Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: deochraigh · eochraigh · fochraig · foghraigh · feochair

feochraigh

VERB

VERBAL NOUN

feochrú

VERBAL ADJECTIVE

feochraithe

SINGULAR

1
d'fheochraigh mé
ar fheochraigh mé?
níor fheochraigh mé
2
d'fheochraigh tú
ar fheochraigh tú?
níor fheochraigh tú
3
d'fheochraigh sé (MASC.)
ar fheochraigh sé?
níor fheochraigh sé
d'fheochraigh sí (FEM.)
ar fheochraigh sí?
níor fheochraigh sí

PLURAL

1
d'fheochraíomar
ar fheochraíomar?
níor fheochraíomar
d'fheochraigh muid
ar fheochraigh muid?
níor fheochraigh muid
2
d'fheochraigh sibh
ar fheochraigh sibh?
níor fheochraigh sibh
3
d'fheochraigh siad
ar fheochraigh siad?
níor fheochraigh siad
d'fheochraíodar
ar fheochraíodar?
níor fheochraíodar

PASSIVE

feochraíodh
ar feochraíodh?
níor feochraíodh

SINGULAR

1
feochraím
an bhfeochraím?
ní fheochraím
2
feochraíonn tú
an bhfeochraíonn tú?
ní fheochraíonn tú
3
feochraíonn sé (MASC.)
an bhfeochraíonn sé?
ní fheochraíonn sé
feochraíonn sí (FEM.)
an bhfeochraíonn sí?
ní fheochraíonn sí

PLURAL

1
feochraímid
an bhfeochraímid?
ní fheochraímid
feochraíonn muid
an bhfeochraíonn muid?
ní fheochraíonn muid
2
feochraíonn sibh
an bhfeochraíonn sibh?
ní fheochraíonn sibh
3
feochraíonn siad
an bhfeochraíonn siad?
ní fheochraíonn siad

PASSIVE

feochraítear
an bhfeochraítear?
ní fheochraítear

SINGULAR

1
feochróidh mé
an bhfeochróidh mé?
ní fheochróidh mé
2
feochróidh tú
an bhfeochróidh tú?
ní fheochróidh tú
3
feochróidh sé (MASC.)
an bhfeochróidh sé?
ní fheochróidh sé
feochróidh sí (FEM.)
an bhfeochróidh sí?
ní fheochróidh sí

PLURAL

1
feochróimid
an bhfeochróimid?
ní fheochróimid
feochróidh muid
an bhfeochróidh muid?
ní fheochróidh muid
2
feochróidh sibh
an bhfeochróidh sibh?
ní fheochróidh sibh
3
feochróidh siad
an bhfeochróidh siad?
ní fheochróidh siad

PASSIVE

feochrófar
an bhfeochrófar?
ní fheochrófar

SINGULAR

1
d'fheochróinn
an bhfeochróinn?
ní fheochróinn
2
d'fheochrófá
an bhfeochrófá?
ní fheochrófá
3
d'fheochródh sé (MASC.)
an bhfeochródh sé?
ní fheochródh sé
d'fheochródh sí (FEM.)
an bhfeochródh sí?
ní fheochródh sí

PLURAL

1
d'fheochróimis
an bhfeochróimis?
ní fheochróimis
d'fheochródh muid
an bhfeochródh muid?
ní fheochródh muid
2
d'fheochródh sibh
an bhfeochródh sibh?
ní fheochródh sibh
3
d'fheochróidís
an bhfeochróidís?
ní fheochróidís
d'fheochródh siad
an bhfeochródh siad?
ní fheochródh siad

PASSIVE

d'fheochrófaí
an bhfeochrófaí?
ní fheochrófaí

SINGULAR

1
d'fheochraínn
an bhfeochraínn?
ní fheochraínn
2
d'fheochraíteá
an bhfeochraíteá?
ní fheochraíteá
3
d'fheochraíodh sé (MASC.)
an bhfeochraíodh sé?
ní fheochraíodh sé
d'fheochraíodh sí (FEM.)
an bhfeochraíodh sí?
ní fheochraíodh sí

PLURAL

1
d'fheochraímis
an bhfeochraímis?
ní fheochraímis
d'fheochraíodh muid
an bhfeochraíodh muid?
ní fheochraíodh muid
2
d'fheochraíodh sibh
an bhfeochraíodh sibh?
ní fheochraíodh sibh
3
d'fheochraídís
an bhfeochraídís?
ní fheochraídís
d'fheochraíodh siad
an bhfeochraíodh siad?
ní fheochraíodh siad

PASSIVE

d'fheochraítí
an bhfeochraítí?
ní fheochraítí

SINGULAR

1
feochraím!
ná feochraím!
2
feochraigh!
ná feochraigh!
3
feochraíodh sé! (MASC.)
ná feochraíodh sé!
feochraíodh sí! (FEM.)
ná feochraíodh sí!

PLURAL

1
feochraímis!
ná feochraímis!
feochraíodh muid!
ná feochraíodh muid!
2
feochraígí!
ná feochraígí!
3
feochraídís!
ná feochraídís!
feochraíodh siad!
ná feochraíodh siad!

PASSIVE

feochraítear!
ná feochraítear!

SINGULAR

1
go bhfeochraí mé
nár fheochraí mé
2
go bhfeochraí tú
nár fheochraí tú
3
go bhfeochraí sé (MASC.)
nár fheochraí sé
go bhfeochraí sí (FEM.)
nár fheochraí sí

PLURAL

1
go bhfeochraímid
nár fheochraímid
go bhfeochraí muid
nár fheochraí muid
2
go bhfeochraí sibh
nár fheochraí sibh
3
go bhfeochraí siad
nár fheochraí siad

PASSIVE

go bhfeochraítear
nár fheochraítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News