Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: muin · méin · min · miúin · móin
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
múin could be a grammatical form of: mún »

múin

▪
VERB

VERBAL NOUN

múineadh

VERBAL ADJECTIVE

múinte

SINGULAR

1
mhúin mé
▪ar mhúin mé?
▪níor mhúin mé
2
mhúin tú
▪ar mhúin tú?
▪níor mhúin tú
3
mhúin sé (MASC.)
▪ar mhúin sé?
▪níor mhúin sé
mhúin sí (FEM.)
▪ar mhúin sí?
▪níor mhúin sí

PLURAL

1
mhúineamar
▪ar mhúineamar?
▪níor mhúineamar
mhúin muid
▪ar mhúin muid?
▪níor mhúin muid
2
mhúin sibh
▪ar mhúin sibh?
▪níor mhúin sibh
3
mhúin siad
▪ar mhúin siad?
▪níor mhúin siad
mhúineadar
▪ar mhúineadar?
▪níor mhúineadar

PASSIVE

múineadh
▪ar múineadh?
▪níor múineadh

SINGULAR

1
múinim
▪an múinim?
▪ní mhúinim
2
múineann tú
▪an múineann tú?
▪ní mhúineann tú
3
múineann sé (MASC.)
▪an múineann sé?
▪ní mhúineann sé
múineann sí (FEM.)
▪an múineann sí?
▪ní mhúineann sí

PLURAL

1
múinimid
▪an múinimid?
▪ní mhúinimid
múineann muid
▪an múineann muid?
▪ní mhúineann muid
2
múineann sibh
▪an múineann sibh?
▪ní mhúineann sibh
3
múineann siad
▪an múineann siad?
▪ní mhúineann siad

PASSIVE

múintear
▪an múintear?
▪ní mhúintear

SINGULAR

1
múinfidh mé
▪an múinfidh mé?
▪ní mhúinfidh mé
2
múinfidh tú
▪an múinfidh tú?
▪ní mhúinfidh tú
3
múinfidh sé (MASC.)
▪an múinfidh sé?
▪ní mhúinfidh sé
múinfidh sí (FEM.)
▪an múinfidh sí?
▪ní mhúinfidh sí

PLURAL

1
múinfimid
▪an múinfimid?
▪ní mhúinfimid
múinfidh muid
▪an múinfidh muid?
▪ní mhúinfidh muid
2
múinfidh sibh
▪an múinfidh sibh?
▪ní mhúinfidh sibh
3
múinfidh siad
▪an múinfidh siad?
▪ní mhúinfidh siad

PASSIVE

múinfear
▪an múinfear?
▪ní mhúinfear

SINGULAR

1
mhúinfinn
▪an múinfinn?
▪ní mhúinfinn
2
mhúinfeá
▪an múinfeá?
▪ní mhúinfeá
3
mhúinfeadh sé (MASC.)
▪an múinfeadh sé?
▪ní mhúinfeadh sé
mhúinfeadh sí (FEM.)
▪an múinfeadh sí?
▪ní mhúinfeadh sí

PLURAL

1
mhúinfimis
▪an múinfimis?
▪ní mhúinfimis
mhúinfeadh muid
▪an múinfeadh muid?
▪ní mhúinfeadh muid
2
mhúinfeadh sibh
▪an múinfeadh sibh?
▪ní mhúinfeadh sibh
3
mhúinfidís
▪an múinfidís?
▪ní mhúinfidís
mhúinfeadh siad
▪an múinfeadh siad?
▪ní mhúinfeadh siad

PASSIVE

mhúinfí
▪an múinfí?
▪ní mhúinfí

SINGULAR

1
mhúininn
▪an múininn?
▪ní mhúininn
2
mhúinteá
▪an múinteá?
▪ní mhúinteá
3
mhúineadh sé (MASC.)
▪an múineadh sé?
▪ní mhúineadh sé
mhúineadh sí (FEM.)
▪an múineadh sí?
▪ní mhúineadh sí

PLURAL

1
mhúinimis
▪an múinimis?
▪ní mhúinimis
mhúineadh muid
▪an múineadh muid?
▪ní mhúineadh muid
2
mhúineadh sibh
▪an múineadh sibh?
▪ní mhúineadh sibh
3
mhúinidís
▪an múinidís?
▪ní mhúinidís
mhúineadh siad
▪an múineadh siad?
▪ní mhúineadh siad

PASSIVE

mhúintí
▪an múintí?
▪ní mhúintí

SINGULAR

1
múinim!
▪ná múinim!
2
múin!
▪ná múin!
3
múineadh sé! (MASC.)
▪ná múineadh sé!
múineadh sí! (FEM.)
▪ná múineadh sí!

PLURAL

1
múinimis!
▪ná múinimis!
múineadh muid!
▪ná múineadh muid!
2
múinigí!
▪ná múinigí!
3
múinidís!
▪ná múinidís!
múineadh siad!
▪ná múineadh siad!

PASSIVE

múintear!
▪ná múintear!

SINGULAR

1
go múine mé
▪nár mhúine mé
2
go múine tú
▪nár mhúine tú
3
go múine sé (MASC.)
▪nár mhúine sé
go múine sí (FEM.)
▪nár mhúine sí

PLURAL

1
go múinimid
▪nár mhúinimid
go múine muid
▪nár mhúine muid
2
go múine sibh
▪nár mhúine sibh
3
go múine siad
▪nár mhúine siad

PASSIVE

go múintear
▪nár mhúintear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News