Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: screamhaigh
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

screamhchruaigh

VERB

VERBAL NOUN

screamhchruachan

VERBAL ADJECTIVE

screamhchruaite

SINGULAR

1
screamhchruaigh mé
ar screamhchruaigh mé?
níor screamhchruaigh mé
2
screamhchruaigh tú
ar screamhchruaigh tú?
níor screamhchruaigh tú
3
screamhchruaigh sé (MASC.)
ar screamhchruaigh sé?
níor screamhchruaigh sé
screamhchruaigh sí (FEM.)
ar screamhchruaigh sí?
níor screamhchruaigh sí

PLURAL

1
screamhchruamar
ar screamhchruamar?
níor screamhchruamar
screamhchruaigh muid
ar screamhchruaigh muid?
níor screamhchruaigh muid
2
screamhchruaigh sibh
ar screamhchruaigh sibh?
níor screamhchruaigh sibh
3
screamhchruaigh siad
ar screamhchruaigh siad?
níor screamhchruaigh siad
screamhchruadar
ar screamhchruadar?
níor screamhchruadar

PASSIVE

screamhchruadh
ar screamhchruadh?
níor screamhchruadh

SINGULAR

1
screamhchruaim
an screamhchruaim?
ní screamhchruaim
2
screamhchruann tú
an screamhchruann tú?
ní screamhchruann tú
3
screamhchruann sé (MASC.)
an screamhchruann sé?
ní screamhchruann sé
screamhchruann sí (FEM.)
an screamhchruann sí?
ní screamhchruann sí

PLURAL

1
screamhchruaimid
an screamhchruaimid?
ní screamhchruaimid
screamhchruann muid
an screamhchruann muid?
ní screamhchruann muid
2
screamhchruann sibh
an screamhchruann sibh?
ní screamhchruann sibh
3
screamhchruann siad
an screamhchruann siad?
ní screamhchruann siad

PASSIVE

screamhchruaitear
an screamhchruaitear?
ní screamhchruaitear

SINGULAR

1
screamhchruafaidh mé
an screamhchruafaidh mé?
ní screamhchruafaidh mé
2
screamhchruafaidh tú
an screamhchruafaidh tú?
ní screamhchruafaidh tú
3
screamhchruafaidh sé (MASC.)
an screamhchruafaidh sé?
ní screamhchruafaidh sé
screamhchruafaidh sí (FEM.)
an screamhchruafaidh sí?
ní screamhchruafaidh sí

PLURAL

1
screamhchruafaimid
an screamhchruafaimid?
ní screamhchruafaimid
screamhchruafaidh muid
an screamhchruafaidh muid?
ní screamhchruafaidh muid
2
screamhchruafaidh sibh
an screamhchruafaidh sibh?
ní screamhchruafaidh sibh
3
screamhchruafaidh siad
an screamhchruafaidh siad?
ní screamhchruafaidh siad

PASSIVE

screamhchruafar
an screamhchruafar?
ní screamhchruafar

SINGULAR

1
screamhchruafainn
an screamhchruafainn?
ní screamhchruafainn
2
screamhchruafá
an screamhchruafá?
ní screamhchruafá
3
screamhchruafadh sé (MASC.)
an screamhchruafadh sé?
ní screamhchruafadh sé
screamhchruafadh sí (FEM.)
an screamhchruafadh sí?
ní screamhchruafadh sí

PLURAL

1
screamhchruafaimis
an screamhchruafaimis?
ní screamhchruafaimis
screamhchruafadh muid
an screamhchruafadh muid?
ní screamhchruafadh muid
2
screamhchruafadh sibh
an screamhchruafadh sibh?
ní screamhchruafadh sibh
3
screamhchruafaidís
an screamhchruafaidís?
ní screamhchruafaidís
screamhchruafadh siad
an screamhchruafadh siad?
ní screamhchruafadh siad

PASSIVE

screamhchruafaí
an screamhchruafaí?
ní screamhchruafaí

SINGULAR

1
screamhchruainn
an screamhchruainn?
ní screamhchruainn
2
screamhchruaiteá
an screamhchruaiteá?
ní screamhchruaiteá
3
screamhchruadh sé (MASC.)
an screamhchruadh sé?
ní screamhchruadh sé
screamhchruadh sí (FEM.)
an screamhchruadh sí?
ní screamhchruadh sí

PLURAL

1
screamhchruaimis
an screamhchruaimis?
ní screamhchruaimis
screamhchruadh muid
an screamhchruadh muid?
ní screamhchruadh muid
2
screamhchruadh sibh
an screamhchruadh sibh?
ní screamhchruadh sibh
3
screamhchruaidís
an screamhchruaidís?
ní screamhchruaidís
screamhchruadh siad
an screamhchruadh siad?
ní screamhchruadh siad

PASSIVE

screamhchruaití
an screamhchruaití?
ní screamhchruaití

SINGULAR

1
screamhchruaim!
ná screamhchruaim!
2
screamhchruaigh!
ná screamhchruaigh!
3
screamhchruadh sé! (MASC.)
ná screamhchruadh sé!
screamhchruadh sí! (FEM.)
ná screamhchruadh sí!

PLURAL

1
screamhchruaimis!
ná screamhchruaimis!
screamhchruadh muid!
ná screamhchruadh muid!
2
screamhchruaigí!
ná screamhchruaigí!
3
screamhchruaidís!
ná screamhchruaidís!
screamhchruadh siad!
ná screamhchruadh siad!

PASSIVE

screamhchruaitear!
ná screamhchruaitear!

SINGULAR

1
go screamhchrua mé
nár screamhchrua mé
2
go screamhchrua tú
nár screamhchrua tú
3
go screamhchrua sé (MASC.)
nár screamhchrua sé
go screamhchrua sí (FEM.)
nár screamhchrua sí

PLURAL

1
go screamhchruaimid
nár screamhchruaimid
go screamhchrua muid
nár screamhchrua muid
2
go screamhchrua sibh
nár screamhchrua sibh
3
go screamhchrua siad
nár screamhchrua siad

PASSIVE

go screamhchruaitear
nár screamhchruaitear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News