Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: aibhsigh · taibhigh · taibhrigh · aibhligh · saibhrigh
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
taibhsigh could be a grammatical form of: taibhseach »

taibhsigh

▪
VERB

VERBAL NOUN

taibhsiú

VERBAL ADJECTIVE

taibhsithe

SINGULAR

1
thaibhsigh mé
▪ar thaibhsigh mé?
▪níor thaibhsigh mé
2
thaibhsigh tú
▪ar thaibhsigh tú?
▪níor thaibhsigh tú
3
thaibhsigh sé (MASC.)
▪ar thaibhsigh sé?
▪níor thaibhsigh sé
thaibhsigh sí (FEM.)
▪ar thaibhsigh sí?
▪níor thaibhsigh sí

PLURAL

1
thaibhsíomar
▪ar thaibhsíomar?
▪níor thaibhsíomar
thaibhsigh muid
▪ar thaibhsigh muid?
▪níor thaibhsigh muid
2
thaibhsigh sibh
▪ar thaibhsigh sibh?
▪níor thaibhsigh sibh
3
thaibhsigh siad
▪ar thaibhsigh siad?
▪níor thaibhsigh siad
thaibhsíodar
▪ar thaibhsíodar?
▪níor thaibhsíodar

PASSIVE

taibhsíodh
▪ar taibhsíodh?
▪níor taibhsíodh

SINGULAR

1
taibhsím
▪an dtaibhsím?
▪ní thaibhsím
2
taibhsíonn tú
▪an dtaibhsíonn tú?
▪ní thaibhsíonn tú
3
taibhsíonn sé (MASC.)
▪an dtaibhsíonn sé?
▪ní thaibhsíonn sé
taibhsíonn sí (FEM.)
▪an dtaibhsíonn sí?
▪ní thaibhsíonn sí

PLURAL

1
taibhsímid
▪an dtaibhsímid?
▪ní thaibhsímid
taibhsíonn muid
▪an dtaibhsíonn muid?
▪ní thaibhsíonn muid
2
taibhsíonn sibh
▪an dtaibhsíonn sibh?
▪ní thaibhsíonn sibh
3
taibhsíonn siad
▪an dtaibhsíonn siad?
▪ní thaibhsíonn siad

PASSIVE

taibhsítear
▪an dtaibhsítear?
▪ní thaibhsítear

SINGULAR

1
taibhseoidh mé
▪an dtaibhseoidh mé?
▪ní thaibhseoidh mé
2
taibhseoidh tú
▪an dtaibhseoidh tú?
▪ní thaibhseoidh tú
3
taibhseoidh sé (MASC.)
▪an dtaibhseoidh sé?
▪ní thaibhseoidh sé
taibhseoidh sí (FEM.)
▪an dtaibhseoidh sí?
▪ní thaibhseoidh sí

PLURAL

1
taibhseoimid
▪an dtaibhseoimid?
▪ní thaibhseoimid
taibhseoidh muid
▪an dtaibhseoidh muid?
▪ní thaibhseoidh muid
2
taibhseoidh sibh
▪an dtaibhseoidh sibh?
▪ní thaibhseoidh sibh
3
taibhseoidh siad
▪an dtaibhseoidh siad?
▪ní thaibhseoidh siad

PASSIVE

taibhseofar
▪an dtaibhseofar?
▪ní thaibhseofar

SINGULAR

1
thaibhseoinn
▪an dtaibhseoinn?
▪ní thaibhseoinn
2
thaibhseofá
▪an dtaibhseofá?
▪ní thaibhseofá
3
thaibhseodh sé (MASC.)
▪an dtaibhseodh sé?
▪ní thaibhseodh sé
thaibhseodh sí (FEM.)
▪an dtaibhseodh sí?
▪ní thaibhseodh sí

PLURAL

1
thaibhseoimis
▪an dtaibhseoimis?
▪ní thaibhseoimis
thaibhseodh muid
▪an dtaibhseodh muid?
▪ní thaibhseodh muid
2
thaibhseodh sibh
▪an dtaibhseodh sibh?
▪ní thaibhseodh sibh
3
thaibhseoidís
▪an dtaibhseoidís?
▪ní thaibhseoidís
thaibhseodh siad
▪an dtaibhseodh siad?
▪ní thaibhseodh siad

PASSIVE

thaibhseofaí
▪an dtaibhseofaí?
▪ní thaibhseofaí

SINGULAR

1
thaibhsínn
▪an dtaibhsínn?
▪ní thaibhsínn
2
thaibhsíteá
▪an dtaibhsíteá?
▪ní thaibhsíteá
3
thaibhsíodh sé (MASC.)
▪an dtaibhsíodh sé?
▪ní thaibhsíodh sé
thaibhsíodh sí (FEM.)
▪an dtaibhsíodh sí?
▪ní thaibhsíodh sí

PLURAL

1
thaibhsímis
▪an dtaibhsímis?
▪ní thaibhsímis
thaibhsíodh muid
▪an dtaibhsíodh muid?
▪ní thaibhsíodh muid
2
thaibhsíodh sibh
▪an dtaibhsíodh sibh?
▪ní thaibhsíodh sibh
3
thaibhsídís
▪an dtaibhsídís?
▪ní thaibhsídís
thaibhsíodh siad
▪an dtaibhsíodh siad?
▪ní thaibhsíodh siad

PASSIVE

thaibhsítí
▪an dtaibhsítí?
▪ní thaibhsítí

SINGULAR

1
taibhsím!
▪ná taibhsím!
2
taibhsigh!
▪ná taibhsigh!
3
taibhsíodh sé! (MASC.)
▪ná taibhsíodh sé!
taibhsíodh sí! (FEM.)
▪ná taibhsíodh sí!

PLURAL

1
taibhsímis!
▪ná taibhsímis!
taibhsíodh muid!
▪ná taibhsíodh muid!
2
taibhsígí!
▪ná taibhsígí!
3
taibhsídís!
▪ná taibhsídís!
taibhsíodh siad!
▪ná taibhsíodh siad!

PASSIVE

taibhsítear!
▪ná taibhsítear!

SINGULAR

1
go dtaibhsí mé
▪nár thaibhsí mé
2
go dtaibhsí tú
▪nár thaibhsí tú
3
go dtaibhsí sé (MASC.)
▪nár thaibhsí sé
go dtaibhsí sí (FEM.)
▪nár thaibhsí sí

PLURAL

1
go dtaibhsímid
▪nár thaibhsímid
go dtaibhsí muid
▪nár thaibhsí muid
2
go dtaibhsí sibh
▪nár thaibhsí sibh
3
go dtaibhsí siad
▪nár thaibhsí siad

PASSIVE

go dtaibhsítear
▪nár thaibhsítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News