Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: idirchur · iarchuir · idirchéim · díchuir · iarchuid
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
idirchuir could be a grammatical form of: idirchur »

idirchuir

▪
VERB

VERBAL NOUN

idirchur

VERBAL ADJECTIVE

idirchurtha

SINGULAR

1
d'idirchuir mé
▪ar idirchuir mé?
▪níor idirchuir mé
2
d'idirchuir tú
▪ar idirchuir tú?
▪níor idirchuir tú
3
d'idirchuir sé (MASC.)
▪ar idirchuir sé?
▪níor idirchuir sé
d'idirchuir sí (FEM.)
▪ar idirchuir sí?
▪níor idirchuir sí

PLURAL

1
d'idirchuireamar
▪ar idirchuireamar?
▪níor idirchuireamar
d'idirchuir muid
▪ar idirchuir muid?
▪níor idirchuir muid
2
d'idirchuir sibh
▪ar idirchuir sibh?
▪níor idirchuir sibh
3
d'idirchuir siad
▪ar idirchuir siad?
▪níor idirchuir siad
d'idirchuireadar
▪ar idirchuireadar?
▪níor idirchuireadar

PASSIVE

idirchuireadh
▪ar idirchuireadh?
▪níor idirchuireadh

SINGULAR

1
idirchuirim
▪an idirchuirim?
▪ní idirchuirim
2
idirchuireann tú
▪an idirchuireann tú?
▪ní idirchuireann tú
3
idirchuireann sé (MASC.)
▪an idirchuireann sé?
▪ní idirchuireann sé
idirchuireann sí (FEM.)
▪an idirchuireann sí?
▪ní idirchuireann sí

PLURAL

1
idirchuirimid
▪an idirchuirimid?
▪ní idirchuirimid
idirchuireann muid
▪an idirchuireann muid?
▪ní idirchuireann muid
2
idirchuireann sibh
▪an idirchuireann sibh?
▪ní idirchuireann sibh
3
idirchuireann siad
▪an idirchuireann siad?
▪ní idirchuireann siad

PASSIVE

idirchuirtear
▪an idirchuirtear?
▪ní idirchuirtear

SINGULAR

1
idirchuirfidh mé
▪an idirchuirfidh mé?
▪ní idirchuirfidh mé
2
idirchuirfidh tú
▪an idirchuirfidh tú?
▪ní idirchuirfidh tú
3
idirchuirfidh sé (MASC.)
▪an idirchuirfidh sé?
▪ní idirchuirfidh sé
idirchuirfidh sí (FEM.)
▪an idirchuirfidh sí?
▪ní idirchuirfidh sí

PLURAL

1
idirchuirfimid
▪an idirchuirfimid?
▪ní idirchuirfimid
idirchuirfidh muid
▪an idirchuirfidh muid?
▪ní idirchuirfidh muid
2
idirchuirfidh sibh
▪an idirchuirfidh sibh?
▪ní idirchuirfidh sibh
3
idirchuirfidh siad
▪an idirchuirfidh siad?
▪ní idirchuirfidh siad

PASSIVE

idirchuirfear
▪an idirchuirfear?
▪ní idirchuirfear

SINGULAR

1
d'idirchuirfinn
▪an idirchuirfinn?
▪ní idirchuirfinn
2
d'idirchuirfeá
▪an idirchuirfeá?
▪ní idirchuirfeá
3
d'idirchuirfeadh sé (MASC.)
▪an idirchuirfeadh sé?
▪ní idirchuirfeadh sé
d'idirchuirfeadh sí (FEM.)
▪an idirchuirfeadh sí?
▪ní idirchuirfeadh sí

PLURAL

1
d'idirchuirfimis
▪an idirchuirfimis?
▪ní idirchuirfimis
d'idirchuirfeadh muid
▪an idirchuirfeadh muid?
▪ní idirchuirfeadh muid
2
d'idirchuirfeadh sibh
▪an idirchuirfeadh sibh?
▪ní idirchuirfeadh sibh
3
d'idirchuirfidís
▪an idirchuirfidís?
▪ní idirchuirfidís
d'idirchuirfeadh siad
▪an idirchuirfeadh siad?
▪ní idirchuirfeadh siad

PASSIVE

d'idirchuirfí
▪an idirchuirfí?
▪ní idirchuirfí

SINGULAR

1
d'idirchuirinn
▪an idirchuirinn?
▪ní idirchuirinn
2
d'idirchuirteá
▪an idirchuirteá?
▪ní idirchuirteá
3
d'idirchuireadh sé (MASC.)
▪an idirchuireadh sé?
▪ní idirchuireadh sé
d'idirchuireadh sí (FEM.)
▪an idirchuireadh sí?
▪ní idirchuireadh sí

PLURAL

1
d'idirchuirimis
▪an idirchuirimis?
▪ní idirchuirimis
d'idirchuireadh muid
▪an idirchuireadh muid?
▪ní idirchuireadh muid
2
d'idirchuireadh sibh
▪an idirchuireadh sibh?
▪ní idirchuireadh sibh
3
d'idirchuiridís
▪an idirchuiridís?
▪ní idirchuiridís
d'idirchuireadh siad
▪an idirchuireadh siad?
▪ní idirchuireadh siad

PASSIVE

d'idirchuirtí
▪an idirchuirtí?
▪ní idirchuirtí

SINGULAR

1
idirchuirim!
▪ná hidirchuirim!
2
idirchuir!
▪ná hidirchuir!
3
idirchuireadh sé! (MASC.)
▪ná hidirchuireadh sé!
idirchuireadh sí! (FEM.)
▪ná hidirchuireadh sí!

PLURAL

1
idirchuirimis!
▪ná hidirchuirimis!
idirchuireadh muid!
▪ná hidirchuireadh muid!
2
idirchuirigí!
▪ná hidirchuirigí!
3
idirchuiridís!
▪ná hidirchuiridís!
idirchuireadh siad!
▪ná hidirchuireadh siad!

PASSIVE

idirchuirtear!
▪ná hidirchuirtear!

SINGULAR

1
go n-idirchuire mé
▪nár idirchuire mé
2
go n-idirchuire tú
▪nár idirchuire tú
3
go n-idirchuire sé (MASC.)
▪nár idirchuire sé
go n-idirchuire sí (FEM.)
▪nár idirchuire sí

PLURAL

1
go n-idirchuirimid
▪nár idirchuirimid
go n-idirchuire muid
▪nár idirchuire muid
2
go n-idirchuire sibh
▪nár idirchuire sibh
3
go n-idirchuire siad
▪nár idirchuire siad

PASSIVE

go n-idirchuirtear
▪nár idirchuirtear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News