Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: fabhraigh · cabhraigh · faibhrigh · faobhrach · faothaigh
faobhraigh could be a grammatical form of: faobhrach »

faobhraigh

VERB

VERBAL NOUN

faobhrú

VERBAL ADJECTIVE

faobhraithe

SINGULAR

1
d'fhaobhraigh mé
ar fhaobhraigh mé?
níor fhaobhraigh mé
2
d'fhaobhraigh tú
ar fhaobhraigh tú?
níor fhaobhraigh tú
3
d'fhaobhraigh sé (MASC.)
ar fhaobhraigh sé?
níor fhaobhraigh sé
d'fhaobhraigh sí (FEM.)
ar fhaobhraigh sí?
níor fhaobhraigh sí

PLURAL

1
d'fhaobhraíomar
ar fhaobhraíomar?
níor fhaobhraíomar
d'fhaobhraigh muid
ar fhaobhraigh muid?
níor fhaobhraigh muid
2
d'fhaobhraigh sibh
ar fhaobhraigh sibh?
níor fhaobhraigh sibh
3
d'fhaobhraigh siad
ar fhaobhraigh siad?
níor fhaobhraigh siad
d'fhaobhraíodar
ar fhaobhraíodar?
níor fhaobhraíodar

PASSIVE

faobhraíodh
ar faobhraíodh?
níor faobhraíodh

SINGULAR

1
faobhraím
an bhfaobhraím?
ní fhaobhraím
2
faobhraíonn tú
an bhfaobhraíonn tú?
ní fhaobhraíonn tú
3
faobhraíonn sé (MASC.)
an bhfaobhraíonn sé?
ní fhaobhraíonn sé
faobhraíonn sí (FEM.)
an bhfaobhraíonn sí?
ní fhaobhraíonn sí

PLURAL

1
faobhraímid
an bhfaobhraímid?
ní fhaobhraímid
faobhraíonn muid
an bhfaobhraíonn muid?
ní fhaobhraíonn muid
2
faobhraíonn sibh
an bhfaobhraíonn sibh?
ní fhaobhraíonn sibh
3
faobhraíonn siad
an bhfaobhraíonn siad?
ní fhaobhraíonn siad

PASSIVE

faobhraítear
an bhfaobhraítear?
ní fhaobhraítear

SINGULAR

1
faobhróidh mé
an bhfaobhróidh mé?
ní fhaobhróidh mé
2
faobhróidh tú
an bhfaobhróidh tú?
ní fhaobhróidh tú
3
faobhróidh sé (MASC.)
an bhfaobhróidh sé?
ní fhaobhróidh sé
faobhróidh sí (FEM.)
an bhfaobhróidh sí?
ní fhaobhróidh sí

PLURAL

1
faobhróimid
an bhfaobhróimid?
ní fhaobhróimid
faobhróidh muid
an bhfaobhróidh muid?
ní fhaobhróidh muid
2
faobhróidh sibh
an bhfaobhróidh sibh?
ní fhaobhróidh sibh
3
faobhróidh siad
an bhfaobhróidh siad?
ní fhaobhróidh siad

PASSIVE

faobhrófar
an bhfaobhrófar?
ní fhaobhrófar

SINGULAR

1
d'fhaobhróinn
an bhfaobhróinn?
ní fhaobhróinn
2
d'fhaobhrófá
an bhfaobhrófá?
ní fhaobhrófá
3
d'fhaobhródh sé (MASC.)
an bhfaobhródh sé?
ní fhaobhródh sé
d'fhaobhródh sí (FEM.)
an bhfaobhródh sí?
ní fhaobhródh sí

PLURAL

1
d'fhaobhróimis
an bhfaobhróimis?
ní fhaobhróimis
d'fhaobhródh muid
an bhfaobhródh muid?
ní fhaobhródh muid
2
d'fhaobhródh sibh
an bhfaobhródh sibh?
ní fhaobhródh sibh
3
d'fhaobhróidís
an bhfaobhróidís?
ní fhaobhróidís
d'fhaobhródh siad
an bhfaobhródh siad?
ní fhaobhródh siad

PASSIVE

d'fhaobhrófaí
an bhfaobhrófaí?
ní fhaobhrófaí

SINGULAR

1
d'fhaobhraínn
an bhfaobhraínn?
ní fhaobhraínn
2
d'fhaobhraíteá
an bhfaobhraíteá?
ní fhaobhraíteá
3
d'fhaobhraíodh sé (MASC.)
an bhfaobhraíodh sé?
ní fhaobhraíodh sé
d'fhaobhraíodh sí (FEM.)
an bhfaobhraíodh sí?
ní fhaobhraíodh sí

PLURAL

1
d'fhaobhraímis
an bhfaobhraímis?
ní fhaobhraímis
d'fhaobhraíodh muid
an bhfaobhraíodh muid?
ní fhaobhraíodh muid
2
d'fhaobhraíodh sibh
an bhfaobhraíodh sibh?
ní fhaobhraíodh sibh
3
d'fhaobhraídís
an bhfaobhraídís?
ní fhaobhraídís
d'fhaobhraíodh siad
an bhfaobhraíodh siad?
ní fhaobhraíodh siad

PASSIVE

d'fhaobhraítí
an bhfaobhraítí?
ní fhaobhraítí

SINGULAR

1
faobhraím!
ná faobhraím!
2
faobhraigh!
ná faobhraigh!
3
faobhraíodh sé! (MASC.)
ná faobhraíodh sé!
faobhraíodh sí! (FEM.)
ná faobhraíodh sí!

PLURAL

1
faobhraímis!
ná faobhraímis!
faobhraíodh muid!
ná faobhraíodh muid!
2
faobhraígí!
ná faobhraígí!
3
faobhraídís!
ná faobhraídís!
faobhraíodh siad!
ná faobhraíodh siad!

PASSIVE

faobhraítear!
ná faobhraítear!

SINGULAR

1
go bhfaobhraí mé
nár fhaobhraí mé
2
go bhfaobhraí tú
nár fhaobhraí tú
3
go bhfaobhraí sé (MASC.)
nár fhaobhraí sé
go bhfaobhraí sí (FEM.)
nár fhaobhraí sí

PLURAL

1
go bhfaobhraímid
nár fhaobhraímid
go bhfaobhraí muid
nár fhaobhraí muid
2
go bhfaobhraí sibh
nár fhaobhraí sibh
3
go bhfaobhraí siad
nár fhaobhraí siad

PASSIVE

go bhfaobhraítear
nár fhaobhraítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News