Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: smaoinigh · máinigh · mainnigh · ainimh · gainimh
maoinigh could be a grammatical form of: maoineach »

maoinigh

VERB

VERBAL NOUN

maoiniú

VERBAL ADJECTIVE

maoinithe

SINGULAR

1
mhaoinigh mé
ar mhaoinigh mé?
níor mhaoinigh mé
2
mhaoinigh tú
ar mhaoinigh tú?
níor mhaoinigh tú
3
mhaoinigh sé (MASC.)
ar mhaoinigh sé?
níor mhaoinigh sé
mhaoinigh sí (FEM.)
ar mhaoinigh sí?
níor mhaoinigh sí

PLURAL

1
mhaoiníomar
ar mhaoiníomar?
níor mhaoiníomar
mhaoinigh muid
ar mhaoinigh muid?
níor mhaoinigh muid
2
mhaoinigh sibh
ar mhaoinigh sibh?
níor mhaoinigh sibh
3
mhaoinigh siad
ar mhaoinigh siad?
níor mhaoinigh siad
mhaoiníodar
ar mhaoiníodar?
níor mhaoiníodar

PASSIVE

maoiníodh
ar maoiníodh?
níor maoiníodh

SINGULAR

1
maoiním
an maoiním?
ní mhaoiním
2
maoiníonn tú
an maoiníonn tú?
ní mhaoiníonn tú
3
maoiníonn sé (MASC.)
an maoiníonn sé?
ní mhaoiníonn sé
maoiníonn sí (FEM.)
an maoiníonn sí?
ní mhaoiníonn sí

PLURAL

1
maoinímid
an maoinímid?
ní mhaoinímid
maoiníonn muid
an maoiníonn muid?
ní mhaoiníonn muid
2
maoiníonn sibh
an maoiníonn sibh?
ní mhaoiníonn sibh
3
maoiníonn siad
an maoiníonn siad?
ní mhaoiníonn siad

PASSIVE

maoinítear
an maoinítear?
ní mhaoinítear

SINGULAR

1
maoineoidh mé
an maoineoidh mé?
ní mhaoineoidh mé
2
maoineoidh tú
an maoineoidh tú?
ní mhaoineoidh tú
3
maoineoidh sé (MASC.)
an maoineoidh sé?
ní mhaoineoidh sé
maoineoidh sí (FEM.)
an maoineoidh sí?
ní mhaoineoidh sí

PLURAL

1
maoineoimid
an maoineoimid?
ní mhaoineoimid
maoineoidh muid
an maoineoidh muid?
ní mhaoineoidh muid
2
maoineoidh sibh
an maoineoidh sibh?
ní mhaoineoidh sibh
3
maoineoidh siad
an maoineoidh siad?
ní mhaoineoidh siad

PASSIVE

maoineofar
an maoineofar?
ní mhaoineofar

SINGULAR

1
mhaoineoinn
an maoineoinn?
ní mhaoineoinn
2
mhaoineofá
an maoineofá?
ní mhaoineofá
3
mhaoineodh sé (MASC.)
an maoineodh sé?
ní mhaoineodh sé
mhaoineodh sí (FEM.)
an maoineodh sí?
ní mhaoineodh sí

PLURAL

1
mhaoineoimis
an maoineoimis?
ní mhaoineoimis
mhaoineodh muid
an maoineodh muid?
ní mhaoineodh muid
2
mhaoineodh sibh
an maoineodh sibh?
ní mhaoineodh sibh
3
mhaoineoidís
an maoineoidís?
ní mhaoineoidís
mhaoineodh siad
an maoineodh siad?
ní mhaoineodh siad

PASSIVE

mhaoineofaí
an maoineofaí?
ní mhaoineofaí

SINGULAR

1
mhaoinínn
an maoinínn?
ní mhaoinínn
2
mhaoiníteá
an maoiníteá?
ní mhaoiníteá
3
mhaoiníodh sé (MASC.)
an maoiníodh sé?
ní mhaoiníodh sé
mhaoiníodh sí (FEM.)
an maoiníodh sí?
ní mhaoiníodh sí

PLURAL

1
mhaoinímis
an maoinímis?
ní mhaoinímis
mhaoiníodh muid
an maoiníodh muid?
ní mhaoiníodh muid
2
mhaoiníodh sibh
an maoiníodh sibh?
ní mhaoiníodh sibh
3
mhaoinídís
an maoinídís?
ní mhaoinídís
mhaoiníodh siad
an maoiníodh siad?
ní mhaoiníodh siad

PASSIVE

mhaoinítí
an maoinítí?
ní mhaoinítí

SINGULAR

1
maoiním!
ná maoiním!
2
maoinigh!
ná maoinigh!
3
maoiníodh sé! (MASC.)
ná maoiníodh sé!
maoiníodh sí! (FEM.)
ná maoiníodh sí!

PLURAL

1
maoinímis!
ná maoinímis!
maoiníodh muid!
ná maoiníodh muid!
2
maoinígí!
ná maoinígí!
3
maoinídís!
ná maoinídís!
maoiníodh siad!
ná maoiníodh siad!

PASSIVE

maoinítear!
ná maoinítear!

SINGULAR

1
go maoiní mé
nár mhaoiní mé
2
go maoiní tú
nár mhaoiní tú
3
go maoiní sé (MASC.)
nár mhaoiní sé
go maoiní sí (FEM.)
nár mhaoiní sí

PLURAL

1
go maoinímid
nár mhaoinímid
go maoiní muid
nár mhaoiní muid
2
go maoiní sibh
nár mhaoiní sibh
3
go maoiní siad
nár mhaoiní siad

PASSIVE

go maoinítear
nár mhaoinítear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News