Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: foirmigh · foirnigh · aoirigh · coirigh · féirigh
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
foirfigh could be a grammatical form of: foirfeach » · foirfeach »

foirfigh

▪
VERB

VERBAL NOUN

foirfiú

VERBAL ADJECTIVE

foirfithe

SINGULAR

1
d'fhoirfigh mé
▪ar fhoirfigh mé?
▪níor fhoirfigh mé
2
d'fhoirfigh tú
▪ar fhoirfigh tú?
▪níor fhoirfigh tú
3
d'fhoirfigh sé (MASC.)
▪ar fhoirfigh sé?
▪níor fhoirfigh sé
d'fhoirfigh sí (FEM.)
▪ar fhoirfigh sí?
▪níor fhoirfigh sí

PLURAL

1
d'fhoirfíomar
▪ar fhoirfíomar?
▪níor fhoirfíomar
d'fhoirfigh muid
▪ar fhoirfigh muid?
▪níor fhoirfigh muid
2
d'fhoirfigh sibh
▪ar fhoirfigh sibh?
▪níor fhoirfigh sibh
3
d'fhoirfigh siad
▪ar fhoirfigh siad?
▪níor fhoirfigh siad
d'fhoirfíodar
▪ar fhoirfíodar?
▪níor fhoirfíodar

PASSIVE

foirfíodh
▪ar foirfíodh?
▪níor foirfíodh

SINGULAR

1
foirfím
▪an bhfoirfím?
▪ní fhoirfím
2
foirfíonn tú
▪an bhfoirfíonn tú?
▪ní fhoirfíonn tú
3
foirfíonn sé (MASC.)
▪an bhfoirfíonn sé?
▪ní fhoirfíonn sé
foirfíonn sí (FEM.)
▪an bhfoirfíonn sí?
▪ní fhoirfíonn sí

PLURAL

1
foirfímid
▪an bhfoirfímid?
▪ní fhoirfímid
foirfíonn muid
▪an bhfoirfíonn muid?
▪ní fhoirfíonn muid
2
foirfíonn sibh
▪an bhfoirfíonn sibh?
▪ní fhoirfíonn sibh
3
foirfíonn siad
▪an bhfoirfíonn siad?
▪ní fhoirfíonn siad

PASSIVE

foirfítear
▪an bhfoirfítear?
▪ní fhoirfítear

SINGULAR

1
foirfeoidh mé
▪an bhfoirfeoidh mé?
▪ní fhoirfeoidh mé
2
foirfeoidh tú
▪an bhfoirfeoidh tú?
▪ní fhoirfeoidh tú
3
foirfeoidh sé (MASC.)
▪an bhfoirfeoidh sé?
▪ní fhoirfeoidh sé
foirfeoidh sí (FEM.)
▪an bhfoirfeoidh sí?
▪ní fhoirfeoidh sí

PLURAL

1
foirfeoimid
▪an bhfoirfeoimid?
▪ní fhoirfeoimid
foirfeoidh muid
▪an bhfoirfeoidh muid?
▪ní fhoirfeoidh muid
2
foirfeoidh sibh
▪an bhfoirfeoidh sibh?
▪ní fhoirfeoidh sibh
3
foirfeoidh siad
▪an bhfoirfeoidh siad?
▪ní fhoirfeoidh siad

PASSIVE

foirfeofar
▪an bhfoirfeofar?
▪ní fhoirfeofar

SINGULAR

1
d'fhoirfeoinn
▪an bhfoirfeoinn?
▪ní fhoirfeoinn
2
d'fhoirfeofá
▪an bhfoirfeofá?
▪ní fhoirfeofá
3
d'fhoirfeodh sé (MASC.)
▪an bhfoirfeodh sé?
▪ní fhoirfeodh sé
d'fhoirfeodh sí (FEM.)
▪an bhfoirfeodh sí?
▪ní fhoirfeodh sí

PLURAL

1
d'fhoirfeoimis
▪an bhfoirfeoimis?
▪ní fhoirfeoimis
d'fhoirfeodh muid
▪an bhfoirfeodh muid?
▪ní fhoirfeodh muid
2
d'fhoirfeodh sibh
▪an bhfoirfeodh sibh?
▪ní fhoirfeodh sibh
3
d'fhoirfeoidís
▪an bhfoirfeoidís?
▪ní fhoirfeoidís
d'fhoirfeodh siad
▪an bhfoirfeodh siad?
▪ní fhoirfeodh siad

PASSIVE

d'fhoirfeofaí
▪an bhfoirfeofaí?
▪ní fhoirfeofaí

SINGULAR

1
d'fhoirfínn
▪an bhfoirfínn?
▪ní fhoirfínn
2
d'fhoirfíteá
▪an bhfoirfíteá?
▪ní fhoirfíteá
3
d'fhoirfíodh sé (MASC.)
▪an bhfoirfíodh sé?
▪ní fhoirfíodh sé
d'fhoirfíodh sí (FEM.)
▪an bhfoirfíodh sí?
▪ní fhoirfíodh sí

PLURAL

1
d'fhoirfímis
▪an bhfoirfímis?
▪ní fhoirfímis
d'fhoirfíodh muid
▪an bhfoirfíodh muid?
▪ní fhoirfíodh muid
2
d'fhoirfíodh sibh
▪an bhfoirfíodh sibh?
▪ní fhoirfíodh sibh
3
d'fhoirfídís
▪an bhfoirfídís?
▪ní fhoirfídís
d'fhoirfíodh siad
▪an bhfoirfíodh siad?
▪ní fhoirfíodh siad

PASSIVE

d'fhoirfítí
▪an bhfoirfítí?
▪ní fhoirfítí

SINGULAR

1
foirfím!
▪ná foirfím!
2
foirfigh!
▪ná foirfigh!
3
foirfíodh sé! (MASC.)
▪ná foirfíodh sé!
foirfíodh sí! (FEM.)
▪ná foirfíodh sí!

PLURAL

1
foirfímis!
▪ná foirfímis!
foirfíodh muid!
▪ná foirfíodh muid!
2
foirfígí!
▪ná foirfígí!
3
foirfídís!
▪ná foirfídís!
foirfíodh siad!
▪ná foirfíodh siad!

PASSIVE

foirfítear!
▪ná foirfítear!

SINGULAR

1
go bhfoirfí mé
▪nár fhoirfí mé
2
go bhfoirfí tú
▪nár fhoirfí tú
3
go bhfoirfí sé (MASC.)
▪nár fhoirfí sé
go bhfoirfí sí (FEM.)
▪nár fhoirfí sí

PLURAL

1
go bhfoirfímid
▪nár fhoirfímid
go bhfoirfí muid
▪nár fhoirfí muid
2
go bhfoirfí sibh
▪nár fhoirfí sibh
3
go bhfoirfí siad
▪nár fhoirfí siad

PASSIVE

go bhfoirfítear
▪nár fhoirfítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News