Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: iomlaisc · loisc · clois · iomlasc · clóis

imloisc

VERB

VERBAL NOUN

imloscadh

VERBAL ADJECTIVE

imloiscthe

SINGULAR

1
d'imloisc mé
ar imloisc mé?
níor imloisc mé
2
d'imloisc tú
ar imloisc tú?
níor imloisc tú
3
d'imloisc sé (MASC.)
ar imloisc sé?
níor imloisc sé
d'imloisc sí (FEM.)
ar imloisc sí?
níor imloisc sí

PLURAL

1
d'imloisceamar
ar imloisceamar?
níor imloisceamar
d'imloisc muid
ar imloisc muid?
níor imloisc muid
2
d'imloisc sibh
ar imloisc sibh?
níor imloisc sibh
3
d'imloisc siad
ar imloisc siad?
níor imloisc siad
d'imloisceadar
ar imloisceadar?
níor imloisceadar

PASSIVE

imloisceadh
ar imloisceadh?
níor imloisceadh

SINGULAR

1
imloiscim
an imloiscim?
ní imloiscim
2
imloisceann tú
an imloisceann tú?
ní imloisceann tú
3
imloisceann sé (MASC.)
an imloisceann sé?
ní imloisceann sé
imloisceann sí (FEM.)
an imloisceann sí?
ní imloisceann sí

PLURAL

1
imloiscimid
an imloiscimid?
ní imloiscimid
imloisceann muid
an imloisceann muid?
ní imloisceann muid
2
imloisceann sibh
an imloisceann sibh?
ní imloisceann sibh
3
imloisceann siad
an imloisceann siad?
ní imloisceann siad

PASSIVE

imloisctear
an imloisctear?
ní imloisctear

SINGULAR

1
imloiscfidh mé
an imloiscfidh mé?
ní imloiscfidh mé
2
imloiscfidh tú
an imloiscfidh tú?
ní imloiscfidh tú
3
imloiscfidh sé (MASC.)
an imloiscfidh sé?
ní imloiscfidh sé
imloiscfidh sí (FEM.)
an imloiscfidh sí?
ní imloiscfidh sí

PLURAL

1
imloiscfimid
an imloiscfimid?
ní imloiscfimid
imloiscfidh muid
an imloiscfidh muid?
ní imloiscfidh muid
2
imloiscfidh sibh
an imloiscfidh sibh?
ní imloiscfidh sibh
3
imloiscfidh siad
an imloiscfidh siad?
ní imloiscfidh siad

PASSIVE

imloiscfear
an imloiscfear?
ní imloiscfear

SINGULAR

1
d'imloiscfinn
an imloiscfinn?
ní imloiscfinn
2
d'imloiscfeá
an imloiscfeá?
ní imloiscfeá
3
d'imloiscfeadh sé (MASC.)
an imloiscfeadh sé?
ní imloiscfeadh sé
d'imloiscfeadh sí (FEM.)
an imloiscfeadh sí?
ní imloiscfeadh sí

PLURAL

1
d'imloiscfimis
an imloiscfimis?
ní imloiscfimis
d'imloiscfeadh muid
an imloiscfeadh muid?
ní imloiscfeadh muid
2
d'imloiscfeadh sibh
an imloiscfeadh sibh?
ní imloiscfeadh sibh
3
d'imloiscfidís
an imloiscfidís?
ní imloiscfidís
d'imloiscfeadh siad
an imloiscfeadh siad?
ní imloiscfeadh siad

PASSIVE

d'imloiscfí
an imloiscfí?
ní imloiscfí

SINGULAR

1
d'imloiscinn
an imloiscinn?
ní imloiscinn
2
d'imloiscteá
an imloiscteá?
ní imloiscteá
3
d'imloisceadh sé (MASC.)
an imloisceadh sé?
ní imloisceadh sé
d'imloisceadh sí (FEM.)
an imloisceadh sí?
ní imloisceadh sí

PLURAL

1
d'imloiscimis
an imloiscimis?
ní imloiscimis
d'imloisceadh muid
an imloisceadh muid?
ní imloisceadh muid
2
d'imloisceadh sibh
an imloisceadh sibh?
ní imloisceadh sibh
3
d'imloiscidís
an imloiscidís?
ní imloiscidís
d'imloisceadh siad
an imloisceadh siad?
ní imloisceadh siad

PASSIVE

d'imloisctí
an imloisctí?
ní imloisctí

SINGULAR

1
imloiscim!
ná himloiscim!
2
imloisc!
ná himloisc!
3
imloisceadh sé! (MASC.)
ná himloisceadh sé!
imloisceadh sí! (FEM.)
ná himloisceadh sí!

PLURAL

1
imloiscimis!
ná himloiscimis!
imloisceadh muid!
ná himloisceadh muid!
2
imloiscigí!
ná himloiscigí!
3
imloiscidís!
ná himloiscidís!
imloisceadh siad!
ná himloisceadh siad!

PASSIVE

imloisctear!
ná himloisctear!

SINGULAR

1
go n-imloisce mé
nár imloisce mé
2
go n-imloisce tú
nár imloisce tú
3
go n-imloisce sé (MASC.)
nár imloisce sé
go n-imloisce sí (FEM.)
nár imloisce sí

PLURAL

1
go n-imloiscimid
nár imloiscimid
go n-imloisce muid
nár imloisce muid
2
go n-imloisce sibh
nár imloisce sibh
3
go n-imloisce siad
nár imloisce siad

PASSIVE

go n-imloisctear
nár imloisctear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News