Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: tairisigh · tuairimiú · tuairiscigh · tuairim · tuirimh
tuairimigh could be a grammatical form of: tuairimeach »

tuairimigh

VERB

VERBAL NOUN

tuairimiú

VERBAL ADJECTIVE

tuairimithe

SINGULAR

1
thuairimigh mé
ar thuairimigh mé?
níor thuairimigh mé
2
thuairimigh tú
ar thuairimigh tú?
níor thuairimigh tú
3
thuairimigh sé (MASC.)
ar thuairimigh sé?
níor thuairimigh sé
thuairimigh sí (FEM.)
ar thuairimigh sí?
níor thuairimigh sí

PLURAL

1
thuairimíomar
ar thuairimíomar?
níor thuairimíomar
thuairimigh muid
ar thuairimigh muid?
níor thuairimigh muid
2
thuairimigh sibh
ar thuairimigh sibh?
níor thuairimigh sibh
3
thuairimigh siad
ar thuairimigh siad?
níor thuairimigh siad
thuairimíodar
ar thuairimíodar?
níor thuairimíodar

PASSIVE

tuairimíodh
ar tuairimíodh?
níor tuairimíodh

SINGULAR

1
tuairimím
an dtuairimím?
ní thuairimím
2
tuairimíonn tú
an dtuairimíonn tú?
ní thuairimíonn tú
3
tuairimíonn sé (MASC.)
an dtuairimíonn sé?
ní thuairimíonn sé
tuairimíonn sí (FEM.)
an dtuairimíonn sí?
ní thuairimíonn sí

PLURAL

1
tuairimímid
an dtuairimímid?
ní thuairimímid
tuairimíonn muid
an dtuairimíonn muid?
ní thuairimíonn muid
2
tuairimíonn sibh
an dtuairimíonn sibh?
ní thuairimíonn sibh
3
tuairimíonn siad
an dtuairimíonn siad?
ní thuairimíonn siad

PASSIVE

tuairimítear
an dtuairimítear?
ní thuairimítear

SINGULAR

1
tuairimeoidh mé
an dtuairimeoidh mé?
ní thuairimeoidh mé
2
tuairimeoidh tú
an dtuairimeoidh tú?
ní thuairimeoidh tú
3
tuairimeoidh sé (MASC.)
an dtuairimeoidh sé?
ní thuairimeoidh sé
tuairimeoidh sí (FEM.)
an dtuairimeoidh sí?
ní thuairimeoidh sí

PLURAL

1
tuairimeoimid
an dtuairimeoimid?
ní thuairimeoimid
tuairimeoidh muid
an dtuairimeoidh muid?
ní thuairimeoidh muid
2
tuairimeoidh sibh
an dtuairimeoidh sibh?
ní thuairimeoidh sibh
3
tuairimeoidh siad
an dtuairimeoidh siad?
ní thuairimeoidh siad

PASSIVE

tuairimeofar
an dtuairimeofar?
ní thuairimeofar

SINGULAR

1
thuairimeoinn
an dtuairimeoinn?
ní thuairimeoinn
2
thuairimeofá
an dtuairimeofá?
ní thuairimeofá
3
thuairimeodh sé (MASC.)
an dtuairimeodh sé?
ní thuairimeodh sé
thuairimeodh sí (FEM.)
an dtuairimeodh sí?
ní thuairimeodh sí

PLURAL

1
thuairimeoimis
an dtuairimeoimis?
ní thuairimeoimis
thuairimeodh muid
an dtuairimeodh muid?
ní thuairimeodh muid
2
thuairimeodh sibh
an dtuairimeodh sibh?
ní thuairimeodh sibh
3
thuairimeoidís
an dtuairimeoidís?
ní thuairimeoidís
thuairimeodh siad
an dtuairimeodh siad?
ní thuairimeodh siad

PASSIVE

thuairimeofaí
an dtuairimeofaí?
ní thuairimeofaí

SINGULAR

1
thuairimínn
an dtuairimínn?
ní thuairimínn
2
thuairimíteá
an dtuairimíteá?
ní thuairimíteá
3
thuairimíodh sé (MASC.)
an dtuairimíodh sé?
ní thuairimíodh sé
thuairimíodh sí (FEM.)
an dtuairimíodh sí?
ní thuairimíodh sí

PLURAL

1
thuairimímis
an dtuairimímis?
ní thuairimímis
thuairimíodh muid
an dtuairimíodh muid?
ní thuairimíodh muid
2
thuairimíodh sibh
an dtuairimíodh sibh?
ní thuairimíodh sibh
3
thuairimídís
an dtuairimídís?
ní thuairimídís
thuairimíodh siad
an dtuairimíodh siad?
ní thuairimíodh siad

PASSIVE

thuairimítí
an dtuairimítí?
ní thuairimítí

SINGULAR

1
tuairimím!
ná tuairimím!
2
tuairimigh!
ná tuairimigh!
3
tuairimíodh sé! (MASC.)
ná tuairimíodh sé!
tuairimíodh sí! (FEM.)
ná tuairimíodh sí!

PLURAL

1
tuairimímis!
ná tuairimímis!
tuairimíodh muid!
ná tuairimíodh muid!
2
tuairimígí!
ná tuairimígí!
3
tuairimídís!
ná tuairimídís!
tuairimíodh siad!
ná tuairimíodh siad!

PASSIVE

tuairimítear!
ná tuairimítear!

SINGULAR

1
go dtuairimí mé
nár thuairimí mé
2
go dtuairimí tú
nár thuairimí tú
3
go dtuairimí sé (MASC.)
nár thuairimí sé
go dtuairimí sí (FEM.)
nár thuairimí sí

PLURAL

1
go dtuairimímid
nár thuairimímid
go dtuairimí muid
nár thuairimí muid
2
go dtuairimí sibh
nár thuairimí sibh
3
go dtuairimí siad
nár thuairimí siad

PASSIVE

go dtuairimítear
nár thuairimítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News