Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: aibhsigh · taibhigh · taibhrigh · aibhligh · saibhrigh
taibhsigh could be a grammatical form of: taibhseach »

taibhsigh

VERB

VERBAL NOUN

taibhsiú

VERBAL ADJECTIVE

taibhsithe

SINGULAR

1
thaibhsigh mé
ar thaibhsigh mé?
níor thaibhsigh mé
2
thaibhsigh tú
ar thaibhsigh tú?
níor thaibhsigh tú
3
thaibhsigh sé (MASC.)
ar thaibhsigh sé?
níor thaibhsigh sé
thaibhsigh sí (FEM.)
ar thaibhsigh sí?
níor thaibhsigh sí

PLURAL

1
thaibhsíomar
ar thaibhsíomar?
níor thaibhsíomar
thaibhsigh muid
ar thaibhsigh muid?
níor thaibhsigh muid
2
thaibhsigh sibh
ar thaibhsigh sibh?
níor thaibhsigh sibh
3
thaibhsigh siad
ar thaibhsigh siad?
níor thaibhsigh siad
thaibhsíodar
ar thaibhsíodar?
níor thaibhsíodar

PASSIVE

taibhsíodh
ar taibhsíodh?
níor taibhsíodh

SINGULAR

1
taibhsím
an dtaibhsím?
ní thaibhsím
2
taibhsíonn tú
an dtaibhsíonn tú?
ní thaibhsíonn tú
3
taibhsíonn sé (MASC.)
an dtaibhsíonn sé?
ní thaibhsíonn sé
taibhsíonn sí (FEM.)
an dtaibhsíonn sí?
ní thaibhsíonn sí

PLURAL

1
taibhsímid
an dtaibhsímid?
ní thaibhsímid
taibhsíonn muid
an dtaibhsíonn muid?
ní thaibhsíonn muid
2
taibhsíonn sibh
an dtaibhsíonn sibh?
ní thaibhsíonn sibh
3
taibhsíonn siad
an dtaibhsíonn siad?
ní thaibhsíonn siad

PASSIVE

taibhsítear
an dtaibhsítear?
ní thaibhsítear

SINGULAR

1
taibhseoidh mé
an dtaibhseoidh mé?
ní thaibhseoidh mé
2
taibhseoidh tú
an dtaibhseoidh tú?
ní thaibhseoidh tú
3
taibhseoidh sé (MASC.)
an dtaibhseoidh sé?
ní thaibhseoidh sé
taibhseoidh sí (FEM.)
an dtaibhseoidh sí?
ní thaibhseoidh sí

PLURAL

1
taibhseoimid
an dtaibhseoimid?
ní thaibhseoimid
taibhseoidh muid
an dtaibhseoidh muid?
ní thaibhseoidh muid
2
taibhseoidh sibh
an dtaibhseoidh sibh?
ní thaibhseoidh sibh
3
taibhseoidh siad
an dtaibhseoidh siad?
ní thaibhseoidh siad

PASSIVE

taibhseofar
an dtaibhseofar?
ní thaibhseofar

SINGULAR

1
thaibhseoinn
an dtaibhseoinn?
ní thaibhseoinn
2
thaibhseofá
an dtaibhseofá?
ní thaibhseofá
3
thaibhseodh sé (MASC.)
an dtaibhseodh sé?
ní thaibhseodh sé
thaibhseodh sí (FEM.)
an dtaibhseodh sí?
ní thaibhseodh sí

PLURAL

1
thaibhseoimis
an dtaibhseoimis?
ní thaibhseoimis
thaibhseodh muid
an dtaibhseodh muid?
ní thaibhseodh muid
2
thaibhseodh sibh
an dtaibhseodh sibh?
ní thaibhseodh sibh
3
thaibhseoidís
an dtaibhseoidís?
ní thaibhseoidís
thaibhseodh siad
an dtaibhseodh siad?
ní thaibhseodh siad

PASSIVE

thaibhseofaí
an dtaibhseofaí?
ní thaibhseofaí

SINGULAR

1
thaibhsínn
an dtaibhsínn?
ní thaibhsínn
2
thaibhsíteá
an dtaibhsíteá?
ní thaibhsíteá
3
thaibhsíodh sé (MASC.)
an dtaibhsíodh sé?
ní thaibhsíodh sé
thaibhsíodh sí (FEM.)
an dtaibhsíodh sí?
ní thaibhsíodh sí

PLURAL

1
thaibhsímis
an dtaibhsímis?
ní thaibhsímis
thaibhsíodh muid
an dtaibhsíodh muid?
ní thaibhsíodh muid
2
thaibhsíodh sibh
an dtaibhsíodh sibh?
ní thaibhsíodh sibh
3
thaibhsídís
an dtaibhsídís?
ní thaibhsídís
thaibhsíodh siad
an dtaibhsíodh siad?
ní thaibhsíodh siad

PASSIVE

thaibhsítí
an dtaibhsítí?
ní thaibhsítí

SINGULAR

1
taibhsím!
ná taibhsím!
2
taibhsigh!
ná taibhsigh!
3
taibhsíodh sé! (MASC.)
ná taibhsíodh sé!
taibhsíodh sí! (FEM.)
ná taibhsíodh sí!

PLURAL

1
taibhsímis!
ná taibhsímis!
taibhsíodh muid!
ná taibhsíodh muid!
2
taibhsígí!
ná taibhsígí!
3
taibhsídís!
ná taibhsídís!
taibhsíodh siad!
ná taibhsíodh siad!

PASSIVE

taibhsítear!
ná taibhsítear!

SINGULAR

1
go dtaibhsí mé
nár thaibhsí mé
2
go dtaibhsí tú
nár thaibhsí tú
3
go dtaibhsí sé (MASC.)
nár thaibhsí sé
go dtaibhsí sí (FEM.)
nár thaibhsí sí

PLURAL

1
go dtaibhsímid
nár thaibhsímid
go dtaibhsí muid
nár thaibhsí muid
2
go dtaibhsí sibh
nár thaibhsí sibh
3
go dtaibhsí siad
nár thaibhsí siad

PASSIVE

go dtaibhsítear
nár thaibhsítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News