Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: cothromaigh

scothroghnaigh

VERB

VERBAL NOUN

scothroghnú

VERBAL ADJECTIVE

scothroghnaithe

SINGULAR

1
scothroghnaigh mé
ar scothroghnaigh mé?
níor scothroghnaigh mé
2
scothroghnaigh tú
ar scothroghnaigh tú?
níor scothroghnaigh tú
3
scothroghnaigh sé (MASC.)
ar scothroghnaigh sé?
níor scothroghnaigh sé
scothroghnaigh sí (FEM.)
ar scothroghnaigh sí?
níor scothroghnaigh sí

PLURAL

1
scothroghnaíomar
ar scothroghnaíomar?
níor scothroghnaíomar
scothroghnaigh muid
ar scothroghnaigh muid?
níor scothroghnaigh muid
2
scothroghnaigh sibh
ar scothroghnaigh sibh?
níor scothroghnaigh sibh
3
scothroghnaigh siad
ar scothroghnaigh siad?
níor scothroghnaigh siad
scothroghnaíodar
ar scothroghnaíodar?
níor scothroghnaíodar

PASSIVE

scothroghnaíodh
ar scothroghnaíodh?
níor scothroghnaíodh

SINGULAR

1
scothroghnaím
an scothroghnaím?
ní scothroghnaím
2
scothroghnaíonn tú
an scothroghnaíonn tú?
ní scothroghnaíonn tú
3
scothroghnaíonn sé (MASC.)
an scothroghnaíonn sé?
ní scothroghnaíonn sé
scothroghnaíonn sí (FEM.)
an scothroghnaíonn sí?
ní scothroghnaíonn sí

PLURAL

1
scothroghnaímid
an scothroghnaímid?
ní scothroghnaímid
scothroghnaíonn muid
an scothroghnaíonn muid?
ní scothroghnaíonn muid
2
scothroghnaíonn sibh
an scothroghnaíonn sibh?
ní scothroghnaíonn sibh
3
scothroghnaíonn siad
an scothroghnaíonn siad?
ní scothroghnaíonn siad

PASSIVE

scothroghnaítear
an scothroghnaítear?
ní scothroghnaítear

SINGULAR

1
scothroghnóidh mé
an scothroghnóidh mé?
ní scothroghnóidh mé
2
scothroghnóidh tú
an scothroghnóidh tú?
ní scothroghnóidh tú
3
scothroghnóidh sé (MASC.)
an scothroghnóidh sé?
ní scothroghnóidh sé
scothroghnóidh sí (FEM.)
an scothroghnóidh sí?
ní scothroghnóidh sí

PLURAL

1
scothroghnóimid
an scothroghnóimid?
ní scothroghnóimid
scothroghnóidh muid
an scothroghnóidh muid?
ní scothroghnóidh muid
2
scothroghnóidh sibh
an scothroghnóidh sibh?
ní scothroghnóidh sibh
3
scothroghnóidh siad
an scothroghnóidh siad?
ní scothroghnóidh siad

PASSIVE

scothroghnófar
an scothroghnófar?
ní scothroghnófar

SINGULAR

1
scothroghnóinn
an scothroghnóinn?
ní scothroghnóinn
2
scothroghnófá
an scothroghnófá?
ní scothroghnófá
3
scothroghnódh sé (MASC.)
an scothroghnódh sé?
ní scothroghnódh sé
scothroghnódh sí (FEM.)
an scothroghnódh sí?
ní scothroghnódh sí

PLURAL

1
scothroghnóimis
an scothroghnóimis?
ní scothroghnóimis
scothroghnódh muid
an scothroghnódh muid?
ní scothroghnódh muid
2
scothroghnódh sibh
an scothroghnódh sibh?
ní scothroghnódh sibh
3
scothroghnóidís
an scothroghnóidís?
ní scothroghnóidís
scothroghnódh siad
an scothroghnódh siad?
ní scothroghnódh siad

PASSIVE

scothroghnófaí
an scothroghnófaí?
ní scothroghnófaí

SINGULAR

1
scothroghnaínn
an scothroghnaínn?
ní scothroghnaínn
2
scothroghnaíteá
an scothroghnaíteá?
ní scothroghnaíteá
3
scothroghnaíodh sé (MASC.)
an scothroghnaíodh sé?
ní scothroghnaíodh sé
scothroghnaíodh sí (FEM.)
an scothroghnaíodh sí?
ní scothroghnaíodh sí

PLURAL

1
scothroghnaímis
an scothroghnaímis?
ní scothroghnaímis
scothroghnaíodh muid
an scothroghnaíodh muid?
ní scothroghnaíodh muid
2
scothroghnaíodh sibh
an scothroghnaíodh sibh?
ní scothroghnaíodh sibh
3
scothroghnaídís
an scothroghnaídís?
ní scothroghnaídís
scothroghnaíodh siad
an scothroghnaíodh siad?
ní scothroghnaíodh siad

PASSIVE

scothroghnaítí
an scothroghnaítí?
ní scothroghnaítí

SINGULAR

1
scothroghnaím!
ná scothroghnaím!
2
scothroghnaigh!
ná scothroghnaigh!
3
scothroghnaíodh sé! (MASC.)
ná scothroghnaíodh sé!
scothroghnaíodh sí! (FEM.)
ná scothroghnaíodh sí!

PLURAL

1
scothroghnaímis!
ná scothroghnaímis!
scothroghnaíodh muid!
ná scothroghnaíodh muid!
2
scothroghnaígí!
ná scothroghnaígí!
3
scothroghnaídís!
ná scothroghnaídís!
scothroghnaíodh siad!
ná scothroghnaíodh siad!

PASSIVE

scothroghnaítear!
ná scothroghnaítear!

SINGULAR

1
go scothroghnaí mé
nár scothroghnaí mé
2
go scothroghnaí tú
nár scothroghnaí tú
3
go scothroghnaí sé (MASC.)
nár scothroghnaí sé
go scothroghnaí sí (FEM.)
nár scothroghnaí sí

PLURAL

1
go scothroghnaímid
nár scothroghnaímid
go scothroghnaí muid
nár scothroghnaí muid
2
go scothroghnaí sibh
nár scothroghnaí sibh
3
go scothroghnaí siad
nár scothroghnaí siad

PASSIVE

go scothroghnaítear
nár scothroghnaítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News