Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

athmhaoinigh

▪
VERB

VERBAL NOUN

athmhaoiniú

VERBAL ADJECTIVE

athmhaoinithe

SINGULAR

1
d'athmhaoinigh mé
▪ar athmhaoinigh mé?
▪níor athmhaoinigh mé
2
d'athmhaoinigh tú
▪ar athmhaoinigh tú?
▪níor athmhaoinigh tú
3
d'athmhaoinigh sé (MASC.)
▪ar athmhaoinigh sé?
▪níor athmhaoinigh sé
d'athmhaoinigh sí (FEM.)
▪ar athmhaoinigh sí?
▪níor athmhaoinigh sí

PLURAL

1
d'athmhaoiníomar
▪ar athmhaoiníomar?
▪níor athmhaoiníomar
d'athmhaoinigh muid
▪ar athmhaoinigh muid?
▪níor athmhaoinigh muid
2
d'athmhaoinigh sibh
▪ar athmhaoinigh sibh?
▪níor athmhaoinigh sibh
3
d'athmhaoinigh siad
▪ar athmhaoinigh siad?
▪níor athmhaoinigh siad
d'athmhaoiníodar
▪ar athmhaoiníodar?
▪níor athmhaoiníodar

PASSIVE

athmhaoiníodh
▪ar athmhaoiníodh?
▪níor athmhaoiníodh

SINGULAR

1
athmhaoiním
▪an athmhaoiním?
▪ní athmhaoiním
2
athmhaoiníonn tú
▪an athmhaoiníonn tú?
▪ní athmhaoiníonn tú
3
athmhaoiníonn sé (MASC.)
▪an athmhaoiníonn sé?
▪ní athmhaoiníonn sé
athmhaoiníonn sí (FEM.)
▪an athmhaoiníonn sí?
▪ní athmhaoiníonn sí

PLURAL

1
athmhaoinímid
▪an athmhaoinímid?
▪ní athmhaoinímid
athmhaoiníonn muid
▪an athmhaoiníonn muid?
▪ní athmhaoiníonn muid
2
athmhaoiníonn sibh
▪an athmhaoiníonn sibh?
▪ní athmhaoiníonn sibh
3
athmhaoiníonn siad
▪an athmhaoiníonn siad?
▪ní athmhaoiníonn siad

PASSIVE

athmhaoinítear
▪an athmhaoinítear?
▪ní athmhaoinítear

SINGULAR

1
athmhaoineoidh mé
▪an athmhaoineoidh mé?
▪ní athmhaoineoidh mé
2
athmhaoineoidh tú
▪an athmhaoineoidh tú?
▪ní athmhaoineoidh tú
3
athmhaoineoidh sé (MASC.)
▪an athmhaoineoidh sé?
▪ní athmhaoineoidh sé
athmhaoineoidh sí (FEM.)
▪an athmhaoineoidh sí?
▪ní athmhaoineoidh sí

PLURAL

1
athmhaoineoimid
▪an athmhaoineoimid?
▪ní athmhaoineoimid
athmhaoineoidh muid
▪an athmhaoineoidh muid?
▪ní athmhaoineoidh muid
2
athmhaoineoidh sibh
▪an athmhaoineoidh sibh?
▪ní athmhaoineoidh sibh
3
athmhaoineoidh siad
▪an athmhaoineoidh siad?
▪ní athmhaoineoidh siad

PASSIVE

athmhaoineofar
▪an athmhaoineofar?
▪ní athmhaoineofar

SINGULAR

1
d'athmhaoineoinn
▪an athmhaoineoinn?
▪ní athmhaoineoinn
2
d'athmhaoineofá
▪an athmhaoineofá?
▪ní athmhaoineofá
3
d'athmhaoineodh sé (MASC.)
▪an athmhaoineodh sé?
▪ní athmhaoineodh sé
d'athmhaoineodh sí (FEM.)
▪an athmhaoineodh sí?
▪ní athmhaoineodh sí

PLURAL

1
d'athmhaoineoimis
▪an athmhaoineoimis?
▪ní athmhaoineoimis
d'athmhaoineodh muid
▪an athmhaoineodh muid?
▪ní athmhaoineodh muid
2
d'athmhaoineodh sibh
▪an athmhaoineodh sibh?
▪ní athmhaoineodh sibh
3
d'athmhaoineoidís
▪an athmhaoineoidís?
▪ní athmhaoineoidís
d'athmhaoineodh siad
▪an athmhaoineodh siad?
▪ní athmhaoineodh siad

PASSIVE

d'athmhaoineofaí
▪an athmhaoineofaí?
▪ní athmhaoineofaí

SINGULAR

1
d'athmhaoinínn
▪an athmhaoinínn?
▪ní athmhaoinínn
2
d'athmhaoiníteá
▪an athmhaoiníteá?
▪ní athmhaoiníteá
3
d'athmhaoiníodh sé (MASC.)
▪an athmhaoiníodh sé?
▪ní athmhaoiníodh sé
d'athmhaoiníodh sí (FEM.)
▪an athmhaoiníodh sí?
▪ní athmhaoiníodh sí

PLURAL

1
d'athmhaoinímis
▪an athmhaoinímis?
▪ní athmhaoinímis
d'athmhaoiníodh muid
▪an athmhaoiníodh muid?
▪ní athmhaoiníodh muid
2
d'athmhaoiníodh sibh
▪an athmhaoiníodh sibh?
▪ní athmhaoiníodh sibh
3
d'athmhaoinídís
▪an athmhaoinídís?
▪ní athmhaoinídís
d'athmhaoiníodh siad
▪an athmhaoiníodh siad?
▪ní athmhaoiníodh siad

PASSIVE

d'athmhaoinítí
▪an athmhaoinítí?
▪ní athmhaoinítí

SINGULAR

1
athmhaoiním!
▪ná hathmhaoiním!
2
athmhaoinigh!
▪ná hathmhaoinigh!
3
athmhaoiníodh sé! (MASC.)
▪ná hathmhaoiníodh sé!
athmhaoiníodh sí! (FEM.)
▪ná hathmhaoiníodh sí!

PLURAL

1
athmhaoinímis!
▪ná hathmhaoinímis!
athmhaoiníodh muid!
▪ná hathmhaoiníodh muid!
2
athmhaoinígí!
▪ná hathmhaoinígí!
3
athmhaoinídís!
▪ná hathmhaoinídís!
athmhaoiníodh siad!
▪ná hathmhaoiníodh siad!

PASSIVE

athmhaoinítear!
▪ná hathmhaoinítear!

SINGULAR

1
go n-athmhaoiní mé
▪nár athmhaoiní mé
2
go n-athmhaoiní tú
▪nár athmhaoiní tú
3
go n-athmhaoiní sé (MASC.)
▪nár athmhaoiní sé
go n-athmhaoiní sí (FEM.)
▪nár athmhaoiní sí

PLURAL

1
go n-athmhaoinímid
▪nár athmhaoinímid
go n-athmhaoiní muid
▪nár athmhaoiní muid
2
go n-athmhaoiní sibh
▪nár athmhaoiní sibh
3
go n-athmhaoiní siad
▪nár athmhaoiní siad

PASSIVE

go n-athmhaoinítear
▪nár athmhaoinítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News