Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: iarchuid · tarchuir · idirchuir · aischuir · iarbhír
iarchuir could be a grammatical form of: iarchur »

iarchuir

VERB

VERBAL NOUN

iarchur

VERBAL ADJECTIVE

iarchurtha

SINGULAR

1
d'iarchuir mé
ar iarchuir mé?
níor iarchuir mé
2
d'iarchuir tú
ar iarchuir tú?
níor iarchuir tú
3
d'iarchuir sé (MASC.)
ar iarchuir sé?
níor iarchuir sé
d'iarchuir sí (FEM.)
ar iarchuir sí?
níor iarchuir sí

PLURAL

1
d'iarchuireamar
ar iarchuireamar?
níor iarchuireamar
d'iarchuir muid
ar iarchuir muid?
níor iarchuir muid
2
d'iarchuir sibh
ar iarchuir sibh?
níor iarchuir sibh
3
d'iarchuir siad
ar iarchuir siad?
níor iarchuir siad
d'iarchuireadar
ar iarchuireadar?
níor iarchuireadar

PASSIVE

iarchuireadh
ar iarchuireadh?
níor iarchuireadh

SINGULAR

1
iarchuirim
an iarchuirim?
ní iarchuirim
2
iarchuireann tú
an iarchuireann tú?
ní iarchuireann tú
3
iarchuireann sé (MASC.)
an iarchuireann sé?
ní iarchuireann sé
iarchuireann sí (FEM.)
an iarchuireann sí?
ní iarchuireann sí

PLURAL

1
iarchuirimid
an iarchuirimid?
ní iarchuirimid
iarchuireann muid
an iarchuireann muid?
ní iarchuireann muid
2
iarchuireann sibh
an iarchuireann sibh?
ní iarchuireann sibh
3
iarchuireann siad
an iarchuireann siad?
ní iarchuireann siad

PASSIVE

iarchuirtear
an iarchuirtear?
ní iarchuirtear

SINGULAR

1
iarchuirfidh mé
an iarchuirfidh mé?
ní iarchuirfidh mé
2
iarchuirfidh tú
an iarchuirfidh tú?
ní iarchuirfidh tú
3
iarchuirfidh sé (MASC.)
an iarchuirfidh sé?
ní iarchuirfidh sé
iarchuirfidh sí (FEM.)
an iarchuirfidh sí?
ní iarchuirfidh sí

PLURAL

1
iarchuirfimid
an iarchuirfimid?
ní iarchuirfimid
iarchuirfidh muid
an iarchuirfidh muid?
ní iarchuirfidh muid
2
iarchuirfidh sibh
an iarchuirfidh sibh?
ní iarchuirfidh sibh
3
iarchuirfidh siad
an iarchuirfidh siad?
ní iarchuirfidh siad

PASSIVE

iarchuirfear
an iarchuirfear?
ní iarchuirfear

SINGULAR

1
d'iarchuirfinn
an iarchuirfinn?
ní iarchuirfinn
2
d'iarchuirfeá
an iarchuirfeá?
ní iarchuirfeá
3
d'iarchuirfeadh sé (MASC.)
an iarchuirfeadh sé?
ní iarchuirfeadh sé
d'iarchuirfeadh sí (FEM.)
an iarchuirfeadh sí?
ní iarchuirfeadh sí

PLURAL

1
d'iarchuirfimis
an iarchuirfimis?
ní iarchuirfimis
d'iarchuirfeadh muid
an iarchuirfeadh muid?
ní iarchuirfeadh muid
2
d'iarchuirfeadh sibh
an iarchuirfeadh sibh?
ní iarchuirfeadh sibh
3
d'iarchuirfidís
an iarchuirfidís?
ní iarchuirfidís
d'iarchuirfeadh siad
an iarchuirfeadh siad?
ní iarchuirfeadh siad

PASSIVE

d'iarchuirfí
an iarchuirfí?
ní iarchuirfí

SINGULAR

1
d'iarchuirinn
an iarchuirinn?
ní iarchuirinn
2
d'iarchuirteá
an iarchuirteá?
ní iarchuirteá
3
d'iarchuireadh sé (MASC.)
an iarchuireadh sé?
ní iarchuireadh sé
d'iarchuireadh sí (FEM.)
an iarchuireadh sí?
ní iarchuireadh sí

PLURAL

1
d'iarchuirimis
an iarchuirimis?
ní iarchuirimis
d'iarchuireadh muid
an iarchuireadh muid?
ní iarchuireadh muid
2
d'iarchuireadh sibh
an iarchuireadh sibh?
ní iarchuireadh sibh
3
d'iarchuiridís
an iarchuiridís?
ní iarchuiridís
d'iarchuireadh siad
an iarchuireadh siad?
ní iarchuireadh siad

PASSIVE

d'iarchuirtí
an iarchuirtí?
ní iarchuirtí

SINGULAR

1
iarchuirim!
ná hiarchuirim!
2
iarchuir!
ná hiarchuir!
3
iarchuireadh sé! (MASC.)
ná hiarchuireadh sé!
iarchuireadh sí! (FEM.)
ná hiarchuireadh sí!

PLURAL

1
iarchuirimis!
ná hiarchuirimis!
iarchuireadh muid!
ná hiarchuireadh muid!
2
iarchuirigí!
ná hiarchuirigí!
3
iarchuiridís!
ná hiarchuiridís!
iarchuireadh siad!
ná hiarchuireadh siad!

PASSIVE

iarchuirtear!
ná hiarchuirtear!

SINGULAR

1
go n-iarchuire mé
nár iarchuire mé
2
go n-iarchuire tú
nár iarchuire tú
3
go n-iarchuire sé (MASC.)
nár iarchuire sé
go n-iarchuire sí (FEM.)
nár iarchuire sí

PLURAL

1
go n-iarchuirimid
nár iarchuirimid
go n-iarchuire muid
nár iarchuire muid
2
go n-iarchuire sibh
nár iarchuire sibh
3
go n-iarchuire siad
nár iarchuire siad

PASSIVE

go n-iarchuirtear
nár iarchuirtear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News