Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: indibhidiú · indibhid · indibhidiúil · hibridigh
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

indibhidigh

▪
VERB

VERBAL NOUN

indibhidiú

VERBAL ADJECTIVE

indibhidithe

SINGULAR

1
d'indibhidigh mé
▪ar indibhidigh mé?
▪níor indibhidigh mé
2
d'indibhidigh tú
▪ar indibhidigh tú?
▪níor indibhidigh tú
3
d'indibhidigh sé (MASC.)
▪ar indibhidigh sé?
▪níor indibhidigh sé
d'indibhidigh sí (FEM.)
▪ar indibhidigh sí?
▪níor indibhidigh sí

PLURAL

1
d'indibhidíomar
▪ar indibhidíomar?
▪níor indibhidíomar
d'indibhidigh muid
▪ar indibhidigh muid?
▪níor indibhidigh muid
2
d'indibhidigh sibh
▪ar indibhidigh sibh?
▪níor indibhidigh sibh
3
d'indibhidigh siad
▪ar indibhidigh siad?
▪níor indibhidigh siad
d'indibhidíodar
▪ar indibhidíodar?
▪níor indibhidíodar

PASSIVE

indibhidíodh
▪ar indibhidíodh?
▪níor indibhidíodh

SINGULAR

1
indibhidím
▪an indibhidím?
▪ní indibhidím
2
indibhidíonn tú
▪an indibhidíonn tú?
▪ní indibhidíonn tú
3
indibhidíonn sé (MASC.)
▪an indibhidíonn sé?
▪ní indibhidíonn sé
indibhidíonn sí (FEM.)
▪an indibhidíonn sí?
▪ní indibhidíonn sí

PLURAL

1
indibhidímid
▪an indibhidímid?
▪ní indibhidímid
indibhidíonn muid
▪an indibhidíonn muid?
▪ní indibhidíonn muid
2
indibhidíonn sibh
▪an indibhidíonn sibh?
▪ní indibhidíonn sibh
3
indibhidíonn siad
▪an indibhidíonn siad?
▪ní indibhidíonn siad

PASSIVE

indibhidítear
▪an indibhidítear?
▪ní indibhidítear

SINGULAR

1
indibhideoidh mé
▪an indibhideoidh mé?
▪ní indibhideoidh mé
2
indibhideoidh tú
▪an indibhideoidh tú?
▪ní indibhideoidh tú
3
indibhideoidh sé (MASC.)
▪an indibhideoidh sé?
▪ní indibhideoidh sé
indibhideoidh sí (FEM.)
▪an indibhideoidh sí?
▪ní indibhideoidh sí

PLURAL

1
indibhideoimid
▪an indibhideoimid?
▪ní indibhideoimid
indibhideoidh muid
▪an indibhideoidh muid?
▪ní indibhideoidh muid
2
indibhideoidh sibh
▪an indibhideoidh sibh?
▪ní indibhideoidh sibh
3
indibhideoidh siad
▪an indibhideoidh siad?
▪ní indibhideoidh siad

PASSIVE

indibhideofar
▪an indibhideofar?
▪ní indibhideofar

SINGULAR

1
d'indibhideoinn
▪an indibhideoinn?
▪ní indibhideoinn
2
d'indibhideofá
▪an indibhideofá?
▪ní indibhideofá
3
d'indibhideodh sé (MASC.)
▪an indibhideodh sé?
▪ní indibhideodh sé
d'indibhideodh sí (FEM.)
▪an indibhideodh sí?
▪ní indibhideodh sí

PLURAL

1
d'indibhideoimis
▪an indibhideoimis?
▪ní indibhideoimis
d'indibhideodh muid
▪an indibhideodh muid?
▪ní indibhideodh muid
2
d'indibhideodh sibh
▪an indibhideodh sibh?
▪ní indibhideodh sibh
3
d'indibhideoidís
▪an indibhideoidís?
▪ní indibhideoidís
d'indibhideodh siad
▪an indibhideodh siad?
▪ní indibhideodh siad

PASSIVE

d'indibhideofaí
▪an indibhideofaí?
▪ní indibhideofaí

SINGULAR

1
d'indibhidínn
▪an indibhidínn?
▪ní indibhidínn
2
d'indibhidíteá
▪an indibhidíteá?
▪ní indibhidíteá
3
d'indibhidíodh sé (MASC.)
▪an indibhidíodh sé?
▪ní indibhidíodh sé
d'indibhidíodh sí (FEM.)
▪an indibhidíodh sí?
▪ní indibhidíodh sí

PLURAL

1
d'indibhidímis
▪an indibhidímis?
▪ní indibhidímis
d'indibhidíodh muid
▪an indibhidíodh muid?
▪ní indibhidíodh muid
2
d'indibhidíodh sibh
▪an indibhidíodh sibh?
▪ní indibhidíodh sibh
3
d'indibhidídís
▪an indibhidídís?
▪ní indibhidídís
d'indibhidíodh siad
▪an indibhidíodh siad?
▪ní indibhidíodh siad

PASSIVE

d'indibhidítí
▪an indibhidítí?
▪ní indibhidítí

SINGULAR

1
indibhidím!
▪ná hindibhidím!
2
indibhidigh!
▪ná hindibhidigh!
3
indibhidíodh sé! (MASC.)
▪ná hindibhidíodh sé!
indibhidíodh sí! (FEM.)
▪ná hindibhidíodh sí!

PLURAL

1
indibhidímis!
▪ná hindibhidímis!
indibhidíodh muid!
▪ná hindibhidíodh muid!
2
indibhidígí!
▪ná hindibhidígí!
3
indibhidídís!
▪ná hindibhidídís!
indibhidíodh siad!
▪ná hindibhidíodh siad!

PASSIVE

indibhidítear!
▪ná hindibhidítear!

SINGULAR

1
go n-indibhidí mé
▪nár indibhidí mé
2
go n-indibhidí tú
▪nár indibhidí tú
3
go n-indibhidí sé (MASC.)
▪nár indibhidí sé
go n-indibhidí sí (FEM.)
▪nár indibhidí sí

PLURAL

1
go n-indibhidímid
▪nár indibhidímid
go n-indibhidí muid
▪nár indibhidí muid
2
go n-indibhidí sibh
▪nár indibhidí sibh
3
go n-indibhidí siad
▪nár indibhidí siad

PASSIVE

go n-indibhidítear
▪nár indibhidítear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News