Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: eitligh · bligh · deiligh · díbligh · éiligh

eibligh

VERB

VERBAL NOUN

eibliú

VERBAL ADJECTIVE

eiblithe

SINGULAR

1
d'eibligh mé
ar eibligh mé?
níor eibligh mé
2
d'eibligh tú
ar eibligh tú?
níor eibligh tú
3
d'eibligh sé (MASC.)
ar eibligh sé?
níor eibligh sé
d'eibligh sí (FEM.)
ar eibligh sí?
níor eibligh sí

PLURAL

1
d'eiblíomar
ar eiblíomar?
níor eiblíomar
d'eibligh muid
ar eibligh muid?
níor eibligh muid
2
d'eibligh sibh
ar eibligh sibh?
níor eibligh sibh
3
d'eibligh siad
ar eibligh siad?
níor eibligh siad
d'eiblíodar
ar eiblíodar?
níor eiblíodar

PASSIVE

eiblíodh
ar eiblíodh?
níor eiblíodh

SINGULAR

1
eiblím
an eiblím?
ní eiblím
2
eiblíonn tú
an eiblíonn tú?
ní eiblíonn tú
3
eiblíonn sé (MASC.)
an eiblíonn sé?
ní eiblíonn sé
eiblíonn sí (FEM.)
an eiblíonn sí?
ní eiblíonn sí

PLURAL

1
eiblímid
an eiblímid?
ní eiblímid
eiblíonn muid
an eiblíonn muid?
ní eiblíonn muid
2
eiblíonn sibh
an eiblíonn sibh?
ní eiblíonn sibh
3
eiblíonn siad
an eiblíonn siad?
ní eiblíonn siad

PASSIVE

eiblítear
an eiblítear?
ní eiblítear

SINGULAR

1
eibleoidh mé
an eibleoidh mé?
ní eibleoidh mé
2
eibleoidh tú
an eibleoidh tú?
ní eibleoidh tú
3
eibleoidh sé (MASC.)
an eibleoidh sé?
ní eibleoidh sé
eibleoidh sí (FEM.)
an eibleoidh sí?
ní eibleoidh sí

PLURAL

1
eibleoimid
an eibleoimid?
ní eibleoimid
eibleoidh muid
an eibleoidh muid?
ní eibleoidh muid
2
eibleoidh sibh
an eibleoidh sibh?
ní eibleoidh sibh
3
eibleoidh siad
an eibleoidh siad?
ní eibleoidh siad

PASSIVE

eibleofar
an eibleofar?
ní eibleofar

SINGULAR

1
d'eibleoinn
an eibleoinn?
ní eibleoinn
2
d'eibleofá
an eibleofá?
ní eibleofá
3
d'eibleodh sé (MASC.)
an eibleodh sé?
ní eibleodh sé
d'eibleodh sí (FEM.)
an eibleodh sí?
ní eibleodh sí

PLURAL

1
d'eibleoimis
an eibleoimis?
ní eibleoimis
d'eibleodh muid
an eibleodh muid?
ní eibleodh muid
2
d'eibleodh sibh
an eibleodh sibh?
ní eibleodh sibh
3
d'eibleoidís
an eibleoidís?
ní eibleoidís
d'eibleodh siad
an eibleodh siad?
ní eibleodh siad

PASSIVE

d'eibleofaí
an eibleofaí?
ní eibleofaí

SINGULAR

1
d'eiblínn
an eiblínn?
ní eiblínn
2
d'eiblíteá
an eiblíteá?
ní eiblíteá
3
d'eiblíodh sé (MASC.)
an eiblíodh sé?
ní eiblíodh sé
d'eiblíodh sí (FEM.)
an eiblíodh sí?
ní eiblíodh sí

PLURAL

1
d'eiblímis
an eiblímis?
ní eiblímis
d'eiblíodh muid
an eiblíodh muid?
ní eiblíodh muid
2
d'eiblíodh sibh
an eiblíodh sibh?
ní eiblíodh sibh
3
d'eiblídís
an eiblídís?
ní eiblídís
d'eiblíodh siad
an eiblíodh siad?
ní eiblíodh siad

PASSIVE

d'eiblítí
an eiblítí?
ní eiblítí

SINGULAR

1
eiblím!
ná heiblím!
2
eibligh!
ná heibligh!
3
eiblíodh sé! (MASC.)
ná heiblíodh sé!
eiblíodh sí! (FEM.)
ná heiblíodh sí!

PLURAL

1
eiblímis!
ná heiblímis!
eiblíodh muid!
ná heiblíodh muid!
2
eiblígí!
ná heiblígí!
3
eiblídís!
ná heiblídís!
eiblíodh siad!
ná heiblíodh siad!

PASSIVE

eiblítear!
ná heiblítear!

SINGULAR

1
go n-eiblí mé
nár eiblí mé
2
go n-eiblí tú
nár eiblí tú
3
go n-eiblí sé (MASC.)
nár eiblí sé
go n-eiblí sí (FEM.)
nár eiblí sí

PLURAL

1
go n-eiblímid
nár eiblímid
go n-eiblí muid
nár eiblí muid
2
go n-eiblí sibh
nár eiblí sibh
3
go n-eiblí siad
nár eiblí siad

PASSIVE

go n-eiblítear
nár eiblítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News