Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.

leictrealaigh

VERB

VERBAL NOUN

leictrealú

VERBAL ADJECTIVE

leictrealaithe

SINGULAR

1
leictrealaigh mé
ar leictrealaigh mé?
níor leictrealaigh mé
2
leictrealaigh tú
ar leictrealaigh tú?
níor leictrealaigh tú
3
leictrealaigh sé (MASC.)
ar leictrealaigh sé?
níor leictrealaigh sé
leictrealaigh sí (FEM.)
ar leictrealaigh sí?
níor leictrealaigh sí

PLURAL

1
leictrealaíomar
ar leictrealaíomar?
níor leictrealaíomar
leictrealaigh muid
ar leictrealaigh muid?
níor leictrealaigh muid
2
leictrealaigh sibh
ar leictrealaigh sibh?
níor leictrealaigh sibh
3
leictrealaigh siad
ar leictrealaigh siad?
níor leictrealaigh siad
leictrealaíodar
ar leictrealaíodar?
níor leictrealaíodar

PASSIVE

leictrealaíodh
ar leictrealaíodh?
níor leictrealaíodh

SINGULAR

1
leictrealaím
an leictrealaím?
ní leictrealaím
2
leictrealaíonn tú
an leictrealaíonn tú?
ní leictrealaíonn tú
3
leictrealaíonn sé (MASC.)
an leictrealaíonn sé?
ní leictrealaíonn sé
leictrealaíonn sí (FEM.)
an leictrealaíonn sí?
ní leictrealaíonn sí

PLURAL

1
leictrealaímid
an leictrealaímid?
ní leictrealaímid
leictrealaíonn muid
an leictrealaíonn muid?
ní leictrealaíonn muid
2
leictrealaíonn sibh
an leictrealaíonn sibh?
ní leictrealaíonn sibh
3
leictrealaíonn siad
an leictrealaíonn siad?
ní leictrealaíonn siad

PASSIVE

leictrealaítear
an leictrealaítear?
ní leictrealaítear

SINGULAR

1
leictrealóidh mé
an leictrealóidh mé?
ní leictrealóidh mé
2
leictrealóidh tú
an leictrealóidh tú?
ní leictrealóidh tú
3
leictrealóidh sé (MASC.)
an leictrealóidh sé?
ní leictrealóidh sé
leictrealóidh sí (FEM.)
an leictrealóidh sí?
ní leictrealóidh sí

PLURAL

1
leictrealóimid
an leictrealóimid?
ní leictrealóimid
leictrealóidh muid
an leictrealóidh muid?
ní leictrealóidh muid
2
leictrealóidh sibh
an leictrealóidh sibh?
ní leictrealóidh sibh
3
leictrealóidh siad
an leictrealóidh siad?
ní leictrealóidh siad

PASSIVE

leictrealófar
an leictrealófar?
ní leictrealófar

SINGULAR

1
leictrealóinn
an leictrealóinn?
ní leictrealóinn
2
leictrealófá
an leictrealófá?
ní leictrealófá
3
leictrealódh sé (MASC.)
an leictrealódh sé?
ní leictrealódh sé
leictrealódh sí (FEM.)
an leictrealódh sí?
ní leictrealódh sí

PLURAL

1
leictrealóimis
an leictrealóimis?
ní leictrealóimis
leictrealódh muid
an leictrealódh muid?
ní leictrealódh muid
2
leictrealódh sibh
an leictrealódh sibh?
ní leictrealódh sibh
3
leictrealóidís
an leictrealóidís?
ní leictrealóidís
leictrealódh siad
an leictrealódh siad?
ní leictrealódh siad

PASSIVE

leictrealófaí
an leictrealófaí?
ní leictrealófaí

SINGULAR

1
leictrealaínn
an leictrealaínn?
ní leictrealaínn
2
leictrealaíteá
an leictrealaíteá?
ní leictrealaíteá
3
leictrealaíodh sé (MASC.)
an leictrealaíodh sé?
ní leictrealaíodh sé
leictrealaíodh sí (FEM.)
an leictrealaíodh sí?
ní leictrealaíodh sí

PLURAL

1
leictrealaímis
an leictrealaímis?
ní leictrealaímis
leictrealaíodh muid
an leictrealaíodh muid?
ní leictrealaíodh muid
2
leictrealaíodh sibh
an leictrealaíodh sibh?
ní leictrealaíodh sibh
3
leictrealaídís
an leictrealaídís?
ní leictrealaídís
leictrealaíodh siad
an leictrealaíodh siad?
ní leictrealaíodh siad

PASSIVE

leictrealaítí
an leictrealaítí?
ní leictrealaítí

SINGULAR

1
leictrealaím!
ná leictrealaím!
2
leictrealaigh!
ná leictrealaigh!
3
leictrealaíodh sé! (MASC.)
ná leictrealaíodh sé!
leictrealaíodh sí! (FEM.)
ná leictrealaíodh sí!

PLURAL

1
leictrealaímis!
ná leictrealaímis!
leictrealaíodh muid!
ná leictrealaíodh muid!
2
leictrealaígí!
ná leictrealaígí!
3
leictrealaídís!
ná leictrealaídís!
leictrealaíodh siad!
ná leictrealaíodh siad!

PASSIVE

leictrealaítear!
ná leictrealaítear!

SINGULAR

1
go leictrealaí mé
nár leictrealaí mé
2
go leictrealaí tú
nár leictrealaí tú
3
go leictrealaí sé (MASC.)
nár leictrealaí sé
go leictrealaí sí (FEM.)
nár leictrealaí sí

PLURAL

1
go leictrealaímid
nár leictrealaímid
go leictrealaí muid
nár leictrealaí muid
2
go leictrealaí sibh
nár leictrealaí sibh
3
go leictrealaí siad
nár leictrealaí siad

PASSIVE

go leictrealaítear
nár leictrealaítear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News