Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: dathghlan · athchlann · athghas · athghin · athghléas

athghlan

VERB

VERBAL NOUN

athghlanadh

VERBAL ADJECTIVE

athghlanta

SINGULAR

1
d'athghlan mé
ar athghlan mé?
níor athghlan mé
2
d'athghlan tú
ar athghlan tú?
níor athghlan tú
3
d'athghlan sé (MASC.)
ar athghlan sé?
níor athghlan sé
d'athghlan sí (FEM.)
ar athghlan sí?
níor athghlan sí

PLURAL

1
d'athghlanamar
ar athghlanamar?
níor athghlanamar
d'athghlan muid
ar athghlan muid?
níor athghlan muid
2
d'athghlan sibh
ar athghlan sibh?
níor athghlan sibh
3
d'athghlan siad
ar athghlan siad?
níor athghlan siad
d'athghlanadar
ar athghlanadar?
níor athghlanadar

PASSIVE

athghlanadh
ar athghlanadh?
níor athghlanadh

SINGULAR

1
athghlanaim
an athghlanaim?
ní athghlanaim
2
athghlanann tú
an athghlanann tú?
ní athghlanann tú
3
athghlanann sé (MASC.)
an athghlanann sé?
ní athghlanann sé
athghlanann sí (FEM.)
an athghlanann sí?
ní athghlanann sí

PLURAL

1
athghlanaimid
an athghlanaimid?
ní athghlanaimid
athghlanann muid
an athghlanann muid?
ní athghlanann muid
2
athghlanann sibh
an athghlanann sibh?
ní athghlanann sibh
3
athghlanann siad
an athghlanann siad?
ní athghlanann siad

PASSIVE

athghlantar
an athghlantar?
ní athghlantar

SINGULAR

1
athghlanfaidh mé
an athghlanfaidh mé?
ní athghlanfaidh mé
2
athghlanfaidh tú
an athghlanfaidh tú?
ní athghlanfaidh tú
3
athghlanfaidh sé (MASC.)
an athghlanfaidh sé?
ní athghlanfaidh sé
athghlanfaidh sí (FEM.)
an athghlanfaidh sí?
ní athghlanfaidh sí

PLURAL

1
athghlanfaimid
an athghlanfaimid?
ní athghlanfaimid
athghlanfaidh muid
an athghlanfaidh muid?
ní athghlanfaidh muid
2
athghlanfaidh sibh
an athghlanfaidh sibh?
ní athghlanfaidh sibh
3
athghlanfaidh siad
an athghlanfaidh siad?
ní athghlanfaidh siad

PASSIVE

athghlanfar
an athghlanfar?
ní athghlanfar

SINGULAR

1
d'athghlanfainn
an athghlanfainn?
ní athghlanfainn
2
d'athghlanfá
an athghlanfá?
ní athghlanfá
3
d'athghlanfadh sé (MASC.)
an athghlanfadh sé?
ní athghlanfadh sé
d'athghlanfadh sí (FEM.)
an athghlanfadh sí?
ní athghlanfadh sí

PLURAL

1
d'athghlanfaimis
an athghlanfaimis?
ní athghlanfaimis
d'athghlanfadh muid
an athghlanfadh muid?
ní athghlanfadh muid
2
d'athghlanfadh sibh
an athghlanfadh sibh?
ní athghlanfadh sibh
3
d'athghlanfaidís
an athghlanfaidís?
ní athghlanfaidís
d'athghlanfadh siad
an athghlanfadh siad?
ní athghlanfadh siad

PASSIVE

d'athghlanfaí
an athghlanfaí?
ní athghlanfaí

SINGULAR

1
d'athghlanainn
an athghlanainn?
ní athghlanainn
2
d'athghlantá
an athghlantá?
ní athghlantá
3
d'athghlanadh sé (MASC.)
an athghlanadh sé?
ní athghlanadh sé
d'athghlanadh sí (FEM.)
an athghlanadh sí?
ní athghlanadh sí

PLURAL

1
d'athghlanaimis
an athghlanaimis?
ní athghlanaimis
d'athghlanadh muid
an athghlanadh muid?
ní athghlanadh muid
2
d'athghlanadh sibh
an athghlanadh sibh?
ní athghlanadh sibh
3
d'athghlanaidís
an athghlanaidís?
ní athghlanaidís
d'athghlanadh siad
an athghlanadh siad?
ní athghlanadh siad

PASSIVE

d'athghlantaí
an athghlantaí?
ní athghlantaí

SINGULAR

1
athghlanaim!
ná hathghlanaim!
2
athghlan!
ná hathghlan!
3
athghlanadh sé! (MASC.)
ná hathghlanadh sé!
athghlanadh sí! (FEM.)
ná hathghlanadh sí!

PLURAL

1
athghlanaimis!
ná hathghlanaimis!
athghlanadh muid!
ná hathghlanadh muid!
2
athghlanaigí!
ná hathghlanaigí!
3
athghlanaidís!
ná hathghlanaidís!
athghlanadh siad!
ná hathghlanadh siad!

PASSIVE

athghlantar!
ná hathghlantar!

SINGULAR

1
go n-athghlana mé
nár athghlana mé
2
go n-athghlana tú
nár athghlana tú
3
go n-athghlana sé (MASC.)
nár athghlana sé
go n-athghlana sí (FEM.)
nár athghlana sí

PLURAL

1
go n-athghlanaimid
nár athghlanaimid
go n-athghlana muid
nár athghlana muid
2
go n-athghlana sibh
nár athghlana sibh
3
go n-athghlana siad
nár athghlana siad

PASSIVE

go n-athghlantar
nár athghlantar
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News