Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: fáiscí · fáise · fóisc · aisc · cáis
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

fáisc

▪
VERB

VERBAL NOUN

fáscadh

VERBAL ADJECTIVE

fáiscthe

SINGULAR

1
d'fháisc mé
▪ar fháisc mé?
▪níor fháisc mé
2
d'fháisc tú
▪ar fháisc tú?
▪níor fháisc tú
3
d'fháisc sé (MASC.)
▪ar fháisc sé?
▪níor fháisc sé
d'fháisc sí (FEM.)
▪ar fháisc sí?
▪níor fháisc sí

PLURAL

1
d'fháisceamar
▪ar fháisceamar?
▪níor fháisceamar
d'fháisc muid
▪ar fháisc muid?
▪níor fháisc muid
2
d'fháisc sibh
▪ar fháisc sibh?
▪níor fháisc sibh
3
d'fháisc siad
▪ar fháisc siad?
▪níor fháisc siad
d'fháisceadar
▪ar fháisceadar?
▪níor fháisceadar

PASSIVE

fáisceadh
▪ar fáisceadh?
▪níor fáisceadh

SINGULAR

1
fáiscim
▪an bhfáiscim?
▪ní fháiscim
2
fáisceann tú
▪an bhfáisceann tú?
▪ní fháisceann tú
3
fáisceann sé (MASC.)
▪an bhfáisceann sé?
▪ní fháisceann sé
fáisceann sí (FEM.)
▪an bhfáisceann sí?
▪ní fháisceann sí

PLURAL

1
fáiscimid
▪an bhfáiscimid?
▪ní fháiscimid
fáisceann muid
▪an bhfáisceann muid?
▪ní fháisceann muid
2
fáisceann sibh
▪an bhfáisceann sibh?
▪ní fháisceann sibh
3
fáisceann siad
▪an bhfáisceann siad?
▪ní fháisceann siad

PASSIVE

fáisctear
▪an bhfáisctear?
▪ní fháisctear

SINGULAR

1
fáiscfidh mé
▪an bhfáiscfidh mé?
▪ní fháiscfidh mé
2
fáiscfidh tú
▪an bhfáiscfidh tú?
▪ní fháiscfidh tú
3
fáiscfidh sé (MASC.)
▪an bhfáiscfidh sé?
▪ní fháiscfidh sé
fáiscfidh sí (FEM.)
▪an bhfáiscfidh sí?
▪ní fháiscfidh sí

PLURAL

1
fáiscfimid
▪an bhfáiscfimid?
▪ní fháiscfimid
fáiscfidh muid
▪an bhfáiscfidh muid?
▪ní fháiscfidh muid
2
fáiscfidh sibh
▪an bhfáiscfidh sibh?
▪ní fháiscfidh sibh
3
fáiscfidh siad
▪an bhfáiscfidh siad?
▪ní fháiscfidh siad

PASSIVE

fáiscfear
▪an bhfáiscfear?
▪ní fháiscfear

SINGULAR

1
d'fháiscfinn
▪an bhfáiscfinn?
▪ní fháiscfinn
2
d'fháiscfeá
▪an bhfáiscfeá?
▪ní fháiscfeá
3
d'fháiscfeadh sé (MASC.)
▪an bhfáiscfeadh sé?
▪ní fháiscfeadh sé
d'fháiscfeadh sí (FEM.)
▪an bhfáiscfeadh sí?
▪ní fháiscfeadh sí

PLURAL

1
d'fháiscfimis
▪an bhfáiscfimis?
▪ní fháiscfimis
d'fháiscfeadh muid
▪an bhfáiscfeadh muid?
▪ní fháiscfeadh muid
2
d'fháiscfeadh sibh
▪an bhfáiscfeadh sibh?
▪ní fháiscfeadh sibh
3
d'fháiscfidís
▪an bhfáiscfidís?
▪ní fháiscfidís
d'fháiscfeadh siad
▪an bhfáiscfeadh siad?
▪ní fháiscfeadh siad

PASSIVE

d'fháiscfí
▪an bhfáiscfí?
▪ní fháiscfí

SINGULAR

1
d'fháiscinn
▪an bhfáiscinn?
▪ní fháiscinn
2
d'fháiscteá
▪an bhfáiscteá?
▪ní fháiscteá
3
d'fháisceadh sé (MASC.)
▪an bhfáisceadh sé?
▪ní fháisceadh sé
d'fháisceadh sí (FEM.)
▪an bhfáisceadh sí?
▪ní fháisceadh sí

PLURAL

1
d'fháiscimis
▪an bhfáiscimis?
▪ní fháiscimis
d'fháisceadh muid
▪an bhfáisceadh muid?
▪ní fháisceadh muid
2
d'fháisceadh sibh
▪an bhfáisceadh sibh?
▪ní fháisceadh sibh
3
d'fháiscidís
▪an bhfáiscidís?
▪ní fháiscidís
d'fháisceadh siad
▪an bhfáisceadh siad?
▪ní fháisceadh siad

PASSIVE

d'fháisctí
▪an bhfáisctí?
▪ní fháisctí

SINGULAR

1
fáiscim!
▪ná fáiscim!
2
fáisc!
▪ná fáisc!
3
fáisceadh sé! (MASC.)
▪ná fáisceadh sé!
fáisceadh sí! (FEM.)
▪ná fáisceadh sí!

PLURAL

1
fáiscimis!
▪ná fáiscimis!
fáisceadh muid!
▪ná fáisceadh muid!
2
fáiscigí!
▪ná fáiscigí!
3
fáiscidís!
▪ná fáiscidís!
fáisceadh siad!
▪ná fáisceadh siad!

PASSIVE

fáisctear!
▪ná fáisctear!

SINGULAR

1
go bhfáisce mé
▪nár fháisce mé
2
go bhfáisce tú
▪nár fháisce tú
3
go bhfáisce sé (MASC.)
▪nár fháisce sé
go bhfáisce sí (FEM.)
▪nár fháisce sí

PLURAL

1
go bhfáiscimid
▪nár fháiscimid
go bhfáisce muid
▪nár fháisce muid
2
go bhfáisce sibh
▪nár fháisce sibh
3
go bhfáisce siad
▪nár fháisce siad

PASSIVE

go bhfáisctear
▪nár fháisctear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News