Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: athghort · atogh · argot · athghróig · athrígh
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

athghor

VERB

VERBAL NOUN

athghoradh

VERBAL ADJECTIVE

athghortha

SINGULAR

1
d'athghor mé
ar athghor mé?
níor athghor mé
2
d'athghor tú
ar athghor tú?
níor athghor tú
3
d'athghor sé (MASC.)
ar athghor sé?
níor athghor sé
d'athghor sí (FEM.)
ar athghor sí?
níor athghor sí

PLURAL

1
d'athghoramar
ar athghoramar?
níor athghoramar
d'athghor muid
ar athghor muid?
níor athghor muid
2
d'athghor sibh
ar athghor sibh?
níor athghor sibh
3
d'athghor siad
ar athghor siad?
níor athghor siad
d'athghoradar
ar athghoradar?
níor athghoradar

PASSIVE

athghoradh
ar athghoradh?
níor athghoradh

SINGULAR

1
athghoraim
an athghoraim?
ní athghoraim
2
athghorann tú
an athghorann tú?
ní athghorann tú
3
athghorann sé (MASC.)
an athghorann sé?
ní athghorann sé
athghorann sí (FEM.)
an athghorann sí?
ní athghorann sí

PLURAL

1
athghoraimid
an athghoraimid?
ní athghoraimid
athghorann muid
an athghorann muid?
ní athghorann muid
2
athghorann sibh
an athghorann sibh?
ní athghorann sibh
3
athghorann siad
an athghorann siad?
ní athghorann siad

PASSIVE

athghortar
an athghortar?
ní athghortar

SINGULAR

1
athghorfaidh mé
an athghorfaidh mé?
ní athghorfaidh mé
2
athghorfaidh tú
an athghorfaidh tú?
ní athghorfaidh tú
3
athghorfaidh sé (MASC.)
an athghorfaidh sé?
ní athghorfaidh sé
athghorfaidh sí (FEM.)
an athghorfaidh sí?
ní athghorfaidh sí

PLURAL

1
athghorfaimid
an athghorfaimid?
ní athghorfaimid
athghorfaidh muid
an athghorfaidh muid?
ní athghorfaidh muid
2
athghorfaidh sibh
an athghorfaidh sibh?
ní athghorfaidh sibh
3
athghorfaidh siad
an athghorfaidh siad?
ní athghorfaidh siad

PASSIVE

athghorfar
an athghorfar?
ní athghorfar

SINGULAR

1
d'athghorfainn
an athghorfainn?
ní athghorfainn
2
d'athghorfá
an athghorfá?
ní athghorfá
3
d'athghorfadh sé (MASC.)
an athghorfadh sé?
ní athghorfadh sé
d'athghorfadh sí (FEM.)
an athghorfadh sí?
ní athghorfadh sí

PLURAL

1
d'athghorfaimis
an athghorfaimis?
ní athghorfaimis
d'athghorfadh muid
an athghorfadh muid?
ní athghorfadh muid
2
d'athghorfadh sibh
an athghorfadh sibh?
ní athghorfadh sibh
3
d'athghorfaidís
an athghorfaidís?
ní athghorfaidís
d'athghorfadh siad
an athghorfadh siad?
ní athghorfadh siad

PASSIVE

d'athghorfaí
an athghorfaí?
ní athghorfaí

SINGULAR

1
d'athghorainn
an athghorainn?
ní athghorainn
2
d'athghortá
an athghortá?
ní athghortá
3
d'athghoradh sé (MASC.)
an athghoradh sé?
ní athghoradh sé
d'athghoradh sí (FEM.)
an athghoradh sí?
ní athghoradh sí

PLURAL

1
d'athghoraimis
an athghoraimis?
ní athghoraimis
d'athghoradh muid
an athghoradh muid?
ní athghoradh muid
2
d'athghoradh sibh
an athghoradh sibh?
ní athghoradh sibh
3
d'athghoraidís
an athghoraidís?
ní athghoraidís
d'athghoradh siad
an athghoradh siad?
ní athghoradh siad

PASSIVE

d'athghortaí
an athghortaí?
ní athghortaí

SINGULAR

1
athghoraim!
ná hathghoraim!
2
athghor!
ná hathghor!
3
athghoradh sé! (MASC.)
ná hathghoradh sé!
athghoradh sí! (FEM.)
ná hathghoradh sí!

PLURAL

1
athghoraimis!
ná hathghoraimis!
athghoradh muid!
ná hathghoradh muid!
2
athghoraigí!
ná hathghoraigí!
3
athghoraidís!
ná hathghoraidís!
athghoradh siad!
ná hathghoradh siad!

PASSIVE

athghortar!
ná hathghortar!

SINGULAR

1
go n-athghora mé
nár athghora mé
2
go n-athghora tú
nár athghora tú
3
go n-athghora sé (MASC.)
nár athghora sé
go n-athghora sí (FEM.)
nár athghora sí

PLURAL

1
go n-athghoraimid
nár athghoraimid
go n-athghora muid
nár athghora muid
2
go n-athghora sibh
nár athghora sibh
3
go n-athghora siad
nár athghora siad

PASSIVE

go n-athghortar
nár athghortar
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News