Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: leaschraoladh · laochra · laochras · leaschonsal · leasrach
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

leaschraol

▪
VERB

VERBAL NOUN

leaschraoladh

VERBAL ADJECTIVE

leaschraolta

SINGULAR

1
leaschraol mé
▪ar leaschraol mé?
▪níor leaschraol mé
2
leaschraol tú
▪ar leaschraol tú?
▪níor leaschraol tú
3
leaschraol sé (MASC.)
▪ar leaschraol sé?
▪níor leaschraol sé
leaschraol sí (FEM.)
▪ar leaschraol sí?
▪níor leaschraol sí

PLURAL

1
leaschraolamar
▪ar leaschraolamar?
▪níor leaschraolamar
leaschraol muid
▪ar leaschraol muid?
▪níor leaschraol muid
2
leaschraol sibh
▪ar leaschraol sibh?
▪níor leaschraol sibh
3
leaschraol siad
▪ar leaschraol siad?
▪níor leaschraol siad
leaschraoladar
▪ar leaschraoladar?
▪níor leaschraoladar

PASSIVE

leaschraoladh
▪ar leaschraoladh?
▪níor leaschraoladh

SINGULAR

1
leaschraolaim
▪an leaschraolaim?
▪ní leaschraolaim
2
leaschraolann tú
▪an leaschraolann tú?
▪ní leaschraolann tú
3
leaschraolann sé (MASC.)
▪an leaschraolann sé?
▪ní leaschraolann sé
leaschraolann sí (FEM.)
▪an leaschraolann sí?
▪ní leaschraolann sí

PLURAL

1
leaschraolaimid
▪an leaschraolaimid?
▪ní leaschraolaimid
leaschraolann muid
▪an leaschraolann muid?
▪ní leaschraolann muid
2
leaschraolann sibh
▪an leaschraolann sibh?
▪ní leaschraolann sibh
3
leaschraolann siad
▪an leaschraolann siad?
▪ní leaschraolann siad

PASSIVE

leaschraoltar
▪an leaschraoltar?
▪ní leaschraoltar

SINGULAR

1
leaschraolfaidh mé
▪an leaschraolfaidh mé?
▪ní leaschraolfaidh mé
2
leaschraolfaidh tú
▪an leaschraolfaidh tú?
▪ní leaschraolfaidh tú
3
leaschraolfaidh sé (MASC.)
▪an leaschraolfaidh sé?
▪ní leaschraolfaidh sé
leaschraolfaidh sí (FEM.)
▪an leaschraolfaidh sí?
▪ní leaschraolfaidh sí

PLURAL

1
leaschraolfaimid
▪an leaschraolfaimid?
▪ní leaschraolfaimid
leaschraolfaidh muid
▪an leaschraolfaidh muid?
▪ní leaschraolfaidh muid
2
leaschraolfaidh sibh
▪an leaschraolfaidh sibh?
▪ní leaschraolfaidh sibh
3
leaschraolfaidh siad
▪an leaschraolfaidh siad?
▪ní leaschraolfaidh siad

PASSIVE

leaschraolfar
▪an leaschraolfar?
▪ní leaschraolfar

SINGULAR

1
leaschraolfainn
▪an leaschraolfainn?
▪ní leaschraolfainn
2
leaschraolfá
▪an leaschraolfá?
▪ní leaschraolfá
3
leaschraolfadh sé (MASC.)
▪an leaschraolfadh sé?
▪ní leaschraolfadh sé
leaschraolfadh sí (FEM.)
▪an leaschraolfadh sí?
▪ní leaschraolfadh sí

PLURAL

1
leaschraolfaimis
▪an leaschraolfaimis?
▪ní leaschraolfaimis
leaschraolfadh muid
▪an leaschraolfadh muid?
▪ní leaschraolfadh muid
2
leaschraolfadh sibh
▪an leaschraolfadh sibh?
▪ní leaschraolfadh sibh
3
leaschraolfaidís
▪an leaschraolfaidís?
▪ní leaschraolfaidís
leaschraolfadh siad
▪an leaschraolfadh siad?
▪ní leaschraolfadh siad

PASSIVE

leaschraolfaí
▪an leaschraolfaí?
▪ní leaschraolfaí

SINGULAR

1
leaschraolainn
▪an leaschraolainn?
▪ní leaschraolainn
2
leaschraoltá
▪an leaschraoltá?
▪ní leaschraoltá
3
leaschraoladh sé (MASC.)
▪an leaschraoladh sé?
▪ní leaschraoladh sé
leaschraoladh sí (FEM.)
▪an leaschraoladh sí?
▪ní leaschraoladh sí

PLURAL

1
leaschraolaimis
▪an leaschraolaimis?
▪ní leaschraolaimis
leaschraoladh muid
▪an leaschraoladh muid?
▪ní leaschraoladh muid
2
leaschraoladh sibh
▪an leaschraoladh sibh?
▪ní leaschraoladh sibh
3
leaschraolaidís
▪an leaschraolaidís?
▪ní leaschraolaidís
leaschraoladh siad
▪an leaschraoladh siad?
▪ní leaschraoladh siad

PASSIVE

leaschraoltaí
▪an leaschraoltaí?
▪ní leaschraoltaí

SINGULAR

1
leaschraolaim!
▪ná leaschraolaim!
2
leaschraol!
▪ná leaschraol!
3
leaschraoladh sé! (MASC.)
▪ná leaschraoladh sé!
leaschraoladh sí! (FEM.)
▪ná leaschraoladh sí!

PLURAL

1
leaschraolaimis!
▪ná leaschraolaimis!
leaschraoladh muid!
▪ná leaschraoladh muid!
2
leaschraolaigí!
▪ná leaschraolaigí!
3
leaschraolaidís!
▪ná leaschraolaidís!
leaschraoladh siad!
▪ná leaschraoladh siad!

PASSIVE

leaschraoltar!
▪ná leaschraoltar!

SINGULAR

1
go leaschraola mé
▪nár leaschraola mé
2
go leaschraola tú
▪nár leaschraola tú
3
go leaschraola sé (MASC.)
▪nár leaschraola sé
go leaschraola sí (FEM.)
▪nár leaschraola sí

PLURAL

1
go leaschraolaimid
▪nár leaschraolaimid
go leaschraola muid
▪nár leaschraola muid
2
go leaschraola sibh
▪nár leaschraola sibh
3
go leaschraola siad
▪nár leaschraola siad

PASSIVE

go leaschraoltar
▪nár leaschraoltar
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News