Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: idirchur · iarchuir · idirchéim · díchuir · iarchuid
idirchuir could be a grammatical form of: idirchur »

idirchuir

VERB

VERBAL NOUN

idirchur

VERBAL ADJECTIVE

idirchurtha

SINGULAR

1
d'idirchuir mé
ar idirchuir mé?
níor idirchuir mé
2
d'idirchuir tú
ar idirchuir tú?
níor idirchuir tú
3
d'idirchuir sé (MASC.)
ar idirchuir sé?
níor idirchuir sé
d'idirchuir sí (FEM.)
ar idirchuir sí?
níor idirchuir sí

PLURAL

1
d'idirchuireamar
ar idirchuireamar?
níor idirchuireamar
d'idirchuir muid
ar idirchuir muid?
níor idirchuir muid
2
d'idirchuir sibh
ar idirchuir sibh?
níor idirchuir sibh
3
d'idirchuir siad
ar idirchuir siad?
níor idirchuir siad
d'idirchuireadar
ar idirchuireadar?
níor idirchuireadar

PASSIVE

idirchuireadh
ar idirchuireadh?
níor idirchuireadh

SINGULAR

1
idirchuirim
an idirchuirim?
ní idirchuirim
2
idirchuireann tú
an idirchuireann tú?
ní idirchuireann tú
3
idirchuireann sé (MASC.)
an idirchuireann sé?
ní idirchuireann sé
idirchuireann sí (FEM.)
an idirchuireann sí?
ní idirchuireann sí

PLURAL

1
idirchuirimid
an idirchuirimid?
ní idirchuirimid
idirchuireann muid
an idirchuireann muid?
ní idirchuireann muid
2
idirchuireann sibh
an idirchuireann sibh?
ní idirchuireann sibh
3
idirchuireann siad
an idirchuireann siad?
ní idirchuireann siad

PASSIVE

idirchuirtear
an idirchuirtear?
ní idirchuirtear

SINGULAR

1
idirchuirfidh mé
an idirchuirfidh mé?
ní idirchuirfidh mé
2
idirchuirfidh tú
an idirchuirfidh tú?
ní idirchuirfidh tú
3
idirchuirfidh sé (MASC.)
an idirchuirfidh sé?
ní idirchuirfidh sé
idirchuirfidh sí (FEM.)
an idirchuirfidh sí?
ní idirchuirfidh sí

PLURAL

1
idirchuirfimid
an idirchuirfimid?
ní idirchuirfimid
idirchuirfidh muid
an idirchuirfidh muid?
ní idirchuirfidh muid
2
idirchuirfidh sibh
an idirchuirfidh sibh?
ní idirchuirfidh sibh
3
idirchuirfidh siad
an idirchuirfidh siad?
ní idirchuirfidh siad

PASSIVE

idirchuirfear
an idirchuirfear?
ní idirchuirfear

SINGULAR

1
d'idirchuirfinn
an idirchuirfinn?
ní idirchuirfinn
2
d'idirchuirfeá
an idirchuirfeá?
ní idirchuirfeá
3
d'idirchuirfeadh sé (MASC.)
an idirchuirfeadh sé?
ní idirchuirfeadh sé
d'idirchuirfeadh sí (FEM.)
an idirchuirfeadh sí?
ní idirchuirfeadh sí

PLURAL

1
d'idirchuirfimis
an idirchuirfimis?
ní idirchuirfimis
d'idirchuirfeadh muid
an idirchuirfeadh muid?
ní idirchuirfeadh muid
2
d'idirchuirfeadh sibh
an idirchuirfeadh sibh?
ní idirchuirfeadh sibh
3
d'idirchuirfidís
an idirchuirfidís?
ní idirchuirfidís
d'idirchuirfeadh siad
an idirchuirfeadh siad?
ní idirchuirfeadh siad

PASSIVE

d'idirchuirfí
an idirchuirfí?
ní idirchuirfí

SINGULAR

1
d'idirchuirinn
an idirchuirinn?
ní idirchuirinn
2
d'idirchuirteá
an idirchuirteá?
ní idirchuirteá
3
d'idirchuireadh sé (MASC.)
an idirchuireadh sé?
ní idirchuireadh sé
d'idirchuireadh sí (FEM.)
an idirchuireadh sí?
ní idirchuireadh sí

PLURAL

1
d'idirchuirimis
an idirchuirimis?
ní idirchuirimis
d'idirchuireadh muid
an idirchuireadh muid?
ní idirchuireadh muid
2
d'idirchuireadh sibh
an idirchuireadh sibh?
ní idirchuireadh sibh
3
d'idirchuiridís
an idirchuiridís?
ní idirchuiridís
d'idirchuireadh siad
an idirchuireadh siad?
ní idirchuireadh siad

PASSIVE

d'idirchuirtí
an idirchuirtí?
ní idirchuirtí

SINGULAR

1
idirchuirim!
ná hidirchuirim!
2
idirchuir!
ná hidirchuir!
3
idirchuireadh sé! (MASC.)
ná hidirchuireadh sé!
idirchuireadh sí! (FEM.)
ná hidirchuireadh sí!

PLURAL

1
idirchuirimis!
ná hidirchuirimis!
idirchuireadh muid!
ná hidirchuireadh muid!
2
idirchuirigí!
ná hidirchuirigí!
3
idirchuiridís!
ná hidirchuiridís!
idirchuireadh siad!
ná hidirchuireadh siad!

PASSIVE

idirchuirtear!
ná hidirchuirtear!

SINGULAR

1
go n-idirchuire mé
nár idirchuire mé
2
go n-idirchuire tú
nár idirchuire tú
3
go n-idirchuire sé (MASC.)
nár idirchuire sé
go n-idirchuire sí (FEM.)
nár idirchuire sí

PLURAL

1
go n-idirchuirimid
nár idirchuirimid
go n-idirchuire muid
nár idirchuire muid
2
go n-idirchuire sibh
nár idirchuire sibh
3
go n-idirchuire siad
nár idirchuire siad

PASSIVE

go n-idirchuirtear
nár idirchuirtear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News