Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: foghail · foghain · foghair · foghla · foghlaeir
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

foghlaim

▪
VERB

VERBAL NOUN

foghlaim

VERBAL ADJECTIVE

foghlamtha

SINGULAR

1
d'fhoghlaim mé
▪ar fhoghlaim mé?
▪níor fhoghlaim mé
2
d'fhoghlaim tú
▪ar fhoghlaim tú?
▪níor fhoghlaim tú
3
d'fhoghlaim sé (MASC.)
▪ar fhoghlaim sé?
▪níor fhoghlaim sé
d'fhoghlaim sí (FEM.)
▪ar fhoghlaim sí?
▪níor fhoghlaim sí

PLURAL

1
d'fhoghlaimíomar
▪ar fhoghlaimíomar?
▪níor fhoghlaimíomar
d'fhoghlaim muid
▪ar fhoghlaim muid?
▪níor fhoghlaim muid
2
d'fhoghlaim sibh
▪ar fhoghlaim sibh?
▪níor fhoghlaim sibh
3
d'fhoghlaim siad
▪ar fhoghlaim siad?
▪níor fhoghlaim siad
d'fhoghlaimíodar
▪ar fhoghlaimíodar?
▪níor fhoghlaimíodar

PASSIVE

foghlaimíodh
▪ar foghlaimíodh?
▪níor foghlaimíodh

SINGULAR

1
foghlaimím
▪an bhfoghlaimím?
▪ní fhoghlaimím
2
foghlaimíonn tú
▪an bhfoghlaimíonn tú?
▪ní fhoghlaimíonn tú
3
foghlaimíonn sé (MASC.)
▪an bhfoghlaimíonn sé?
▪ní fhoghlaimíonn sé
foghlaimíonn sí (FEM.)
▪an bhfoghlaimíonn sí?
▪ní fhoghlaimíonn sí

PLURAL

1
foghlaimímid
▪an bhfoghlaimímid?
▪ní fhoghlaimímid
foghlaimíonn muid
▪an bhfoghlaimíonn muid?
▪ní fhoghlaimíonn muid
2
foghlaimíonn sibh
▪an bhfoghlaimíonn sibh?
▪ní fhoghlaimíonn sibh
3
foghlaimíonn siad
▪an bhfoghlaimíonn siad?
▪ní fhoghlaimíonn siad

PASSIVE

foghlaimítear
▪an bhfoghlaimítear?
▪ní fhoghlaimítear

SINGULAR

1
foghlaimeoidh mé
▪an bhfoghlaimeoidh mé?
▪ní fhoghlaimeoidh mé
2
foghlaimeoidh tú
▪an bhfoghlaimeoidh tú?
▪ní fhoghlaimeoidh tú
3
foghlaimeoidh sé (MASC.)
▪an bhfoghlaimeoidh sé?
▪ní fhoghlaimeoidh sé
foghlaimeoidh sí (FEM.)
▪an bhfoghlaimeoidh sí?
▪ní fhoghlaimeoidh sí

PLURAL

1
foghlaimeoimid
▪an bhfoghlaimeoimid?
▪ní fhoghlaimeoimid
foghlaimeoidh muid
▪an bhfoghlaimeoidh muid?
▪ní fhoghlaimeoidh muid
2
foghlaimeoidh sibh
▪an bhfoghlaimeoidh sibh?
▪ní fhoghlaimeoidh sibh
3
foghlaimeoidh siad
▪an bhfoghlaimeoidh siad?
▪ní fhoghlaimeoidh siad

PASSIVE

foghlaimeofar
▪an bhfoghlaimeofar?
▪ní fhoghlaimeofar

SINGULAR

1
d'fhoghlaimeoinn
▪an bhfoghlaimeoinn?
▪ní fhoghlaimeoinn
2
d'fhoghlaimeofá
▪an bhfoghlaimeofá?
▪ní fhoghlaimeofá
3
d'fhoghlaimeodh sé (MASC.)
▪an bhfoghlaimeodh sé?
▪ní fhoghlaimeodh sé
d'fhoghlaimeodh sí (FEM.)
▪an bhfoghlaimeodh sí?
▪ní fhoghlaimeodh sí

PLURAL

1
d'fhoghlaimeoimis
▪an bhfoghlaimeoimis?
▪ní fhoghlaimeoimis
d'fhoghlaimeodh muid
▪an bhfoghlaimeodh muid?
▪ní fhoghlaimeodh muid
2
d'fhoghlaimeodh sibh
▪an bhfoghlaimeodh sibh?
▪ní fhoghlaimeodh sibh
3
d'fhoghlaimeoidís
▪an bhfoghlaimeoidís?
▪ní fhoghlaimeoidís
d'fhoghlaimeodh siad
▪an bhfoghlaimeodh siad?
▪ní fhoghlaimeodh siad

PASSIVE

d'fhoghlaimeofaí
▪an bhfoghlaimeofaí?
▪ní fhoghlaimeofaí

SINGULAR

1
d'fhoghlaimínn
▪an bhfoghlaimínn?
▪ní fhoghlaimínn
2
d'fhoghlaimíteá
▪an bhfoghlaimíteá?
▪ní fhoghlaimíteá
3
d'fhoghlaimíodh sé (MASC.)
▪an bhfoghlaimíodh sé?
▪ní fhoghlaimíodh sé
d'fhoghlaimíodh sí (FEM.)
▪an bhfoghlaimíodh sí?
▪ní fhoghlaimíodh sí

PLURAL

1
d'fhoghlaimímis
▪an bhfoghlaimímis?
▪ní fhoghlaimímis
d'fhoghlaimíodh muid
▪an bhfoghlaimíodh muid?
▪ní fhoghlaimíodh muid
2
d'fhoghlaimíodh sibh
▪an bhfoghlaimíodh sibh?
▪ní fhoghlaimíodh sibh
3
d'fhoghlaimídís
▪an bhfoghlaimídís?
▪ní fhoghlaimídís
d'fhoghlaimíodh siad
▪an bhfoghlaimíodh siad?
▪ní fhoghlaimíodh siad

PASSIVE

d'fhoghlaimítí
▪an bhfoghlaimítí?
▪ní fhoghlaimítí

SINGULAR

1
foghlaimím!
▪ná foghlaimím!
2
foghlaim!
▪ná foghlaim!
3
foghlaimíodh sé! (MASC.)
▪ná foghlaimíodh sé!
foghlaimíodh sí! (FEM.)
▪ná foghlaimíodh sí!

PLURAL

1
foghlaimímis!
▪ná foghlaimímis!
foghlaimíodh muid!
▪ná foghlaimíodh muid!
2
foghlaimígí!
▪ná foghlaimígí!
3
foghlaimídís!
▪ná foghlaimídís!
foghlaimíodh siad!
▪ná foghlaimíodh siad!

PASSIVE

foghlaimítear!
▪ná foghlaimítear!

SINGULAR

1
go bhfoghlaimí mé
▪nár fhoghlaimí mé
2
go bhfoghlaimí tú
▪nár fhoghlaimí tú
3
go bhfoghlaimí sé (MASC.)
▪nár fhoghlaimí sé
go bhfoghlaimí sí (FEM.)
▪nár fhoghlaimí sí

PLURAL

1
go bhfoghlaimímid
▪nár fhoghlaimímid
go bhfoghlaimí muid
▪nár fhoghlaimí muid
2
go bhfoghlaimí sibh
▪nár fhoghlaimí sibh
3
go bhfoghlaimí siad
▪nár fhoghlaimí siad

PASSIVE

go bhfoghlaimítear
▪nár fhoghlaimítear

foghlaim

▪
NOUN
▪
FEMININE
▪
3rd DECLENSION

Singular

NOMINATIVE

foghlaim
▪an fhoghlaim

GENITIVE

foghlama
▪na foghlama
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News