Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.

athcheistigh

VERB

VERBAL NOUN

athcheistiú

VERBAL ADJECTIVE

athcheistithe

SINGULAR

1
d'athcheistigh mé
ar athcheistigh mé?
níor athcheistigh mé
2
d'athcheistigh tú
ar athcheistigh tú?
níor athcheistigh tú
3
d'athcheistigh sé (MASC.)
ar athcheistigh sé?
níor athcheistigh sé
d'athcheistigh sí (FEM.)
ar athcheistigh sí?
níor athcheistigh sí

PLURAL

1
d'athcheistíomar
ar athcheistíomar?
níor athcheistíomar
d'athcheistigh muid
ar athcheistigh muid?
níor athcheistigh muid
2
d'athcheistigh sibh
ar athcheistigh sibh?
níor athcheistigh sibh
3
d'athcheistigh siad
ar athcheistigh siad?
níor athcheistigh siad
d'athcheistíodar
ar athcheistíodar?
níor athcheistíodar

PASSIVE

athcheistíodh
ar athcheistíodh?
níor athcheistíodh

SINGULAR

1
athcheistím
an athcheistím?
ní athcheistím
2
athcheistíonn tú
an athcheistíonn tú?
ní athcheistíonn tú
3
athcheistíonn sé (MASC.)
an athcheistíonn sé?
ní athcheistíonn sé
athcheistíonn sí (FEM.)
an athcheistíonn sí?
ní athcheistíonn sí

PLURAL

1
athcheistímid
an athcheistímid?
ní athcheistímid
athcheistíonn muid
an athcheistíonn muid?
ní athcheistíonn muid
2
athcheistíonn sibh
an athcheistíonn sibh?
ní athcheistíonn sibh
3
athcheistíonn siad
an athcheistíonn siad?
ní athcheistíonn siad

PASSIVE

athcheistítear
an athcheistítear?
ní athcheistítear

SINGULAR

1
athcheisteoidh mé
an athcheisteoidh mé?
ní athcheisteoidh mé
2
athcheisteoidh tú
an athcheisteoidh tú?
ní athcheisteoidh tú
3
athcheisteoidh sé (MASC.)
an athcheisteoidh sé?
ní athcheisteoidh sé
athcheisteoidh sí (FEM.)
an athcheisteoidh sí?
ní athcheisteoidh sí

PLURAL

1
athcheisteoimid
an athcheisteoimid?
ní athcheisteoimid
athcheisteoidh muid
an athcheisteoidh muid?
ní athcheisteoidh muid
2
athcheisteoidh sibh
an athcheisteoidh sibh?
ní athcheisteoidh sibh
3
athcheisteoidh siad
an athcheisteoidh siad?
ní athcheisteoidh siad

PASSIVE

athcheisteofar
an athcheisteofar?
ní athcheisteofar

SINGULAR

1
d'athcheisteoinn
an athcheisteoinn?
ní athcheisteoinn
2
d'athcheisteofá
an athcheisteofá?
ní athcheisteofá
3
d'athcheisteodh sé (MASC.)
an athcheisteodh sé?
ní athcheisteodh sé
d'athcheisteodh sí (FEM.)
an athcheisteodh sí?
ní athcheisteodh sí

PLURAL

1
d'athcheisteoimis
an athcheisteoimis?
ní athcheisteoimis
d'athcheisteodh muid
an athcheisteodh muid?
ní athcheisteodh muid
2
d'athcheisteodh sibh
an athcheisteodh sibh?
ní athcheisteodh sibh
3
d'athcheisteoidís
an athcheisteoidís?
ní athcheisteoidís
d'athcheisteodh siad
an athcheisteodh siad?
ní athcheisteodh siad

PASSIVE

d'athcheisteofaí
an athcheisteofaí?
ní athcheisteofaí

SINGULAR

1
d'athcheistínn
an athcheistínn?
ní athcheistínn
2
d'athcheistíteá
an athcheistíteá?
ní athcheistíteá
3
d'athcheistíodh sé (MASC.)
an athcheistíodh sé?
ní athcheistíodh sé
d'athcheistíodh sí (FEM.)
an athcheistíodh sí?
ní athcheistíodh sí

PLURAL

1
d'athcheistímis
an athcheistímis?
ní athcheistímis
d'athcheistíodh muid
an athcheistíodh muid?
ní athcheistíodh muid
2
d'athcheistíodh sibh
an athcheistíodh sibh?
ní athcheistíodh sibh
3
d'athcheistídís
an athcheistídís?
ní athcheistídís
d'athcheistíodh siad
an athcheistíodh siad?
ní athcheistíodh siad

PASSIVE

d'athcheistítí
an athcheistítí?
ní athcheistítí

SINGULAR

1
athcheistím!
ná hathcheistím!
2
athcheistigh!
ná hathcheistigh!
3
athcheistíodh sé! (MASC.)
ná hathcheistíodh sé!
athcheistíodh sí! (FEM.)
ná hathcheistíodh sí!

PLURAL

1
athcheistímis!
ná hathcheistímis!
athcheistíodh muid!
ná hathcheistíodh muid!
2
athcheistígí!
ná hathcheistígí!
3
athcheistídís!
ná hathcheistídís!
athcheistíodh siad!
ná hathcheistíodh siad!

PASSIVE

athcheistítear!
ná hathcheistítear!

SINGULAR

1
go n-athcheistí mé
nár athcheistí mé
2
go n-athcheistí tú
nár athcheistí tú
3
go n-athcheistí sé (MASC.)
nár athcheistí sé
go n-athcheistí sí (FEM.)
nár athcheistí sí

PLURAL

1
go n-athcheistímid
nár athcheistímid
go n-athcheistí muid
nár athcheistí muid
2
go n-athcheistí sibh
nár athcheistí sibh
3
go n-athcheistí siad
nár athcheistí siad

PASSIVE

go n-athcheistítear
nár athcheistítear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News