Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: foghach · forgach · fogha · foghair · foghar
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

forghabh

▪
VERB

VERBAL NOUN

forghabháil

VERBAL ADJECTIVE

forghafa

SINGULAR

1
d'fhorghabh mé
▪ar fhorghabh mé?
▪níor fhorghabh mé
2
d'fhorghabh tú
▪ar fhorghabh tú?
▪níor fhorghabh tú
3
d'fhorghabh sé (MASC.)
▪ar fhorghabh sé?
▪níor fhorghabh sé
d'fhorghabh sí (FEM.)
▪ar fhorghabh sí?
▪níor fhorghabh sí

PLURAL

1
d'fhorghabhamar
▪ar fhorghabhamar?
▪níor fhorghabhamar
d'fhorghabh muid
▪ar fhorghabh muid?
▪níor fhorghabh muid
2
d'fhorghabh sibh
▪ar fhorghabh sibh?
▪níor fhorghabh sibh
3
d'fhorghabh siad
▪ar fhorghabh siad?
▪níor fhorghabh siad
d'fhorghabhadar
▪ar fhorghabhadar?
▪níor fhorghabhadar

PASSIVE

forghabhadh
▪ar forghabhadh?
▪níor forghabhadh

SINGULAR

1
forghabhaim
▪an bhforghabhaim?
▪ní fhorghabhaim
2
forghabhann tú
▪an bhforghabhann tú?
▪ní fhorghabhann tú
3
forghabhann sé (MASC.)
▪an bhforghabhann sé?
▪ní fhorghabhann sé
forghabhann sí (FEM.)
▪an bhforghabhann sí?
▪ní fhorghabhann sí

PLURAL

1
forghabhaimid
▪an bhforghabhaimid?
▪ní fhorghabhaimid
forghabhann muid
▪an bhforghabhann muid?
▪ní fhorghabhann muid
2
forghabhann sibh
▪an bhforghabhann sibh?
▪ní fhorghabhann sibh
3
forghabhann siad
▪an bhforghabhann siad?
▪ní fhorghabhann siad

PASSIVE

forghabhtar
▪an bhforghabhtar?
▪ní fhorghabhtar

SINGULAR

1
forghabhfaidh mé
▪an bhforghabhfaidh mé?
▪ní fhorghabhfaidh mé
2
forghabhfaidh tú
▪an bhforghabhfaidh tú?
▪ní fhorghabhfaidh tú
3
forghabhfaidh sé (MASC.)
▪an bhforghabhfaidh sé?
▪ní fhorghabhfaidh sé
forghabhfaidh sí (FEM.)
▪an bhforghabhfaidh sí?
▪ní fhorghabhfaidh sí

PLURAL

1
forghabhfaimid
▪an bhforghabhfaimid?
▪ní fhorghabhfaimid
forghabhfaidh muid
▪an bhforghabhfaidh muid?
▪ní fhorghabhfaidh muid
2
forghabhfaidh sibh
▪an bhforghabhfaidh sibh?
▪ní fhorghabhfaidh sibh
3
forghabhfaidh siad
▪an bhforghabhfaidh siad?
▪ní fhorghabhfaidh siad

PASSIVE

forghabhfar
▪an bhforghabhfar?
▪ní fhorghabhfar

SINGULAR

1
d'fhorghabhfainn
▪an bhforghabhfainn?
▪ní fhorghabhfainn
2
d'fhorghabhfá
▪an bhforghabhfá?
▪ní fhorghabhfá
3
d'fhorghabhfadh sé (MASC.)
▪an bhforghabhfadh sé?
▪ní fhorghabhfadh sé
d'fhorghabhfadh sí (FEM.)
▪an bhforghabhfadh sí?
▪ní fhorghabhfadh sí

PLURAL

1
d'fhorghabhfaimis
▪an bhforghabhfaimis?
▪ní fhorghabhfaimis
d'fhorghabhfadh muid
▪an bhforghabhfadh muid?
▪ní fhorghabhfadh muid
2
d'fhorghabhfadh sibh
▪an bhforghabhfadh sibh?
▪ní fhorghabhfadh sibh
3
d'fhorghabhfaidís
▪an bhforghabhfaidís?
▪ní fhorghabhfaidís
d'fhorghabhfadh siad
▪an bhforghabhfadh siad?
▪ní fhorghabhfadh siad

PASSIVE

d'fhorghabhfaí
▪an bhforghabhfaí?
▪ní fhorghabhfaí

SINGULAR

1
d'fhorghabhainn
▪an bhforghabhainn?
▪ní fhorghabhainn
2
d'fhorghabhtá
▪an bhforghabhtá?
▪ní fhorghabhtá
3
d'fhorghabhadh sé (MASC.)
▪an bhforghabhadh sé?
▪ní fhorghabhadh sé
d'fhorghabhadh sí (FEM.)
▪an bhforghabhadh sí?
▪ní fhorghabhadh sí

PLURAL

1
d'fhorghabhaimis
▪an bhforghabhaimis?
▪ní fhorghabhaimis
d'fhorghabhadh muid
▪an bhforghabhadh muid?
▪ní fhorghabhadh muid
2
d'fhorghabhadh sibh
▪an bhforghabhadh sibh?
▪ní fhorghabhadh sibh
3
d'fhorghabhaidís
▪an bhforghabhaidís?
▪ní fhorghabhaidís
d'fhorghabhadh siad
▪an bhforghabhadh siad?
▪ní fhorghabhadh siad

PASSIVE

d'fhorghabhtaí
▪an bhforghabhtaí?
▪ní fhorghabhtaí

SINGULAR

1
forghabhaim!
▪ná forghabhaim!
2
forghabh!
▪ná forghabh!
3
forghabhadh sé! (MASC.)
▪ná forghabhadh sé!
forghabhadh sí! (FEM.)
▪ná forghabhadh sí!

PLURAL

1
forghabhaimis!
▪ná forghabhaimis!
forghabhadh muid!
▪ná forghabhadh muid!
2
forghabhaigí!
▪ná forghabhaigí!
3
forghabhaidís!
▪ná forghabhaidís!
forghabhadh siad!
▪ná forghabhadh siad!

PASSIVE

forghabhtar!
▪ná forghabhtar!

SINGULAR

1
go bhforghabha mé
▪nár fhorghabha mé
2
go bhforghabha tú
▪nár fhorghabha tú
3
go bhforghabha sé (MASC.)
▪nár fhorghabha sé
go bhforghabha sí (FEM.)
▪nár fhorghabha sí

PLURAL

1
go bhforghabhaimid
▪nár fhorghabhaimid
go bhforghabha muid
▪nár fhorghabha muid
2
go bhforghabha sibh
▪nár fhorghabha sibh
3
go bhforghabha siad
▪nár fhorghabha siad

PASSIVE

go bhforghabhtar
▪nár fhorghabhtar
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News