Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: aisghabháil · agaibh · aghaidh · asaibh · asbhain

aisghabh

VERB

VERBAL NOUN

aisghabháil

VERBAL ADJECTIVE

aisghafa

SINGULAR

1
d'aisghabh mé
ar aisghabh mé?
níor aisghabh mé
2
d'aisghabh tú
ar aisghabh tú?
níor aisghabh tú
3
d'aisghabh sé (MASC.)
ar aisghabh sé?
níor aisghabh sé
d'aisghabh sí (FEM.)
ar aisghabh sí?
níor aisghabh sí

PLURAL

1
d'aisghabhamar
ar aisghabhamar?
níor aisghabhamar
d'aisghabh muid
ar aisghabh muid?
níor aisghabh muid
2
d'aisghabh sibh
ar aisghabh sibh?
níor aisghabh sibh
3
d'aisghabh siad
ar aisghabh siad?
níor aisghabh siad
d'aisghabhadar
ar aisghabhadar?
níor aisghabhadar

PASSIVE

aisghabhadh
ar aisghabhadh?
níor aisghabhadh

SINGULAR

1
aisghabhaim
an aisghabhaim?
ní aisghabhaim
2
aisghabhann tú
an aisghabhann tú?
ní aisghabhann tú
3
aisghabhann sé (MASC.)
an aisghabhann sé?
ní aisghabhann sé
aisghabhann sí (FEM.)
an aisghabhann sí?
ní aisghabhann sí

PLURAL

1
aisghabhaimid
an aisghabhaimid?
ní aisghabhaimid
aisghabhann muid
an aisghabhann muid?
ní aisghabhann muid
2
aisghabhann sibh
an aisghabhann sibh?
ní aisghabhann sibh
3
aisghabhann siad
an aisghabhann siad?
ní aisghabhann siad

PASSIVE

aisghabhtar
an aisghabhtar?
ní aisghabhtar

SINGULAR

1
aisghabhfaidh mé
an aisghabhfaidh mé?
ní aisghabhfaidh mé
2
aisghabhfaidh tú
an aisghabhfaidh tú?
ní aisghabhfaidh tú
3
aisghabhfaidh sé (MASC.)
an aisghabhfaidh sé?
ní aisghabhfaidh sé
aisghabhfaidh sí (FEM.)
an aisghabhfaidh sí?
ní aisghabhfaidh sí

PLURAL

1
aisghabhfaimid
an aisghabhfaimid?
ní aisghabhfaimid
aisghabhfaidh muid
an aisghabhfaidh muid?
ní aisghabhfaidh muid
2
aisghabhfaidh sibh
an aisghabhfaidh sibh?
ní aisghabhfaidh sibh
3
aisghabhfaidh siad
an aisghabhfaidh siad?
ní aisghabhfaidh siad

PASSIVE

aisghabhfar
an aisghabhfar?
ní aisghabhfar

SINGULAR

1
d'aisghabhfainn
an aisghabhfainn?
ní aisghabhfainn
2
d'aisghabhfá
an aisghabhfá?
ní aisghabhfá
3
d'aisghabhfadh sé (MASC.)
an aisghabhfadh sé?
ní aisghabhfadh sé
d'aisghabhfadh sí (FEM.)
an aisghabhfadh sí?
ní aisghabhfadh sí

PLURAL

1
d'aisghabhfaimis
an aisghabhfaimis?
ní aisghabhfaimis
d'aisghabhfadh muid
an aisghabhfadh muid?
ní aisghabhfadh muid
2
d'aisghabhfadh sibh
an aisghabhfadh sibh?
ní aisghabhfadh sibh
3
d'aisghabhfaidís
an aisghabhfaidís?
ní aisghabhfaidís
d'aisghabhfadh siad
an aisghabhfadh siad?
ní aisghabhfadh siad

PASSIVE

d'aisghabhfaí
an aisghabhfaí?
ní aisghabhfaí

SINGULAR

1
d'aisghabhainn
an aisghabhainn?
ní aisghabhainn
2
d'aisghabhtá
an aisghabhtá?
ní aisghabhtá
3
d'aisghabhadh sé (MASC.)
an aisghabhadh sé?
ní aisghabhadh sé
d'aisghabhadh sí (FEM.)
an aisghabhadh sí?
ní aisghabhadh sí

PLURAL

1
d'aisghabhaimis
an aisghabhaimis?
ní aisghabhaimis
d'aisghabhadh muid
an aisghabhadh muid?
ní aisghabhadh muid
2
d'aisghabhadh sibh
an aisghabhadh sibh?
ní aisghabhadh sibh
3
d'aisghabhaidís
an aisghabhaidís?
ní aisghabhaidís
d'aisghabhadh siad
an aisghabhadh siad?
ní aisghabhadh siad

PASSIVE

d'aisghabhtaí
an aisghabhtaí?
ní aisghabhtaí

SINGULAR

1
aisghabhaim!
ná haisghabhaim!
2
aisghabh!
ná haisghabh!
3
aisghabhadh sé! (MASC.)
ná haisghabhadh sé!
aisghabhadh sí! (FEM.)
ná haisghabhadh sí!

PLURAL

1
aisghabhaimis!
ná haisghabhaimis!
aisghabhadh muid!
ná haisghabhadh muid!
2
aisghabhaigí!
ná haisghabhaigí!
3
aisghabhaidís!
ná haisghabhaidís!
aisghabhadh siad!
ná haisghabhadh siad!

PASSIVE

aisghabhtar!
ná haisghabhtar!

SINGULAR

1
go n-aisghabha mé
nár aisghabha mé
2
go n-aisghabha tú
nár aisghabha tú
3
go n-aisghabha sé (MASC.)
nár aisghabha sé
go n-aisghabha sí (FEM.)
nár aisghabha sí

PLURAL

1
go n-aisghabhaimid
nár aisghabhaimid
go n-aisghabha muid
nár aisghabha muid
2
go n-aisghabha sibh
nár aisghabha sibh
3
go n-aisghabha siad
nár aisghabha siad

PASSIVE

go n-aisghabhtar
nár aisghabhtar
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News