor inghreim muid
2
d'inghreim sibh
▪ar inghreim sibh?
▪níor inghreim sibh
3
d'inghreim siad
▪ar inghreim siad?
▪níor inghreim siad
d'inghreimeadar
▪ar inghreimeadar?
▪níor inghreimeadar

PASSIVE

inghreimeadh
▪ar inghreimeadh?
▪níor inghreimeadh

SINGULAR

1
inghreimim
▪an inghreimim?
▪ní inghreimim
2
inghreimeann tú
▪an inghreimeann tú?
▪ní inghreimeann tú
3
inghreimeann sé (MASC.)
▪an inghreimeann sé?
▪ní inghreimeann sé
inghreimeann sí (FEM.)
▪an inghreimeann sí?
▪ní inghreimeann sí

PLURAL

1
inghreimimid
▪an inghreimimid?
▪ní inghreimimid
inghreimeann muid
▪an inghreimeann muid?
▪ní inghreimeann muid
2
inghreimeann sibh
▪an inghreimeann sibh?
▪ní inghreimeann sibh
3
inghreimeann siad
▪an inghreimeann siad?
▪ní inghreimeann siad

PASSIVE

inghreimtear
▪an inghreimtear?
▪ní inghreimtear

SINGULAR

1
inghreimfidh mé
▪an inghreimfidh mé?
▪ní inghreimfidh mé
2
inghreimfidh tú
▪an inghreimfidh tú?
▪ní inghreimfidh tú
3
inghreimfidh sé (MASC.)
▪an inghreimfidh sé?
▪ní inghreimfidh sé
inghreimfidh sí (FEM.)
▪an inghreimfidh sí?
▪ní inghreimfidh sí

PLURAL

1
inghreimfimid
▪an inghreimfimid?
▪ní inghreimfimid
inghreimfidh muid
▪an inghreimfidh muid?
▪ní inghreimfidh muid
2
inghreimfidh sibh
▪an inghreimfidh sibh?
▪ní inghreimfidh sibh
3
inghreimfidh siad
▪an inghreimfidh siad?
▪ní inghreimfidh siad

PASSIVE

inghreimfear
▪an inghreimfear?
▪ní inghreimfear

SINGULAR

1
d'inghreimfinn
▪an inghreimfinn?
▪ní inghreimfinn
2
d'inghreimfeá
▪an inghreimfeá?
▪ní inghreimfeá
3
d'inghreimfeadh sé (MASC.)
▪an inghreimfeadh sé?
▪ní inghreimfeadh sé
d'inghreimfeadh sí (FEM.)
▪an inghreimfeadh sí?
▪ní inghreimfeadh sí

PLURAL

1
d'inghreimfimis
▪an inghreimfimis?
▪ní inghreimfimis
d'inghreimfeadh muid
▪an inghreimfeadh muid?
▪ní inghreimfeadh muid
2
d'inghreimfeadh sibh
▪an inghreimfeadh sibh?
▪ní inghreimfeadh sibh
3
d'inghreimfidís
▪an inghreimfidís?
▪ní inghreimfidís
d'inghreimfeadh siad
▪an inghreimfeadh siad?
▪ní inghreimfeadh siad

PASSIVE

d'inghreimfí
▪an inghreimfí?
▪ní inghreimfí

SINGULAR

1
d'inghreiminn
▪an inghreiminn?
▪ní inghreiminn
2
d'inghreimteá
▪an inghreimteá?
▪ní inghreimteá
3
d'inghreimeadh sé (MASC.)
▪an inghreimeadh sé?
▪ní inghreimeadh sé
d'inghreimeadh sí (FEM.)
▪an inghreimeadh sí?
▪ní inghreimeadh sí

PLURAL

1
d'inghreimimis
▪an inghreimimis?
▪ní inghreimimis
d'inghreimeadh muid
▪an inghreimeadh muid?
▪ní inghreimeadh muid
2
d'inghreimeadh sibh
▪an inghreimeadh sibh?
▪ní inghreimeadh sibh
3
d'inghreimidís
▪an inghreimidís?
▪ní inghreimidís
d'inghreimeadh siad
▪an inghreimeadh siad?
▪ní inghreimeadh siad

PASSIVE

d'inghreimtí
▪an inghreimtí?
▪ní inghreimtí

SINGULAR

1
inghreimim!
▪ná hinghreimim!
2
inghreim!
▪ná hinghreim!
3
inghreimeadh sé! (MASC.)
▪ná hinghreimeadh sé!
inghreimeadh sí! (FEM.)
▪ná hinghreimeadh sí!

PLURAL

1
inghreimimis!
▪ná hinghreimimis!
inghreimeadh muid!
▪ná hinghreimeadh muid!
2
inghreimigí!
▪ná hinghreimigí!
3
inghreimidís!
▪ná hinghreimidís!
inghreimeadh siad!
▪ná hinghreimeadh siad!

PASSIVE

inghreimtear!
▪ná hinghreimtear!

SINGULAR

1
go n-inghreime mé
▪nár inghreime mé
2
go n-inghreime tú
▪nár inghreime tú
3
go n-inghreime sé (MASC.)
▪nár inghreime sé
go n-inghreime sí (FEM.)
▪nár inghreime sí

PLURAL

1
go n-inghreimimid
▪nár inghreimimid
go n-inghreime muid
▪nár inghreime muid
2
go n-inghreime sibh
▪nár inghreime sibh
3
go n-inghreime siad
▪nár inghreime siad

PASSIVE

go n-inghreimtear
▪nár inghreimtear

inghreim

▪
NOUN
▪
FEMININE

Singular

NOMINATIVE

inghreim
▪an inghreim

GENITIVE

inghreime
▪na hinghreime

Plural

NOMINATIVE

inghreimeanna
▪na hinghreimeanna

GENITIVE

inghreimeanna
▪na n-inghreimeanna
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News