Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.

athfheistigh

VERB

VERBAL NOUN

athfheistiú

VERBAL ADJECTIVE

athfheistithe

SINGULAR

1
d'athfheistigh mé
ar athfheistigh mé?
níor athfheistigh mé
2
d'athfheistigh tú
ar athfheistigh tú?
níor athfheistigh tú
3
d'athfheistigh sé (MASC.)
ar athfheistigh sé?
níor athfheistigh sé
d'athfheistigh sí (FEM.)
ar athfheistigh sí?
níor athfheistigh sí

PLURAL

1
d'athfheistíomar
ar athfheistíomar?
níor athfheistíomar
d'athfheistigh muid
ar athfheistigh muid?
níor athfheistigh muid
2
d'athfheistigh sibh
ar athfheistigh sibh?
níor athfheistigh sibh
3
d'athfheistigh siad
ar athfheistigh siad?
níor athfheistigh siad
d'athfheistíodar
ar athfheistíodar?
níor athfheistíodar

PASSIVE

athfheistíodh
ar athfheistíodh?
níor athfheistíodh

SINGULAR

1
athfheistím
an athfheistím?
ní athfheistím
2
athfheistíonn tú
an athfheistíonn tú?
ní athfheistíonn tú
3
athfheistíonn sé (MASC.)
an athfheistíonn sé?
ní athfheistíonn sé
athfheistíonn sí (FEM.)
an athfheistíonn sí?
ní athfheistíonn sí

PLURAL

1
athfheistímid
an athfheistímid?
ní athfheistímid
athfheistíonn muid
an athfheistíonn muid?
ní athfheistíonn muid
2
athfheistíonn sibh
an athfheistíonn sibh?
ní athfheistíonn sibh
3
athfheistíonn siad
an athfheistíonn siad?
ní athfheistíonn siad

PASSIVE

athfheistítear
an athfheistítear?
ní athfheistítear

SINGULAR

1
athfheisteoidh mé
an athfheisteoidh mé?
ní athfheisteoidh mé
2
athfheisteoidh tú
an athfheisteoidh tú?
ní athfheisteoidh tú
3
athfheisteoidh sé (MASC.)
an athfheisteoidh sé?
ní athfheisteoidh sé
athfheisteoidh sí (FEM.)
an athfheisteoidh sí?
ní athfheisteoidh sí

PLURAL

1
athfheisteoimid
an athfheisteoimid?
ní athfheisteoimid
athfheisteoidh muid
an athfheisteoidh muid?
ní athfheisteoidh muid
2
athfheisteoidh sibh
an athfheisteoidh sibh?
ní athfheisteoidh sibh
3
athfheisteoidh siad
an athfheisteoidh siad?
ní athfheisteoidh siad

PASSIVE

athfheisteofar
an athfheisteofar?
ní athfheisteofar

SINGULAR

1
d'athfheisteoinn
an athfheisteoinn?
ní athfheisteoinn
2
d'athfheisteofá
an athfheisteofá?
ní athfheisteofá
3
d'athfheisteodh sé (MASC.)
an athfheisteodh sé?
ní athfheisteodh sé
d'athfheisteodh sí (FEM.)
an athfheisteodh sí?
ní athfheisteodh sí

PLURAL

1
d'athfheisteoimis
an athfheisteoimis?
ní athfheisteoimis
d'athfheisteodh muid
an athfheisteodh muid?
ní athfheisteodh muid
2
d'athfheisteodh sibh
an athfheisteodh sibh?
ní athfheisteodh sibh
3
d'athfheisteoidís
an athfheisteoidís?
ní athfheisteoidís
d'athfheisteodh siad
an athfheisteodh siad?
ní athfheisteodh siad

PASSIVE

d'athfheisteofaí
an athfheisteofaí?
ní athfheisteofaí

SINGULAR

1
d'athfheistínn
an athfheistínn?
ní athfheistínn
2
d'athfheistíteá
an athfheistíteá?
ní athfheistíteá
3
d'athfheistíodh sé (MASC.)
an athfheistíodh sé?
ní athfheistíodh sé
d'athfheistíodh sí (FEM.)
an athfheistíodh sí?
ní athfheistíodh sí

PLURAL

1
d'athfheistímis
an athfheistímis?
ní athfheistímis
d'athfheistíodh muid
an athfheistíodh muid?
ní athfheistíodh muid
2
d'athfheistíodh sibh
an athfheistíodh sibh?
ní athfheistíodh sibh
3
d'athfheistídís
an athfheistídís?
ní athfheistídís
d'athfheistíodh siad
an athfheistíodh siad?
ní athfheistíodh siad

PASSIVE

d'athfheistítí
an athfheistítí?
ní athfheistítí

SINGULAR

1
athfheistím!
ná hathfheistím!
2
athfheistigh!
ná hathfheistigh!
3
athfheistíodh sé! (MASC.)
ná hathfheistíodh sé!
athfheistíodh sí! (FEM.)
ná hathfheistíodh sí!

PLURAL

1
athfheistímis!
ná hathfheistímis!
athfheistíodh muid!
ná hathfheistíodh muid!
2
athfheistígí!
ná hathfheistígí!
3
athfheistídís!
ná hathfheistídís!
athfheistíodh siad!
ná hathfheistíodh siad!

PASSIVE

athfheistítear!
ná hathfheistítear!

SINGULAR

1
go n-athfheistí mé
nár athfheistí mé
2
go n-athfheistí tú
nár athfheistí tú
3
go n-athfheistí sé (MASC.)
nár athfheistí sé
go n-athfheistí sí (FEM.)
nár athfheistí sí

PLURAL

1
go n-athfheistímid
nár athfheistímid
go n-athfheistí muid
nár athfheistí muid
2
go n-athfheistí sibh
nár athfheistí sibh
3
go n-athfheistí siad
nár athfheistí siad

PASSIVE

go n-athfheistítear
nár athfheistítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News