Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: mianúil · Manilla · manille · mianrilleán · mailí

mianrill

VERB

VERBAL NOUN

mianrilleadh

VERBAL ADJECTIVE

mianrillte

SINGULAR

1
mhianrill mé
ar mhianrill mé?
níor mhianrill mé
2
mhianrill tú
ar mhianrill tú?
níor mhianrill tú
3
mhianrill sé (MASC.)
ar mhianrill sé?
níor mhianrill sé
mhianrill sí (FEM.)
ar mhianrill sí?
níor mhianrill sí

PLURAL

1
mhianrilleamar
ar mhianrilleamar?
níor mhianrilleamar
mhianrill muid
ar mhianrill muid?
níor mhianrill muid
2
mhianrill sibh
ar mhianrill sibh?
níor mhianrill sibh
3
mhianrill siad
ar mhianrill siad?
níor mhianrill siad
mhianrilleadar
ar mhianrilleadar?
níor mhianrilleadar

PASSIVE

mianrilleadh
ar mianrilleadh?
níor mianrilleadh

SINGULAR

1
mianrillim
an mianrillim?
ní mhianrillim
2
mianrilleann tú
an mianrilleann tú?
ní mhianrilleann tú
3
mianrilleann sé (MASC.)
an mianrilleann sé?
ní mhianrilleann sé
mianrilleann sí (FEM.)
an mianrilleann sí?
ní mhianrilleann sí

PLURAL

1
mianrillimid
an mianrillimid?
ní mhianrillimid
mianrilleann muid
an mianrilleann muid?
ní mhianrilleann muid
2
mianrilleann sibh
an mianrilleann sibh?
ní mhianrilleann sibh
3
mianrilleann siad
an mianrilleann siad?
ní mhianrilleann siad

PASSIVE

mianrilltear
an mianrilltear?
ní mhianrilltear

SINGULAR

1
mianrillfidh mé
an mianrillfidh mé?
ní mhianrillfidh mé
2
mianrillfidh tú
an mianrillfidh tú?
ní mhianrillfidh tú
3
mianrillfidh sé (MASC.)
an mianrillfidh sé?
ní mhianrillfidh sé
mianrillfidh sí (FEM.)
an mianrillfidh sí?
ní mhianrillfidh sí

PLURAL

1
mianrillfimid
an mianrillfimid?
ní mhianrillfimid
mianrillfidh muid
an mianrillfidh muid?
ní mhianrillfidh muid
2
mianrillfidh sibh
an mianrillfidh sibh?
ní mhianrillfidh sibh
3
mianrillfidh siad
an mianrillfidh siad?
ní mhianrillfidh siad

PASSIVE

mianrillfear
an mianrillfear?
ní mhianrillfear

SINGULAR

1
mhianrillfinn
an mianrillfinn?
ní mhianrillfinn
2
mhianrillfeá
an mianrillfeá?
ní mhianrillfeá
3
mhianrillfeadh sé (MASC.)
an mianrillfeadh sé?
ní mhianrillfeadh sé
mhianrillfeadh sí (FEM.)
an mianrillfeadh sí?
ní mhianrillfeadh sí

PLURAL

1
mhianrillfimis
an mianrillfimis?
ní mhianrillfimis
mhianrillfeadh muid
an mianrillfeadh muid?
ní mhianrillfeadh muid
2
mhianrillfeadh sibh
an mianrillfeadh sibh?
ní mhianrillfeadh sibh
3
mhianrillfidís
an mianrillfidís?
ní mhianrillfidís
mhianrillfeadh siad
an mianrillfeadh siad?
ní mhianrillfeadh siad

PASSIVE

mhianrillfí
an mianrillfí?
ní mhianrillfí

SINGULAR

1
mhianrillinn
an mianrillinn?
ní mhianrillinn
2
mhianrillteá
an mianrillteá?
ní mhianrillteá
3
mhianrilleadh sé (MASC.)
an mianrilleadh sé?
ní mhianrilleadh sé
mhianrilleadh sí (FEM.)
an mianrilleadh sí?
ní mhianrilleadh sí

PLURAL

1
mhianrillimis
an mianrillimis?
ní mhianrillimis
mhianrilleadh muid
an mianrilleadh muid?
ní mhianrilleadh muid
2
mhianrilleadh sibh
an mianrilleadh sibh?
ní mhianrilleadh sibh
3
mhianrillidís
an mianrillidís?
ní mhianrillidís
mhianrilleadh siad
an mianrilleadh siad?
ní mhianrilleadh siad

PASSIVE

mhianrilltí
an mianrilltí?
ní mhianrilltí

SINGULAR

1
mianrillim!
ná mianrillim!
2
mianrill!
ná mianrill!
3
mianrilleadh sé! (MASC.)
ná mianrilleadh sé!
mianrilleadh sí! (FEM.)
ná mianrilleadh sí!

PLURAL

1
mianrillimis!
ná mianrillimis!
mianrilleadh muid!
ná mianrilleadh muid!
2
mianrilligí!
ná mianrilligí!
3
mianrillidís!
ná mianrillidís!
mianrilleadh siad!
ná mianrilleadh siad!

PASSIVE

mianrilltear!
ná mianrilltear!

SINGULAR

1
go mianrille mé
nár mhianrille mé
2
go mianrille tú
nár mhianrille tú
3
go mianrille sé (MASC.)
nár mhianrille sé
go mianrille sí (FEM.)
nár mhianrille sí

PLURAL

1
go mianrillimid
nár mhianrillimid
go mianrille muid
nár mhianrille muid
2
go mianrille sibh
nár mhianrille sibh
3
go mianrille siad
nár mhianrille siad

PASSIVE

go mianrilltear
nár mhianrilltear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News