Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: athaicmigh · athaimsigh · achainigh · ainmnigh · anbhainnigh
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

athainmnigh

▪
VERB

VERBAL NOUN

athainmniú

VERBAL ADJECTIVE

athainmnithe

SINGULAR

1
d'athainmnigh mé
▪ar athainmnigh mé?
▪níor athainmnigh mé
2
d'athainmnigh tú
▪ar athainmnigh tú?
▪níor athainmnigh tú
3
d'athainmnigh sé (MASC.)
▪ar athainmnigh sé?
▪níor athainmnigh sé
d'athainmnigh sí (FEM.)
▪ar athainmnigh sí?
▪níor athainmnigh sí

PLURAL

1
d'athainmníomar
▪ar athainmníomar?
▪níor athainmníomar
d'athainmnigh muid
▪ar athainmnigh muid?
▪níor athainmnigh muid
2
d'athainmnigh sibh
▪ar athainmnigh sibh?
▪níor athainmnigh sibh
3
d'athainmnigh siad
▪ar athainmnigh siad?
▪níor athainmnigh siad
d'athainmníodar
▪ar athainmníodar?
▪níor athainmníodar

PASSIVE

athainmníodh
▪ar athainmníodh?
▪níor athainmníodh

SINGULAR

1
athainmním
▪an athainmním?
▪ní athainmním
2
athainmníonn tú
▪an athainmníonn tú?
▪ní athainmníonn tú
3
athainmníonn sé (MASC.)
▪an athainmníonn sé?
▪ní athainmníonn sé
athainmníonn sí (FEM.)
▪an athainmníonn sí?
▪ní athainmníonn sí

PLURAL

1
athainmnímid
▪an athainmnímid?
▪ní athainmnímid
athainmníonn muid
▪an athainmníonn muid?
▪ní athainmníonn muid
2
athainmníonn sibh
▪an athainmníonn sibh?
▪ní athainmníonn sibh
3
athainmníonn siad
▪an athainmníonn siad?
▪ní athainmníonn siad

PASSIVE

athainmnítear
▪an athainmnítear?
▪ní athainmnítear

SINGULAR

1
athainmneoidh mé
▪an athainmneoidh mé?
▪ní athainmneoidh mé
2
athainmneoidh tú
▪an athainmneoidh tú?
▪ní athainmneoidh tú
3
athainmneoidh sé (MASC.)
▪an athainmneoidh sé?
▪ní athainmneoidh sé
athainmneoidh sí (FEM.)
▪an athainmneoidh sí?
▪ní athainmneoidh sí

PLURAL

1
athainmneoimid
▪an athainmneoimid?
▪ní athainmneoimid
athainmneoidh muid
▪an athainmneoidh muid?
▪ní athainmneoidh muid
2
athainmneoidh sibh
▪an athainmneoidh sibh?
▪ní athainmneoidh sibh
3
athainmneoidh siad
▪an athainmneoidh siad?
▪ní athainmneoidh siad

PASSIVE

athainmneofar
▪an athainmneofar?
▪ní athainmneofar

SINGULAR

1
d'athainmneoinn
▪an athainmneoinn?
▪ní athainmneoinn
2
d'athainmneofá
▪an athainmneofá?
▪ní athainmneofá
3
d'athainmneodh sé (MASC.)
▪an athainmneodh sé?
▪ní athainmneodh sé
d'athainmneodh sí (FEM.)
▪an athainmneodh sí?
▪ní athainmneodh sí

PLURAL

1
d'athainmneoimis
▪an athainmneoimis?
▪ní athainmneoimis
d'athainmneodh muid
▪an athainmneodh muid?
▪ní athainmneodh muid
2
d'athainmneodh sibh
▪an athainmneodh sibh?
▪ní athainmneodh sibh
3
d'athainmneoidís
▪an athainmneoidís?
▪ní athainmneoidís
d'athainmneodh siad
▪an athainmneodh siad?
▪ní athainmneodh siad

PASSIVE

d'athainmneofaí
▪an athainmneofaí?
▪ní athainmneofaí

SINGULAR

1
d'athainmnínn
▪an athainmnínn?
▪ní athainmnínn
2
d'athainmníteá
▪an athainmníteá?
▪ní athainmníteá
3
d'athainmníodh sé (MASC.)
▪an athainmníodh sé?
▪ní athainmníodh sé
d'athainmníodh sí (FEM.)
▪an athainmníodh sí?
▪ní athainmníodh sí

PLURAL

1
d'athainmnímis
▪an athainmnímis?
▪ní athainmnímis
d'athainmníodh muid
▪an athainmníodh muid?
▪ní athainmníodh muid
2
d'athainmníodh sibh
▪an athainmníodh sibh?
▪ní athainmníodh sibh
3
d'athainmnídís
▪an athainmnídís?
▪ní athainmnídís
d'athainmníodh siad
▪an athainmníodh siad?
▪ní athainmníodh siad

PASSIVE

d'athainmnítí
▪an athainmnítí?
▪ní athainmnítí

SINGULAR

1
athainmním!
▪ná hathainmním!
2
athainmnigh!
▪ná hathainmnigh!
3
athainmníodh sé! (MASC.)
▪ná hathainmníodh sé!
athainmníodh sí! (FEM.)
▪ná hathainmníodh sí!

PLURAL

1
athainmnímis!
▪ná hathainmnímis!
athainmníodh muid!
▪ná hathainmníodh muid!
2
athainmnígí!
▪ná hathainmnígí!
3
athainmnídís!
▪ná hathainmnídís!
athainmníodh siad!
▪ná hathainmníodh siad!

PASSIVE

athainmnítear!
▪ná hathainmnítear!

SINGULAR

1
go n-athainmní mé
▪nár athainmní mé
2
go n-athainmní tú
▪nár athainmní tú
3
go n-athainmní sé (MASC.)
▪nár athainmní sé
go n-athainmní sí (FEM.)
▪nár athainmní sí

PLURAL

1
go n-athainmnímid
▪nár athainmnímid
go n-athainmní muid
▪nár athainmní muid
2
go n-athainmní sibh
▪nár athainmní sibh
3
go n-athainmní siad
▪nár athainmní siad

PASSIVE

go n-athainmnítear
▪nár athainmnítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News