Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.

mionteagasc

NOUN
MASCULINE

Singular

NOMINATIVE

mionteagasc
an mionteagasc

GENITIVE

mionteagaisc
an mhionteagaisc

Plural

NOMINATIVE

mionteagaisc
na mionteagaisc

GENITIVE

mionteagasc
na mionteagasc

mionteagasc

VERB

VERBAL NOUN

mionteagasc

VERBAL ADJECTIVE

mionteagasctha

SINGULAR

1
mhionteagasc mé
ar mhionteagasc mé?
níor mhionteagasc mé
2
mhionteagasc tú
ar mhionteagasc tú?
níor mhionteagasc tú
3
mhionteagasc sé (MASC.)
ar mhionteagasc sé?
níor mhionteagasc sé
mhionteagasc sí (FEM.)
ar mhionteagasc sí?
níor mhionteagasc sí

PLURAL

1
mhionteagascamar
ar mhionteagascamar?
níor mhionteagascamar
mhionteagasc muid
ar mhionteagasc muid?
níor mhionteagasc muid
2
mhionteagasc sibh
ar mhionteagasc sibh?
níor mhionteagasc sibh
3
mhionteagasc siad
ar mhionteagasc siad?
níor mhionteagasc siad
mhionteagascadar
ar mhionteagascadar?
níor mhionteagascadar

PASSIVE

mionteagascadh
ar mionteagascadh?
níor mionteagascadh

SINGULAR

1
mionteagascaim
an mionteagascaim?
ní mhionteagascaim
2
mionteagascann tú
an mionteagascann tú?
ní mhionteagascann tú
3
mionteagascann sé (MASC.)
an mionteagascann sé?
ní mhionteagascann sé
mionteagascann sí (FEM.)
an mionteagascann sí?
ní mhionteagascann sí

PLURAL

1
mionteagascaimid
an mionteagascaimid?
ní mhionteagascaimid
mionteagascann muid
an mionteagascann muid?
ní mhionteagascann muid
2
mionteagascann sibh
an mionteagascann sibh?
ní mhionteagascann sibh
3
mionteagascann siad
an mionteagascann siad?
ní mhionteagascann siad

PASSIVE

mionteagasctar
an mionteagasctar?
ní mhionteagasctar

SINGULAR

1
mionteagascfaidh mé
an mionteagascfaidh mé?
ní mhionteagascfaidh mé
2
mionteagascfaidh tú
an mionteagascfaidh tú?
ní mhionteagascfaidh tú
3
mionteagascfaidh sé (MASC.)
an mionteagascfaidh sé?
ní mhionteagascfaidh sé
mionteagascfaidh sí (FEM.)
an mionteagascfaidh sí?
ní mhionteagascfaidh sí

PLURAL

1
mionteagascfaimid
an mionteagascfaimid?
ní mhionteagascfaimid
mionteagascfaidh muid
an mionteagascfaidh muid?
ní mhionteagascfaidh muid
2
mionteagascfaidh sibh
an mionteagascfaidh sibh?
ní mhionteagascfaidh sibh
3
mionteagascfaidh siad
an mionteagascfaidh siad?
ní mhionteagascfaidh siad

PASSIVE

mionteagascfar
an mionteagascfar?
ní mhionteagascfar

SINGULAR

1
mhionteagascfainn
an mionteagascfainn?
ní mhionteagascfainn
2
mhionteagascfá
an mionteagascfá?
ní mhionteagascfá
3
mhionteagascfadh sé (MASC.)
an mionteagascfadh sé?
ní mhionteagascfadh sé
mhionteagascfadh sí (FEM.)
an mionteagascfadh sí?
ní mhionteagascfadh sí

PLURAL

1
mhionteagascfaimis
an mionteagascfaimis?
ní mhionteagascfaimis
mhionteagascfadh muid
an mionteagascfadh muid?
ní mhionteagascfadh muid
2
mhionteagascfadh sibh
an mionteagascfadh sibh?
ní mhionteagascfadh sibh
3
mhionteagascfaidís
an mionteagascfaidís?
ní mhionteagascfaidís
mhionteagascfadh siad
an mionteagascfadh siad?
ní mhionteagascfadh siad

PASSIVE

mhionteagascfaí
an mionteagascfaí?
ní mhionteagascfaí

SINGULAR

1
mhionteagascainn
an mionteagascainn?
ní mhionteagascainn
2
mhionteagasctá
an mionteagasctá?
ní mhionteagasctá
3
mhionteagascadh sé (MASC.)
an mionteagascadh sé?
ní mhionteagascadh sé
mhionteagascadh sí (FEM.)
an mionteagascadh sí?
ní mhionteagascadh sí

PLURAL

1
mhionteagascaimis
an mionteagascaimis?
ní mhionteagascaimis
mhionteagascadh muid
an mionteagascadh muid?
ní mhionteagascadh muid
2
mhionteagascadh sibh
an mionteagascadh sibh?
ní mhionteagascadh sibh
3
mhionteagascaidís
an mionteagascaidís?
ní mhionteagascaidís
mhionteagascadh siad
an mionteagascadh siad?
ní mhionteagascadh siad

PASSIVE

mhionteagasctaí
an mionteagasctaí?
ní mhionteagasctaí

SINGULAR

1
mionteagascaim!
ná mionteagascaim!
2
mionteagasc!
ná mionteagasc!
3
mionteagascadh sé! (MASC.)
ná mionteagascadh sé!
mionteagascadh sí! (FEM.)
ná mionteagascadh sí!

PLURAL

1
mionteagascaimis!
ná mionteagascaimis!
mionteagascadh muid!
ná mionteagascadh muid!
2
mionteagascaigí!
ná mionteagascaigí!
3
mionteagascaidís!
ná mionteagascaidís!
mionteagascadh siad!
ná mionteagascadh siad!

PASSIVE

mionteagasctar!
ná mionteagasctar!

SINGULAR

1
go mionteagasca mé
nár mhionteagasca mé
2
go mionteagasca tú
nár mhionteagasca tú
3
go mionteagasca sé (MASC.)
nár mhionteagasca sé
go mionteagasca sí (FEM.)
nár mhionteagasca sí

PLURAL

1
go mionteagascaimid
nár mhionteagascaimid
go mionteagasca muid
nár mhionteagasca muid
2
go mionteagasca sibh
nár mhionteagasca sibh
3
go mionteagasca siad
nár mhionteagasca siad

PASSIVE

go mionteagasctar
nár mhionteagasctar
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News