Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: fithisigh · aibhsigh · aithigh · aithisiú · aithnigh
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
aithisigh could be a grammatical form of: aithiseach »

aithisigh

VERB

VERBAL NOUN

aithisiú

VERBAL ADJECTIVE

aithisithe

SINGULAR

1
d'aithisigh mé
ar aithisigh mé?
níor aithisigh mé
2
d'aithisigh tú
ar aithisigh tú?
níor aithisigh tú
3
d'aithisigh sé (MASC.)
ar aithisigh sé?
níor aithisigh sé
d'aithisigh sí (FEM.)
ar aithisigh sí?
níor aithisigh sí

PLURAL

1
d'aithisíomar
ar aithisíomar?
níor aithisíomar
d'aithisigh muid
ar aithisigh muid?
níor aithisigh muid
2
d'aithisigh sibh
ar aithisigh sibh?
níor aithisigh sibh
3
d'aithisigh siad
ar aithisigh siad?
níor aithisigh siad
d'aithisíodar
ar aithisíodar?
níor aithisíodar

PASSIVE

aithisíodh
ar aithisíodh?
níor aithisíodh

SINGULAR

1
aithisím
an aithisím?
ní aithisím
2
aithisíonn tú
an aithisíonn tú?
ní aithisíonn tú
3
aithisíonn sé (MASC.)
an aithisíonn sé?
ní aithisíonn sé
aithisíonn sí (FEM.)
an aithisíonn sí?
ní aithisíonn sí

PLURAL

1
aithisímid
an aithisímid?
ní aithisímid
aithisíonn muid
an aithisíonn muid?
ní aithisíonn muid
2
aithisíonn sibh
an aithisíonn sibh?
ní aithisíonn sibh
3
aithisíonn siad
an aithisíonn siad?
ní aithisíonn siad

PASSIVE

aithisítear
an aithisítear?
ní aithisítear

SINGULAR

1
aithiseoidh mé
an aithiseoidh mé?
ní aithiseoidh mé
2
aithiseoidh tú
an aithiseoidh tú?
ní aithiseoidh tú
3
aithiseoidh sé (MASC.)
an aithiseoidh sé?
ní aithiseoidh sé
aithiseoidh sí (FEM.)
an aithiseoidh sí?
ní aithiseoidh sí

PLURAL

1
aithiseoimid
an aithiseoimid?
ní aithiseoimid
aithiseoidh muid
an aithiseoidh muid?
ní aithiseoidh muid
2
aithiseoidh sibh
an aithiseoidh sibh?
ní aithiseoidh sibh
3
aithiseoidh siad
an aithiseoidh siad?
ní aithiseoidh siad

PASSIVE

aithiseofar
an aithiseofar?
ní aithiseofar

SINGULAR

1
d'aithiseoinn
an aithiseoinn?
ní aithiseoinn
2
d'aithiseofá
an aithiseofá?
ní aithiseofá
3
d'aithiseodh sé (MASC.)
an aithiseodh sé?
ní aithiseodh sé
d'aithiseodh sí (FEM.)
an aithiseodh sí?
ní aithiseodh sí

PLURAL

1
d'aithiseoimis
an aithiseoimis?
ní aithiseoimis
d'aithiseodh muid
an aithiseodh muid?
ní aithiseodh muid
2
d'aithiseodh sibh
an aithiseodh sibh?
ní aithiseodh sibh
3
d'aithiseoidís
an aithiseoidís?
ní aithiseoidís
d'aithiseodh siad
an aithiseodh siad?
ní aithiseodh siad

PASSIVE

d'aithiseofaí
an aithiseofaí?
ní aithiseofaí

SINGULAR

1
d'aithisínn
an aithisínn?
ní aithisínn
2
d'aithisíteá
an aithisíteá?
ní aithisíteá
3
d'aithisíodh sé (MASC.)
an aithisíodh sé?
ní aithisíodh sé
d'aithisíodh sí (FEM.)
an aithisíodh sí?
ní aithisíodh sí

PLURAL

1
d'aithisímis
an aithisímis?
ní aithisímis
d'aithisíodh muid
an aithisíodh muid?
ní aithisíodh muid
2
d'aithisíodh sibh
an aithisíodh sibh?
ní aithisíodh sibh
3
d'aithisídís
an aithisídís?
ní aithisídís
d'aithisíodh siad
an aithisíodh siad?
ní aithisíodh siad

PASSIVE

d'aithisítí
an aithisítí?
ní aithisítí

SINGULAR

1
aithisím!
ná haithisím!
2
aithisigh!
ná haithisigh!
3
aithisíodh sé! (MASC.)
ná haithisíodh sé!
aithisíodh sí! (FEM.)
ná haithisíodh sí!

PLURAL

1
aithisímis!
ná haithisímis!
aithisíodh muid!
ná haithisíodh muid!
2
aithisígí!
ná haithisígí!
3
aithisídís!
ná haithisídís!
aithisíodh siad!
ná haithisíodh siad!

PASSIVE

aithisítear!
ná haithisítear!

SINGULAR

1
go n-aithisí mé
nár aithisí mé
2
go n-aithisí tú
nár aithisí tú
3
go n-aithisí sé (MASC.)
nár aithisí sé
go n-aithisí sí (FEM.)
nár aithisí sí

PLURAL

1
go n-aithisímid
nár aithisímid
go n-aithisí muid
nár aithisí muid
2
go n-aithisí sibh
nár aithisí sibh
3
go n-aithisí siad
nár aithisí siad

PASSIVE

go n-aithisítear
nár aithisítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News