Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: cabhraigh · faobhraigh · ábhraigh · athraigh · fabhrach
fabhraigh could be a grammatical form of: fabhrach »

fabhraigh

VERB

VERBAL NOUN

fabhrú

VERBAL ADJECTIVE

fabhraithe

SINGULAR

1
d'fhabhraigh mé
ar fhabhraigh mé?
níor fhabhraigh mé
2
d'fhabhraigh tú
ar fhabhraigh tú?
níor fhabhraigh tú
3
d'fhabhraigh sé (MASC.)
ar fhabhraigh sé?
níor fhabhraigh sé
d'fhabhraigh sí (FEM.)
ar fhabhraigh sí?
níor fhabhraigh sí

PLURAL

1
d'fhabhraíomar
ar fhabhraíomar?
níor fhabhraíomar
d'fhabhraigh muid
ar fhabhraigh muid?
níor fhabhraigh muid
2
d'fhabhraigh sibh
ar fhabhraigh sibh?
níor fhabhraigh sibh
3
d'fhabhraigh siad
ar fhabhraigh siad?
níor fhabhraigh siad
d'fhabhraíodar
ar fhabhraíodar?
níor fhabhraíodar

PASSIVE

fabhraíodh
ar fabhraíodh?
níor fabhraíodh

SINGULAR

1
fabhraím
an bhfabhraím?
ní fhabhraím
2
fabhraíonn tú
an bhfabhraíonn tú?
ní fhabhraíonn tú
3
fabhraíonn sé (MASC.)
an bhfabhraíonn sé?
ní fhabhraíonn sé
fabhraíonn sí (FEM.)
an bhfabhraíonn sí?
ní fhabhraíonn sí

PLURAL

1
fabhraímid
an bhfabhraímid?
ní fhabhraímid
fabhraíonn muid
an bhfabhraíonn muid?
ní fhabhraíonn muid
2
fabhraíonn sibh
an bhfabhraíonn sibh?
ní fhabhraíonn sibh
3
fabhraíonn siad
an bhfabhraíonn siad?
ní fhabhraíonn siad

PASSIVE

fabhraítear
an bhfabhraítear?
ní fhabhraítear

SINGULAR

1
fabhróidh mé
an bhfabhróidh mé?
ní fhabhróidh mé
2
fabhróidh tú
an bhfabhróidh tú?
ní fhabhróidh tú
3
fabhróidh sé (MASC.)
an bhfabhróidh sé?
ní fhabhróidh sé
fabhróidh sí (FEM.)
an bhfabhróidh sí?
ní fhabhróidh sí

PLURAL

1
fabhróimid
an bhfabhróimid?
ní fhabhróimid
fabhróidh muid
an bhfabhróidh muid?
ní fhabhróidh muid
2
fabhróidh sibh
an bhfabhróidh sibh?
ní fhabhróidh sibh
3
fabhróidh siad
an bhfabhróidh siad?
ní fhabhróidh siad

PASSIVE

fabhrófar
an bhfabhrófar?
ní fhabhrófar

SINGULAR

1
d'fhabhróinn
an bhfabhróinn?
ní fhabhróinn
2
d'fhabhrófá
an bhfabhrófá?
ní fhabhrófá
3
d'fhabhródh sé (MASC.)
an bhfabhródh sé?
ní fhabhródh sé
d'fhabhródh sí (FEM.)
an bhfabhródh sí?
ní fhabhródh sí

PLURAL

1
d'fhabhróimis
an bhfabhróimis?
ní fhabhróimis
d'fhabhródh muid
an bhfabhródh muid?
ní fhabhródh muid
2
d'fhabhródh sibh
an bhfabhródh sibh?
ní fhabhródh sibh
3
d'fhabhróidís
an bhfabhróidís?
ní fhabhróidís
d'fhabhródh siad
an bhfabhródh siad?
ní fhabhródh siad

PASSIVE

d'fhabhrófaí
an bhfabhrófaí?
ní fhabhrófaí

SINGULAR

1
d'fhabhraínn
an bhfabhraínn?
ní fhabhraínn
2
d'fhabhraíteá
an bhfabhraíteá?
ní fhabhraíteá
3
d'fhabhraíodh sé (MASC.)
an bhfabhraíodh sé?
ní fhabhraíodh sé
d'fhabhraíodh sí (FEM.)
an bhfabhraíodh sí?
ní fhabhraíodh sí

PLURAL

1
d'fhabhraímis
an bhfabhraímis?
ní fhabhraímis
d'fhabhraíodh muid
an bhfabhraíodh muid?
ní fhabhraíodh muid
2
d'fhabhraíodh sibh
an bhfabhraíodh sibh?
ní fhabhraíodh sibh
3
d'fhabhraídís
an bhfabhraídís?
ní fhabhraídís
d'fhabhraíodh siad
an bhfabhraíodh siad?
ní fhabhraíodh siad

PASSIVE

d'fhabhraítí
an bhfabhraítí?
ní fhabhraítí

SINGULAR

1
fabhraím!
ná fabhraím!
2
fabhraigh!
ná fabhraigh!
3
fabhraíodh sé! (MASC.)
ná fabhraíodh sé!
fabhraíodh sí! (FEM.)
ná fabhraíodh sí!

PLURAL

1
fabhraímis!
ná fabhraímis!
fabhraíodh muid!
ná fabhraíodh muid!
2
fabhraígí!
ná fabhraígí!
3
fabhraídís!
ná fabhraídís!
fabhraíodh siad!
ná fabhraíodh siad!

PASSIVE

fabhraítear!
ná fabhraítear!

SINGULAR

1
go bhfabhraí mé
nár fhabhraí mé
2
go bhfabhraí tú
nár fhabhraí tú
3
go bhfabhraí sé (MASC.)
nár fhabhraí sé
go bhfabhraí sí (FEM.)
nár fhabhraí sí

PLURAL

1
go bhfabhraímid
nár fhabhraímid
go bhfabhraí muid
nár fhabhraí muid
2
go bhfabhraí sibh
nár fhabhraí sibh
3
go bhfabhraí siad
nár fhabhraí siad

PASSIVE

go bhfabhraítear
nár fhabhraítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News