Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

fairsingigh

▪
VERB

VERBAL NOUN

fairsingiú

VERBAL ADJECTIVE

fairsingithe

SINGULAR

1
d'fhairsingigh mé
▪ar fhairsingigh mé?
▪níor fhairsingigh mé
2
d'fhairsingigh tú
▪ar fhairsingigh tú?
▪níor fhairsingigh tú
3
d'fhairsingigh sé (MASC.)
▪ar fhairsingigh sé?
▪níor fhairsingigh sé
d'fhairsingigh sí (FEM.)
▪ar fhairsingigh sí?
▪níor fhairsingigh sí

PLURAL

1
d'fhairsingíomar
▪ar fhairsingíomar?
▪níor fhairsingíomar
d'fhairsingigh muid
▪ar fhairsingigh muid?
▪níor fhairsingigh muid
2
d'fhairsingigh sibh
▪ar fhairsingigh sibh?
▪níor fhairsingigh sibh
3
d'fhairsingigh siad
▪ar fhairsingigh siad?
▪níor fhairsingigh siad
d'fhairsingíodar
▪ar fhairsingíodar?
▪níor fhairsingíodar

PASSIVE

fairsingíodh
▪ar fairsingíodh?
▪níor fairsingíodh

SINGULAR

1
fairsingím
▪an bhfairsingím?
▪ní fhairsingím
2
fairsingíonn tú
▪an bhfairsingíonn tú?
▪ní fhairsingíonn tú
3
fairsingíonn sé (MASC.)
▪an bhfairsingíonn sé?
▪ní fhairsingíonn sé
fairsingíonn sí (FEM.)
▪an bhfairsingíonn sí?
▪ní fhairsingíonn sí

PLURAL

1
fairsingímid
▪an bhfairsingímid?
▪ní fhairsingímid
fairsingíonn muid
▪an bhfairsingíonn muid?
▪ní fhairsingíonn muid
2
fairsingíonn sibh
▪an bhfairsingíonn sibh?
▪ní fhairsingíonn sibh
3
fairsingíonn siad
▪an bhfairsingíonn siad?
▪ní fhairsingíonn siad

PASSIVE

fairsingítear
▪an bhfairsingítear?
▪ní fhairsingítear

SINGULAR

1
fairsingeoidh mé
▪an bhfairsingeoidh mé?
▪ní fhairsingeoidh mé
2
fairsingeoidh tú
▪an bhfairsingeoidh tú?
▪ní fhairsingeoidh tú
3
fairsingeoidh sé (MASC.)
▪an bhfairsingeoidh sé?
▪ní fhairsingeoidh sé
fairsingeoidh sí (FEM.)
▪an bhfairsingeoidh sí?
▪ní fhairsingeoidh sí

PLURAL

1
fairsingeoimid
▪an bhfairsingeoimid?
▪ní fhairsingeoimid
fairsingeoidh muid
▪an bhfairsingeoidh muid?
▪ní fhairsingeoidh muid
2
fairsingeoidh sibh
▪an bhfairsingeoidh sibh?
▪ní fhairsingeoidh sibh
3
fairsingeoidh siad
▪an bhfairsingeoidh siad?
▪ní fhairsingeoidh siad

PASSIVE

fairsingeofar
▪an bhfairsingeofar?
▪ní fhairsingeofar

SINGULAR

1
d'fhairsingeoinn
▪an bhfairsingeoinn?
▪ní fhairsingeoinn
2
d'fhairsingeofá
▪an bhfairsingeofá?
▪ní fhairsingeofá
3
d'fhairsingeodh sé (MASC.)
▪an bhfairsingeodh sé?
▪ní fhairsingeodh sé
d'fhairsingeodh sí (FEM.)
▪an bhfairsingeodh sí?
▪ní fhairsingeodh sí

PLURAL

1
d'fhairsingeoimis
▪an bhfairsingeoimis?
▪ní fhairsingeoimis
d'fhairsingeodh muid
▪an bhfairsingeodh muid?
▪ní fhairsingeodh muid
2
d'fhairsingeodh sibh
▪an bhfairsingeodh sibh?
▪ní fhairsingeodh sibh
3
d'fhairsingeoidís
▪an bhfairsingeoidís?
▪ní fhairsingeoidís
d'fhairsingeodh siad
▪an bhfairsingeodh siad?
▪ní fhairsingeodh siad

PASSIVE

d'fhairsingeofaí
▪an bhfairsingeofaí?
▪ní fhairsingeofaí

SINGULAR

1
d'fhairsingínn
▪an bhfairsingínn?
▪ní fhairsingínn
2
d'fhairsingíteá
▪an bhfairsingíteá?
▪ní fhairsingíteá
3
d'fhairsingíodh sé (MASC.)
▪an bhfairsingíodh sé?
▪ní fhairsingíodh sé
d'fhairsingíodh sí (FEM.)
▪an bhfairsingíodh sí?
▪ní fhairsingíodh sí

PLURAL

1
d'fhairsingímis
▪an bhfairsingímis?
▪ní fhairsingímis
d'fhairsingíodh muid
▪an bhfairsingíodh muid?
▪ní fhairsingíodh muid
2
d'fhairsingíodh sibh
▪an bhfairsingíodh sibh?
▪ní fhairsingíodh sibh
3
d'fhairsingídís
▪an bhfairsingídís?
▪ní fhairsingídís
d'fhairsingíodh siad
▪an bhfairsingíodh siad?
▪ní fhairsingíodh siad

PASSIVE

d'fhairsingítí
▪an bhfairsingítí?
▪ní fhairsingítí

SINGULAR

1
fairsingím!
▪ná fairsingím!
2
fairsingigh!
▪ná fairsingigh!
3
fairsingíodh sé! (MASC.)
▪ná fairsingíodh sé!
fairsingíodh sí! (FEM.)
▪ná fairsingíodh sí!

PLURAL

1
fairsingímis!
▪ná fairsingímis!
fairsingíodh muid!
▪ná fairsingíodh muid!
2
fairsingígí!
▪ná fairsingígí!
3
fairsingídís!
▪ná fairsingídís!
fairsingíodh siad!
▪ná fairsingíodh siad!

PASSIVE

fairsingítear!
▪ná fairsingítear!

SINGULAR

1
go bhfairsingí mé
▪nár fhairsingí mé
2
go bhfairsingí tú
▪nár fhairsingí tú
3
go bhfairsingí sé (MASC.)
▪nár fhairsingí sé
go bhfairsingí sí (FEM.)
▪nár fhairsingí sí

PLURAL

1
go bhfairsingímid
▪nár fhairsingímid
go bhfairsingí muid
▪nár fhairsingí muid
2
go bhfairsingí sibh
▪nár fhairsingí sibh
3
go bhfairsingí siad
▪nár fhairsingí siad

PASSIVE

go bhfairsingítear
▪nár fhairsingítear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News