Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.

comhfhortaigh

VERB

VERBAL NOUN

comhfhortú

VERBAL ADJECTIVE

comhfhortaithe

SINGULAR

1
chomhfhortaigh mé
ar chomhfhortaigh mé?
níor chomhfhortaigh mé
2
chomhfhortaigh tú
ar chomhfhortaigh tú?
níor chomhfhortaigh tú
3
chomhfhortaigh sé (MASC.)
ar chomhfhortaigh sé?
níor chomhfhortaigh sé
chomhfhortaigh sí (FEM.)
ar chomhfhortaigh sí?
níor chomhfhortaigh sí

PLURAL

1
chomhfhortaíomar
ar chomhfhortaíomar?
níor chomhfhortaíomar
chomhfhortaigh muid
ar chomhfhortaigh muid?
níor chomhfhortaigh muid
2
chomhfhortaigh sibh
ar chomhfhortaigh sibh?
níor chomhfhortaigh sibh
3
chomhfhortaigh siad
ar chomhfhortaigh siad?
níor chomhfhortaigh siad
chomhfhortaíodar
ar chomhfhortaíodar?
níor chomhfhortaíodar

PASSIVE

comhfhortaíodh
ar comhfhortaíodh?
níor comhfhortaíodh

SINGULAR

1
comhfhortaím
an gcomhfhortaím?
ní chomhfhortaím
2
comhfhortaíonn tú
an gcomhfhortaíonn tú?
ní chomhfhortaíonn tú
3
comhfhortaíonn sé (MASC.)
an gcomhfhortaíonn sé?
ní chomhfhortaíonn sé
comhfhortaíonn sí (FEM.)
an gcomhfhortaíonn sí?
ní chomhfhortaíonn sí

PLURAL

1
comhfhortaímid
an gcomhfhortaímid?
ní chomhfhortaímid
comhfhortaíonn muid
an gcomhfhortaíonn muid?
ní chomhfhortaíonn muid
2
comhfhortaíonn sibh
an gcomhfhortaíonn sibh?
ní chomhfhortaíonn sibh
3
comhfhortaíonn siad
an gcomhfhortaíonn siad?
ní chomhfhortaíonn siad

PASSIVE

comhfhortaítear
an gcomhfhortaítear?
ní chomhfhortaítear

SINGULAR

1
comhfhortóidh mé
an gcomhfhortóidh mé?
ní chomhfhortóidh mé
2
comhfhortóidh tú
an gcomhfhortóidh tú?
ní chomhfhortóidh tú
3
comhfhortóidh sé (MASC.)
an gcomhfhortóidh sé?
ní chomhfhortóidh sé
comhfhortóidh sí (FEM.)
an gcomhfhortóidh sí?
ní chomhfhortóidh sí

PLURAL

1
comhfhortóimid
an gcomhfhortóimid?
ní chomhfhortóimid
comhfhortóidh muid
an gcomhfhortóidh muid?
ní chomhfhortóidh muid
2
comhfhortóidh sibh
an gcomhfhortóidh sibh?
ní chomhfhortóidh sibh
3
comhfhortóidh siad
an gcomhfhortóidh siad?
ní chomhfhortóidh siad

PASSIVE

comhfhortófar
an gcomhfhortófar?
ní chomhfhortófar

SINGULAR

1
chomhfhortóinn
an gcomhfhortóinn?
ní chomhfhortóinn
2
chomhfhortófá
an gcomhfhortófá?
ní chomhfhortófá
3
chomhfhortódh sé (MASC.)
an gcomhfhortódh sé?
ní chomhfhortódh sé
chomhfhortódh sí (FEM.)
an gcomhfhortódh sí?
ní chomhfhortódh sí

PLURAL

1
chomhfhortóimis
an gcomhfhortóimis?
ní chomhfhortóimis
chomhfhortódh muid
an gcomhfhortódh muid?
ní chomhfhortódh muid
2
chomhfhortódh sibh
an gcomhfhortódh sibh?
ní chomhfhortódh sibh
3
chomhfhortóidís
an gcomhfhortóidís?
ní chomhfhortóidís
chomhfhortódh siad
an gcomhfhortódh siad?
ní chomhfhortódh siad

PASSIVE

chomhfhortófaí
an gcomhfhortófaí?
ní chomhfhortófaí

SINGULAR

1
chomhfhortaínn
an gcomhfhortaínn?
ní chomhfhortaínn
2
chomhfhortaíteá
an gcomhfhortaíteá?
ní chomhfhortaíteá
3
chomhfhortaíodh sé (MASC.)
an gcomhfhortaíodh sé?
ní chomhfhortaíodh sé
chomhfhortaíodh sí (FEM.)
an gcomhfhortaíodh sí?
ní chomhfhortaíodh sí

PLURAL

1
chomhfhortaímis
an gcomhfhortaímis?
ní chomhfhortaímis
chomhfhortaíodh muid
an gcomhfhortaíodh muid?
ní chomhfhortaíodh muid
2
chomhfhortaíodh sibh
an gcomhfhortaíodh sibh?
ní chomhfhortaíodh sibh
3
chomhfhortaídís
an gcomhfhortaídís?
ní chomhfhortaídís
chomhfhortaíodh siad
an gcomhfhortaíodh siad?
ní chomhfhortaíodh siad

PASSIVE

chomhfhortaítí
an gcomhfhortaítí?
ní chomhfhortaítí

SINGULAR

1
comhfhortaím!
ná comhfhortaím!
2
comhfhortaigh!
ná comhfhortaigh!
3
comhfhortaíodh sé! (MASC.)
ná comhfhortaíodh sé!
comhfhortaíodh sí! (FEM.)
ná comhfhortaíodh sí!

PLURAL

1
comhfhortaímis!
ná comhfhortaímis!
comhfhortaíodh muid!
ná comhfhortaíodh muid!
2
comhfhortaígí!
ná comhfhortaígí!
3
comhfhortaídís!
ná comhfhortaídís!
comhfhortaíodh siad!
ná comhfhortaíodh siad!

PASSIVE

comhfhortaítear!
ná comhfhortaítear!

SINGULAR

1
go gcomhfhortaí mé
nár chomhfhortaí mé
2
go gcomhfhortaí tú
nár chomhfhortaí tú
3
go gcomhfhortaí sé (MASC.)
nár chomhfhortaí sé
go gcomhfhortaí sí (FEM.)
nár chomhfhortaí sí

PLURAL

1
go gcomhfhortaímid
nár chomhfhortaímid
go gcomhfhortaí muid
nár chomhfhortaí muid
2
go gcomhfhortaí sibh
nár chomhfhortaí sibh
3
go gcomhfhortaí siad
nár chomhfhortaí siad

PASSIVE

go gcomhfhortaítear
nár chomhfhortaítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News