Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: forasaigh · forualach · falaigh · folaigh · forluigh
forualaigh could be a grammatical form of: forualach »

forualaigh

VERB

VERBAL NOUN

forualú

VERBAL ADJECTIVE

forualaithe

SINGULAR

1
d'fhorualaigh mé
ar fhorualaigh mé?
níor fhorualaigh mé
2
d'fhorualaigh tú
ar fhorualaigh tú?
níor fhorualaigh tú
3
d'fhorualaigh sé (MASC.)
ar fhorualaigh sé?
níor fhorualaigh sé
d'fhorualaigh sí (FEM.)
ar fhorualaigh sí?
níor fhorualaigh sí

PLURAL

1
d'fhorualaíomar
ar fhorualaíomar?
níor fhorualaíomar
d'fhorualaigh muid
ar fhorualaigh muid?
níor fhorualaigh muid
2
d'fhorualaigh sibh
ar fhorualaigh sibh?
níor fhorualaigh sibh
3
d'fhorualaigh siad
ar fhorualaigh siad?
níor fhorualaigh siad
d'fhorualaíodar
ar fhorualaíodar?
níor fhorualaíodar

PASSIVE

forualaíodh
ar forualaíodh?
níor forualaíodh

SINGULAR

1
forualaím
an bhforualaím?
ní fhorualaím
2
forualaíonn tú
an bhforualaíonn tú?
ní fhorualaíonn tú
3
forualaíonn sé (MASC.)
an bhforualaíonn sé?
ní fhorualaíonn sé
forualaíonn sí (FEM.)
an bhforualaíonn sí?
ní fhorualaíonn sí

PLURAL

1
forualaímid
an bhforualaímid?
ní fhorualaímid
forualaíonn muid
an bhforualaíonn muid?
ní fhorualaíonn muid
2
forualaíonn sibh
an bhforualaíonn sibh?
ní fhorualaíonn sibh
3
forualaíonn siad
an bhforualaíonn siad?
ní fhorualaíonn siad

PASSIVE

forualaítear
an bhforualaítear?
ní fhorualaítear

SINGULAR

1
forualóidh mé
an bhforualóidh mé?
ní fhorualóidh mé
2
forualóidh tú
an bhforualóidh tú?
ní fhorualóidh tú
3
forualóidh sé (MASC.)
an bhforualóidh sé?
ní fhorualóidh sé
forualóidh sí (FEM.)
an bhforualóidh sí?
ní fhorualóidh sí

PLURAL

1
forualóimid
an bhforualóimid?
ní fhorualóimid
forualóidh muid
an bhforualóidh muid?
ní fhorualóidh muid
2
forualóidh sibh
an bhforualóidh sibh?
ní fhorualóidh sibh
3
forualóidh siad
an bhforualóidh siad?
ní fhorualóidh siad

PASSIVE

forualófar
an bhforualófar?
ní fhorualófar

SINGULAR

1
d'fhorualóinn
an bhforualóinn?
ní fhorualóinn
2
d'fhorualófá
an bhforualófá?
ní fhorualófá
3
d'fhorualódh sé (MASC.)
an bhforualódh sé?
ní fhorualódh sé
d'fhorualódh sí (FEM.)
an bhforualódh sí?
ní fhorualódh sí

PLURAL

1
d'fhorualóimis
an bhforualóimis?
ní fhorualóimis
d'fhorualódh muid
an bhforualódh muid?
ní fhorualódh muid
2
d'fhorualódh sibh
an bhforualódh sibh?
ní fhorualódh sibh
3
d'fhorualóidís
an bhforualóidís?
ní fhorualóidís
d'fhorualódh siad
an bhforualódh siad?
ní fhorualódh siad

PASSIVE

d'fhorualófaí
an bhforualófaí?
ní fhorualófaí

SINGULAR

1
d'fhorualaínn
an bhforualaínn?
ní fhorualaínn
2
d'fhorualaíteá
an bhforualaíteá?
ní fhorualaíteá
3
d'fhorualaíodh sé (MASC.)
an bhforualaíodh sé?
ní fhorualaíodh sé
d'fhorualaíodh sí (FEM.)
an bhforualaíodh sí?
ní fhorualaíodh sí

PLURAL

1
d'fhorualaímis
an bhforualaímis?
ní fhorualaímis
d'fhorualaíodh muid
an bhforualaíodh muid?
ní fhorualaíodh muid
2
d'fhorualaíodh sibh
an bhforualaíodh sibh?
ní fhorualaíodh sibh
3
d'fhorualaídís
an bhforualaídís?
ní fhorualaídís
d'fhorualaíodh siad
an bhforualaíodh siad?
ní fhorualaíodh siad

PASSIVE

d'fhorualaítí
an bhforualaítí?
ní fhorualaítí

SINGULAR

1
forualaím!
ná forualaím!
2
forualaigh!
ná forualaigh!
3
forualaíodh sé! (MASC.)
ná forualaíodh sé!
forualaíodh sí! (FEM.)
ná forualaíodh sí!

PLURAL

1
forualaímis!
ná forualaímis!
forualaíodh muid!
ná forualaíodh muid!
2
forualaígí!
ná forualaígí!
3
forualaídís!
ná forualaídís!
forualaíodh siad!
ná forualaíodh siad!

PASSIVE

forualaítear!
ná forualaítear!

SINGULAR

1
go bhforualaí mé
nár fhorualaí mé
2
go bhforualaí tú
nár fhorualaí tú
3
go bhforualaí sé (MASC.)
nár fhorualaí sé
go bhforualaí sí (FEM.)
nár fhorualaí sí

PLURAL

1
go bhforualaímid
nár fhorualaímid
go bhforualaí muid
nár fhorualaí muid
2
go bhforualaí sibh
nár fhorualaí sibh
3
go bhforualaí siad
nár fhorualaí siad

PASSIVE

go bhforualaítear
nár fhorualaítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News